×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Lūdz palīdzēt glābt asinsvadu ķirurga Jāņa Rozentāla dzīvību (46)

Foto: RAKUSFoto: RAKUS

Pēc smagas saslimšanas līdzcilvēku palīdzību lūdz viens no vadošajiem Latvijas asinsvadu ķirurgiem Jānis Rozentāls, informē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS).

Pašlaik dr. Rozentāls smagā stāvoklī atrodas RAKUS Toksikoloģijas un sepses klīnikā. Viņam ir noteikta diagnoze – akūta aknu mazspēja, ko izraisījušas blaknes pēc nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu lietošanas, radot smagus aknu funkciju traucējumus.

Slimnīcā norāda, ka Latvijā pieejamā terapija ir izsmelta un vienīgā iespēja glābt ārsta dzīvību ir aknu transplantācija, ko ir piekritusi veikt Tartu universitātes slimnīca. Saskaņā ar tās sniegto informāciju Rozentālam nepieciešamās operācijas kopējās izmaksas ir no 75 000 līdz 100 000 eiro. Latvijā šādas operācijas apmaksā tikai bērniem. Par šo situāciju ir informēts arī veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), kurš izteicis gatavību ziedot ārsta dzīvības glābšanai.

Veselības ministrs medijiem izplatījis paziņojumu, kurā īpaši aicina medikamentu ražotāju kompānijas rast iespēju palīdzēt Rozentālam. “Es personīgi noteikti ziedošu Rozentāla dzīvības glābšanai un aicinu arī visus kolēģus, un it īpaši medikamentu ražotāju firmas un to pārstāvniecības, būt atsaucīgiem un palīdzēt šajā gadījumā. Es ticu, ka mūsu atsaucība glābs dzīvību lieliskam ārstam!” norāda Belēvičs.

RAKUS kolektīvs aicina visus, kuriem ir iespēja, ziedot Rozentāla aknu transplantācijas operācijai. Ziedojumu vākšana tiek organizēta sadarbībā ar RAKUS Atbalsta fondu, un pārskaitījumus ar norādi Jānim Rozentālam” lūgums veikt, izmantojot norādītos rekvizītus:

Rekvizīti:
RAKUS Atbalsta Fonds
Hipokrāta iela 2, Rīga, LV-1038
Reģistrācijas nr: 5000 8147021
Banka: Swedbank SWIFT HABALV22
Konta Nr. (IBAN): LV63HABA0551026638866

RAKUS piebilst, ka Rozentāls 1983. gadā beidzis Rīgas medicīnas institūtu. Viņš ir sertificēts asinsvadu ķirurgs, kura pamata darba vieta 11 gadus ir RAKUS stacionāra “Gaiļezers” Asinsvadu ķirurģijas nodaļa.

Papildus viņš sniedz palīdzību arī Nieru slimību un nieru aizstājterapijas klīnikā, dodas pie pacientiem arī Vidzemes slimnīcā, strādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, operējot pacientus visā Latvijā.

Rozentāls ir Latvijas Asinsvadu ķirurgu biedrības, kā arī Latvijas Flebologu biedrības biedrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. Abi mani vecāki ir miruši ārstu bezatbildības dēļ. Ieraudzījis šo aicinājumu palīdzēt, es ļoti vēlējos lai ikvienu ārstu pavada pacientu līdzieinteresētība. Rozentāla kungs ir viens starp tiem! Lūdzu palīdzēsim!

 2. Noziedoju. Būtu labi, ja varētu sekot savākto līdzekļu apjomam, lai pārliecinātos, ka kopā mēs esam savākuši nepieciešamo summu. Palīdzēt cilvēkam, kas savā ikdienā palīdz citiem, ir patīkami dubultā. Novēlu, lai viss izdodas! Gaidīšu ziņu RAKUS mājas lapā – lūdzu informējiet tiklīdz ir kādi jaunumi.

  Iegāju ziedot.lv mājas lapā, tur ir informācija, ka *Maksa par zvanu 1,42 EUR, tai skaitā Lattelecom apkalpošanas maksa par katru zvanu 12,1%.
  Pati strādāju mobīlo telekomunikāciju uzņēmumā. Mēģināšu noskaidrot, cik tad lielas izmaksas šāda starpniecība rada, jābūt taču kādam izskaidrojumam!

