×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. februāris, 2014
Drukāt

Lūdz palīdzēt glābt ērglēnietes Zanes dzīvību (13)

Foto no personīgā arhīva. Attēlā: Zane LazdiņaFoto no personīgā arhīva. Attēlā: Zane Lazdiņa

Autore: Rita Turkina, Studentu pašpārvaldes valdes locekle

Pirms trim gadiem ārsti 32 gadus vecajai Zanei Lazdiņai no Ērgļu novada atklāja retu slimību — pulmonālo arteriālo hipertensiju — sindromu, ko raksturo asinsspiediena paaugstināšanās plaušu artērijās. Slimība triju gadu laikā ir progresējusi tik strauji, ka vienīgais ceļš, kā palīdzēt jaunajai sieviete, ir plaušu transplantācija, kas ir jāveic iespējami drīz. Asinsspiediena paaugstināšanās dēļ sirdij, lai pienācīgi apgādātu ķermeni ar skābekli, jāstrādā ievērojami smagāk. Rezultātā attīstījusies jau ceturtā, pēdējā, mazspējas forma un tiek būtiski traucēta organisma apgāde ar skābekli, organismā radot skābekļa badu.


Slimība atņem visus spēkus

Pirms slimība jaunajai sievietei atņēma darba spējas un iesēdināja viņu ratiņkrēslā, Zane dzīvoja aktīvu dzīvesveidu — aizrāvās ar fotografēšanu, rokdarbiem, ceļošanu, atpūtu pie dabas, grāmatu lasīšanu, ēst gatavošanu, kas bija vienlaikus gan viņas hobijs, gan profesija un, varētu teikt, pat dzīvesveids, jo Zane dzimtajos Ērgļos desmit gadus ir nostrādājusi viesnīcā par pavāri. Tagad, kā atzīst pati Zane, viņai pat tik elementāras darbības kā sevis apkopšana prasa lielas pūles.

“Pašas spēkiem varu aiziet no gultas līdz virtuvei, bet arī tas prasa piepūli, jo sirds ir nolietojusies — noeju divus trīs soļus, un nākas apstāties, lai atpūstos. Ārpus mājas varu pārvietoties vienīgi ratiņkrēslā; elpojot 24 stundas diennaktī izmantoju skābekļa aparātu, jo kļūst aizvien grūtāk. Dienu pavadu lielākoties sēdus vai guļus gultā. Par sevi parūpēties nespēju, ja nu vienīgi izmazgāt zobus. Ģērbšanās pašas spēkiem parasti aizņem vismaz pusstundu, jo pēc katra apģērba gabala uzvilkšanas jāatpūšas,” savu pašreizējo ikdienu apraksta Zane.

Valsts līdzfinansējumu atsaka

Latvijas mediķu konsilijs lēma, ka Zanei nepieciešama plaušu transplantācija. Tā kā Latvijā šo operāciju nav iespējams veikt, 2013. gada decembrī Zane devās uz Vīnes Universitātes klīniku uz papildu izmeklēšanu. Pēc pārbaužu rezultātiem ārsti apstiprināja, ka slimība strauji progresē un tuvākajos mēnešos nepieciešama plaušu transplantācija, lai glābtu Zanes dzīvību. Operācijas izmaksas ir 120 000 eiro. Lai rastu dzīvības glābšanai svarīgās operācijas līdzfinansējumu no valsts puses, Zane vērsās Nacionālajā veselības dienestā, taču šī gada 21. janvārī saņēma vēsti, ka valsts atsakās līdzfinansēt viņas plaušu transplantāciju.

Ņemot vērā to, ka likums nav Zanes pusē un bez nepieciešamās naudas summas jaunās sievietes atlabšana nav iespējama, patlaban ikviens līdzcilvēks tiek aicināts ziedot kaut minimālu naudas summu savu iespēju robežās, lai Zani glābtu.

