×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. marts, 2016
Drukāt

Lūdz atbalstīt Ūdrīša atveseļošanos, lai dziedātājs nepaliktu uz gultas (9)

Foto LETAFoto LETA

Portāls “Ziedot.lv” sācis līdzekļu vākšanu Ūdrīša rehabilitācijai; nepieciešami 12 000 eiro. Šobrīd jau ziedoti vairāk nekā 2000 eiro.

Rolands Ūdris, tautā saukts par Ūdrīti, ir Latvijā pazīstams un iemīļots mūziķis, grupas “The Hobos” līderis, talantīgs dzejnieks un komponists, bērnu dziesmu un pasaku autors, ceļotājs, spilgta un nepieradināta personība ar karstu dvēseli.

Aizvadītais gads Rolanda dzīvē bija ļoti īpašs. 2015. gada augustā viņš mija gredzenus ar savu mīļoto sievieti mūziķi un rakstnieci Ilonu Balodi. Decembrī piedzima abu dēliņš Bārts.

Mēnesi pēc dēliņa dzimšanas, šī gada 17.janvārī notika nelaime. Aukstā svētdienas pēcpusdienā, šķērsojot ielu, Rolandu notrieca automašīna. Rolands tika nogādāts Gaiļezera slimnīcā ar ļoti smagām traumām – lauztas abas kājas, nieres un liesas plīsums, lauztas ribas, saspiestas plaušas un smagas galvas traumas. No gūtajiem smadzeņu bojājumiem iestājās koma. Ārsti brīdināja, ka viņš var neizdzīvot. Piecas nedēļas mediķi cīnījās par Rolanda dzīvību, un 22. februārī, Rolanda un Ilonas iepazīšanās septītajā gadadienā notika brīnums – Rolands sāka elpot pats!

Šobrīd dziedātājs turpina ārstēties slimnīcā, viņam vajadzīga pilna aprūpe un uzmanīga kopšana. Tā kā Ūdrītis pats nespēj pagriezties uz sāniem, viņš ik pēc divām stundām jāpārceļ uz citu pusi, lai nerastos izgulējumi. Viņš pats vēl nevar iet uz tualeti un uzņemt pārtiku, viņu baro caur gastrozondi ar speciālu barību.

Stāvoklis ir smags, tomēr kopš komas ir liels progress. Ūdrītis saprot sacīto un sev iespējamā veidā komunicē, taču dara to ar cilvēkiem, kam uzticas. Viņš vēl nespēj runāt, tikai pavisam klusi pateikt “jā”, jo ilgu laiku tika elpināts caur traheostomu, kas ievietota kaklā. Viņš var pamāt ar galvu apstiprinoši vai noliedzoši, kustināt labo roku un labo kāju, kas nozīmē, ka darbojas svarīgas smadzeņu funkcijas. Viņa lielākais sasniegums šobrīd ir pacelt no gultas avīzi, kad viņam to lūdz izdarīt.

Ikdienā ar Rolandu strādā fizioterapeits, un cerība ir, taču drīzumā Rolandu no slimnīcas izrakstīs un ārsti ieteikuši domāt par sociālās aprūpes iestādi, kur Rolandu ievietot. Taču viņa sieva nolēmusi cīnīties par Rolanda atveseļošanos, un arī mazajam puisēnam Bārtam vajadzīgs tētis.

Ilona norāda, ka “… tā kā par valsts budžetu atlabt viņam netiek ļauts, jo, pēc ārstu domām, izredzes atveseļoties ir vājas, tad šobrīd meklējam naudas līdzekļus, lai varētu Rolandu turpināt ārstēt par maksu “. Ilona noskaidrojusi, ka Rolandam var palīdzēt intensīvs rehabilitācijas kurss rehabilitācijas centrā Vaivari, kas mēnesī izmaksā līdz pat 2000 eiro. Turklāt viņam būs nepieciešams audiologopēds, kas mācīs Rolandu atsākt runāt. Tā kā Rolanda progress ir pastāvīgs, bet lēns, viņam būs nepieciešama ilgstoša rehabilitācija, kuras izmaksas pagaidām vēl ir grūti prognozēt.

Ilona ļoti lūdz: “Palīdzēsim Rolandam atgriezties dzīvē un darīt atkal iedvesmojošas lietas, radīt mūziku, audzināt dēliņu! Lūdzu, palīdziet Rolandam!”

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. LA !
    Kāpēc te bilde bez varavīksnes mices galvā ?

  2. kur ir tālruņa numurs ziedojumiem…?Labprāt uzzvanītu un ziedotu Ūdrītim. Būtu vismaz tekstā to ierakstījuši lai nav vēl ar lieku birokrātiju jānodarbojas un citās mājas lapās jāmeklē.

  3. Valsti nevajag vainot, jo tai naudas ir tik, cik ir,..paši ziniet, kādas rindas pie dakteriem! Tas ir pareizi, ka tiek organizēta naudas vākšana, jo, ziedojot kaut nelielu summiņu savu iespēju robežās, varam palīdzēt daudziem cilvēkiem. Arī es gandrīz katru mēnesi ziedoju 5 – 15 eiro,..tas nav daudz, bet par visiem salasās. Visnepatīkamākais ir “uzrauties” uz blēžiem, kādu pie mums netrūkst, taču šajā gadījumā kā garants ir LA. Tikai nez kāpēc pie raksta nav norādīts ne konts, kurā ieskaitīt, ne ziedojumu telefona numurs. Ierindas cilvēkiem, kuri ziedo nelielas summas, vispiemērotākais ir ziedojumu telefons.

  4. vai nosaukt nākošo kuram lūgs ziedot?….

  5. Ja cilvēks maksājis godīgi nodokļus, tad rehabilitāciju atmaksā valsts.Jākonsultējas ar soc.dienestu.

  6. ziedot.lv rāva 12 000??? Izrēķinājuši, cik sev kabatā grib iebāzt?

  7. lūdz dievu, lai tev nekad nevajadzētu lūgt palīdzību !!

  8. peec valsts domaam Udritis nav pelniijis ka vinju par muusu naudu aarstee bet peec valsts domaam cietumnieki ir pelniijushi lai vinjus par muusu naudu baro …kaapeec nevar pieskaitiit vinju cietumniekam …ieseedinaat liidz atveseljojas un atbalstiit par muusu liidzekljiem??

Draugiem Facebook Twitter Google+