 3. Lai veseļojās!
  Cilvēki, jūsu “riešana” neko labu nedod.
  Aizdomājieties reiz no cilvēciskā viedokļa, cik gan daudziem cilvēkiem šis ārsts ir palīdzējis.

 4. Diagnoze – akūta aknu mazspēja, ko izraisījušas blaknes pēc nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu lietošanas, radot smagus aknu funkciju traucējumus man neiet kopā ar mediķa zināšanām vai nezināšanu. Sanāk, ka viņš pats nevis ārstējies, bet remdējis sāpes ar zālēm un pats izvēlējies sevi nobendēt. Tādā mēs ačgārdnā pasaulē dzīvojam, ka ārsti paši ir smagi slimi. Vai es ietu pie tāda ārsta? NĒ.

  • latviete! Ir taada reakcija ko sauc par idiosinkraatisku (angliski idiosyncratic). Ap 99.99% lietotaajiem zaales zinaamaa daudzumaa neizraisa notietnas blaknes. Bet – ir dazhi cilveeki kam vienas vai otras zaales normaalaa daudzumaa var buut naaveejoshas. Nav tas pats kas alergjiska reakcija. Paprasi pati savam dakterim.

   • Paldies, no dakteriem izvairos, jo man nevajag ārstēt sekas, bet es meklēju slimību cēloņus. Ir atšķirība.

    • skaļi runāts, dzīve diemžēl mēdz nolikt pie vietas par šādu augstprātību … Nekad nezini , kas var uzglūnēt dzīvībai un tai nav jābūt obligāti slimĪbai…

    • Un ko dariet kad Juus tos ceelonjus atrodiet? Piemeeram viirus izraisiijis dzemdes veezi?

 5. Teksta autori! Izņemam atstarpi reģistrācijas numurā un SKAIDRI un PĀRSKATĀMI norādam, kas jāraksta maksājuma uzdevumā . Būs kāds, kas nesapratīs, nebūs laika vsiu izlasīt, utt.

 6. Protams žēl daktera, lai viņam izdodas izveseļoties, tikai, mana draudzene jauna sieviete jau vairākus gadus cīnās par to, lai dabūtu nosūtījumu uz Igauniju aknu transplantācijai, viņai ir iedzimta kaite, kuru katru brīdi tas var beigties letāli, bet nevienu tas īpaši neuztrauc. Gadu jau gaida rindā , lai Igaunijā tiktu pie ārstiem uz konsultāciju, kad Latvijā beigsies šī cilvēku dalīšana “svarīgajos” un parastos mirstīgajos, kuri par tādiem kļūst vārda vistiešākajā nozīmē.

  • Jums taisnība. Un tā ir ļoti daudziem Latvijas iedzīvotājiem. Varbūt, ka tam dakterim nemaz nevajadzēs neko vēl operēt. Daudzas lietas nav vēl īsti noskaidrotas

 7. Viņš izoperēja manu kāju, bet ziedot nevaru – jāizdzīvo līdz pensijai… Kaut viss nokārtotos – ir taču cilvēki, kam paveicies naudas ziņā…

 8. Rekvizītos ievadot reģistrācijas Nr. swedbankā vēlams izņemt pauzīti starp 0 un 8, citādi bankas sistēma neatpazīst šo reģistrācijas Nr.

  Lai dakterim izdodas izglābties!

 9. Ja kāds nezin, mediķiem Gaiļezerā NAV veselības apdrošināšanas polises! Tur ir 50% atlaide ārstēšanai A slimnīcā un atsevišķa darbinieku rinda, kas ir garāka un lēnāka par parasto!

 10. Lai dakteris veseļojas. Ļoti žēl, ka saslima. Pārskaitīju, cik varēju.

 11. Man uz kartes nekā daudz nav, uzliku to mazumiņu kas bija. Būtu ērtāk, ja būtu ziedojuma tālrunis. 🙁

  • Tas ziedojumu tālrunis ir šausmīgi alkatīgs. Mēs to izveidojām vienai kampaņai, viņš aprija visu saziedoto un dabūjām piemaksāt…

 12. Kā Latvijas Radio atzina Gardovskis, Stradiņu ķirurgiem šī iemesla dēļ nav regulāras prakses aknu transplantācijā, tādēļ operācija noteikti būtu jāveic Lietuvā vai Igaunijā, kur ārstiem ir lielāka pieredze un ik gadu tiek veikti vairāki desmiti šādu operāciju. Pēc Gardovska aplēsēm, Latvijā ik gadu aknu transplantāciju vajadzētu 20-25 cilvēkiem.