Summa jāsavāc tuvākajā laikā

Zane piemērota donora gaidīšanas rindā Vīnes Universitātes klīnikā tiks uzņemta tikai tad, kad tiks pārskaitīta visa kopējā summa par operāciju un rehabilitāciju, kas sekos transplantācijai. Arī sarunas ar Vīnes klīnikas speciālistiem šajā sakarā nav vainagojušās ar panākumiem. Viņi nepiekrīt naudu saņemt pa daļām. Minētajā summā ietverta piemērota donora meklēšana visā Eiropā, Zanes sagatavošana operācijai, transplantācija, trīs mēnešu rehabilitācija klīnikā, kā arī medikamenti un imūnsupresoru terapija pēcoperācijas periodā. “Līdz ar to mums ir viena izvēle — savākt 120 tūkstošus eiro, lai Zanei pavērtu cerību dzīvot un būt veselai”.

Kā var palīdzēt?

Portāls “ziedot.lv” šim mērķim ir izveidojis projektu “Glābsim Zani!”, un līdz šim brīdim saziedoti jau vairāk nekā 79 000 eiro, kas ir vairāk nekā puse no nepieciešamā finansējuma. Ziedot Zanes glābšanai var, zvanot uz ziedojumu tālruni 90067009 (maksa par zvanu 1,42 eiro), tiešsaistē portālā “ziedot.lv”, kā arī vienkārša maksājuma veidā fondam “Ziedot”. Citā veidā sūtīt savu palīdzību Zanei nav iespējams, jo pēc vienošanās ar fondu, finanšu palīdzību administrē “ziedot.lv”, kas garantē, ka visa saziedotā nauda pilnībā nonāk Zanes vajadzībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Dazas dienas atpakal bija informacija ka schii summa jau saziedota…

 2. Labdien! Lai arī man pašai nav nekādi lielie ienākumi ,es cenšos palīdzēt .Man bija informācija, bet izdzēsu ,no ziedot.lv ,ka Zanei vēl pietrūkst mazliet vairāk kā 11 tūkst. Šajā rakstā ,ka pāri pusei savākts. J a cilvēki ziedo, tad gribas konkrētu informāciju. Tagad iegāju ziedot lv un neko sīkāku neatradu.

 3. Cilvēki, vēl tikai ~25 000, tas ir tik maz, skatoties uz jau saziedotās naudas fona.!!
  Palīdzam 🙂

 4. Turies Zane!Tu būsi vesela!

 5. vai tad ziedot lv naudas trukst kur liek saziedotos miljonus

 6. ne ar vārdu netiek minēts, ka daļa summas jau saziedota ( arī pati ziedoju), kāpēc netiek pateikts cik jau ir saziedots un cik vēl pietrūkst?
  Kāpēc viss jāpasniedz tik drūmās krāsās ( it kā ne santīma vēl nebūtu kontā)!
  Kāpēc nevar motivēt potenciālos palīdzētgribētājus: sak, ir tik un tik, taču nepieciešams vēl tik un tik…

  • Lasīt proti? Portāls “ziedot.lv” šim mērķim ir izveidojis projektu “Glābsim Zani!”, un līdz šim brīdim saziedoti jau vairāk nekā 79 000 eiro, kas ir vairāk nekā puse no nepieciešamā finansējuma.

  • Juus lasiit maakat? tekstaa ir rakstiits cik ir saziedots un cik veel jasaziedo.
   Kauns un negods Vienotiibas Circenei. K’a var pateikt, ka valsts neapmaksaas, lai glaabtu.
   bet jumss noveeli, lai jums un nevienam juusu tuvam cilveekam nekad nebuutu jaaluudz paliidziiba ziedojot.

 7. MUMS IR VAJADZĪGS SAVĀKT TIKAI 30 TŪKSTOŠUS – MUMS VIENS EIRO VARBŪT NENOZĪMĒ NEKO DAUDZ – BET VIŅAI TĀ IR IESPĒJA DZĪVOT – PALĪDZAM!!

 8. Īstā vietā būtu eirovizijas nauda!!!

 9. valstij nav liidzeklu jo jaaglaabj buus ukrainas es pilsoni

Draugiem Facebook Twitter Google+