 13. Ай, а что, страховки нету? Как же так,**

  • Andrejs>Ivanam un Jurim Atbildēt

   Divas ģerevņas varēja paklusēt. Tas, ka Delfi liedza komentus ir ļoti labi. Vai mazums šādos gadījumos pretīgas ķengas lasītas ne tikai no vatņikiem. Pašu “bāleliņi” ne par grasi nav labāki.

 14. Labā ziņa ir tā, ka aknas atšķirībā no daudziem citiem orgāniem SPĒJ ATJAUNOTIES! Ja tradicionālā medicīna nespēj palīdzēt, nevajag atmest cerību, bet meklēt iespējas netradicionālajā medicīnā. Piemēram, sākt ar aknu attīrīšanu. Var izmēģināt Ionic Detox metodi, procedūras nav dārgas, bet efekts jūtams jau pēc pirmās procedūras! Nekādu sliktu blakusefektu nav. Organisms attīrīsies, aknām kļūs vieglāk un tās varēs atjaunoties. Kamēr cilvēks ir dzīvs, tikmēr viņš nav miris! Nevajag gaidīt, vajag rīkoties!

  • Atvainojos, ja kādu aizskaršu. Taču, ja nepieciešama aknu transplantācija, tad tas ir pietiekami nopietni, lai aizmirstu par netradicionālajām blēņām.
   Mediķi zina, ko dara.

 15. Аха, как Розенталс, так бабки собираем и сам министр жертвует, а как моя жена, недавно родившая, так **, башляй за пилну максу этому RAKUS. Идите вы в жопу.

 16. Tas vien ka Delfos ir noliegta komentu ievietošana, kaut ko nozīmē. Tas nozīmē, ka sādas finansu iekasēšana un operācijas novirzīšana uz Iganiju, par kaut ko liecina. Tā ir šo ārstu grupējuma vienošanās par savākto ziedojumu sadali starp operējamo un operētāju. Mani būs grūti pārliecināt, ka tas tā nav. Latvijā ir mums ir bijuši šādi piemēri. Un tas ir ļoti skumīgi. Man pašam ir problemas ar aknu darbību, bet neviens ārsts sākot no ģimenes ārsta un beidzot speciālistu, ka neko mēs nevaram darīt, ir jāgaida. Tas nozīmē, ka jāgaida nāve. Bet esmu dzīvs cilvēks, un man gribas vēl dzīvot. Es saprotu, ka neesmu spējīgs finansēt reklāmas TV un medijos, kā arī ārstu konsilijus, par slēdzienu operēties kaut kur ārpus LAtvijas. Man atliek tikai gaidīt pēdējos dienu, kad iestāsies nāve.

  • tu esi pilnīgs id_ots, tevi pārliecināt par jebko būtu grūti. ceru, ak uz vēlēšanām tu neej

  • Hahaha, ja es gribu par kādu kaut ko sliktu pateikt man Delfos pat nekas nav jāraksta, atliek tikai izvēlēties tīkamāko komentāru un nospiest “Like” Dabiski, ka aizliedz. Cilvēku stulbumam nav robežu, tieši par Delfiem runājot, cilvēki tur nevis izsaka savu viedokli, bet parāda savu intelekta līmeni.

 17. Solvita! Vai tad Lattelekom pat par tādiem izmisuma saucieniem ņem pakalpojumu pilna apmērā? Tad jau viņi ir traki. Lai gan par to pārliecinājos, kad biju viņu kliente 11 gadus, maksāju par telefona rēķiniem 20-30 latu mēnesī. 11 gadu laikā man bija piešķirta atlaide 10 santīmu apmērā, kas arī 11 gadu laikā netika mainīta. Kad kļuvu par invalīdi, zvanīt saviem tuviniekiem, kuriem jau bijau spiesta lūgt palīdzību, pietrūka līdzekļu, un kad pārgāju pie cita pakalpojumu sniedzēja, tad piezvanīja: kā un kāpēc. Pa elektronisko pastu bez manas piekrišanas (jo tagad jau paraksts nav vajadzīgs) piedāvāja televīzijas pakalpojumus (kuri man arī nebija vajadzīgi). Un tā sanācis, kas esmu noslēgusi kaut kādu līgumu 2 gadu garumā. Invaliditātes dēļ neplānoti mainīju dzīvesvietu, un vēl tagad man jāmaksā it kā par to līgumu līdz gada beigām. Vai tad iemesli nav svarīgi? Ka tikai grābt…. Necienu šo firmu

 18. Vajag telefona zvanu un paziņot pa degpunktu un visās ziņās,lai cilvēki zin .Ne visiem ir datori un internet bankas.Viņš ir labs ārsts.Viņš izglāba manu kāju 2000 gadā kad vēl strādāja Valkā.

 19. Varbū beidzot cilvēki sapratīs, ka ķimija nogalina!
  šo cilvēku var glābt aknas tīrīšana un tās funkciju atjaunošana ar homeopātiju.
  Obligāti Omega 3 taukskābes.
  Lai izdodas atveseļoties ne tikai foziski, bet arī atverot apziņu, ka civēku- daļu no dabas- var dziedēt tikai daba.

  • Es domāju, ka, ja cilvēkam ir tik nopietna diagnoze, ka ir nepieciešama aknu transplantācija, nekāda homeopātija nepalīdzēs, nevajag uztaisīties gudrākam par ārstiem ar 20 un vairāk gadu pieredzi.

  • Jā,glābt var vienīgi dabas dziedniecība, homeopātija. Organisms pats sevi dziedina, viņam tikai jāpalīdz. Mūsdienu modernā medicīna tikai bendē cilvēkus, pirms tam tos apzogot ar briesmīgi lielajiem maksājumiem. Slepkavas vispirms aplaupa, pēc tam nobendē – tā tas ir gan medicīnā, gan valsts dzīvē kopumā.Labāk nedoties slepkavām rokās, ārstēties pašiem, vienīgi tā var izglābties un izveseļoties.

 20. Noziedoju. Pateicoties jums esmu dzīvs. Lai jums drīz atgriežas veselība, dakter.

 21. Noteikti atveriet telefonzvanu, un jo ātrāk, jo labāk! Piezvanīt taču var neskaitāmas reizes!

  • Telefonzvana lielāko daļu līdzekļu atņem Lattelekom par pakalpojumu. Mērķim tiek tikai neliela daļa, tāpēc, ja jau vēlaties ziedot, labāk darīt to caur kontu pa tiešo saņēmējam!

 22. Es jau divus gadus mokos ar aknu mazspēju, kas jau ir pārgājusi aknu cirozē, bet man neviens ārsts , ne ģimenes ārsts nepiedāvā uz kaut ko tādu, kas tiek proponets. Cilvēki esiet uzmanīgi. LAi dakterim laba veselība.

 23. Kapēc neoperē Stradiņos? tehniski tur tādas operācijas ir veiktas un var veikt

 24. Kā ta tā,ārsts nezina kādas zāles drīkst lietot ,kādas nē.

  • Tas noteikti bija ko angliski sauc par ‘idiosyncratic’ reakciju. Lielais vairaakums cilveeku zaales panes bez blakneem, bet dazhi nee. Diemzheel starp tiem ir shis izcilais aarsts. Vai Latvijaa ir veids kaa ziedot ar kreditkarti no aarzemeem? Taa kaa ‘Paypal’? Man vieteeja bancinja, ar swiftu nenodarbojas.

 25. Arī valcēnieši noteikti zvanītu! Dr.Rozentāls kādreiz Valkā strādāja!

 26. Atveriet lūdzu telefonzvanu!!!!

 27. Kāpēc nevar ziedot ar telefona zvanu ? Labprāt 3 reiz piezvanītu. Bet šādi savākt naudiņu Jums būs grūti.

  • Vajag telefonzvanu!
   Arī zvanīšu kaut 10 reizes!

   • Es vēlos ziedot zvanot,domāju to darītu visa Latvija un arī tie cilvēki,kuri dzīvo ārzemēs(to starpā arī es) , visi zina šo dakteri.Pālīdzēsim visi,kam ir iespējas ,glābt viņu!

Draugiem Facebook Twitter Google+