×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Lūdz pārtraukt motorizētā transporta kustību pa Mežaparka gājēju celiņiem (2)

Mezaparks2

Saistībā ar bērna nāvi parkā uz gājēju celiņa Mežaparka attīstības biedrība nosūtījusi atklātu vēstuli Rīgas domei, kurā lūdz pārtraukt motorizētā transporta kustību parkā uz gājēju celiņiem, informēja biedrības valdes loceklis Andis Zīlāns.

Mežaparka attīstības biedrība atkārtoti aicina Rīgas attīstības plānotājus un lēmumu pieņēmējus pārskatīt Rīgas domē 2013.gadā apstiprināto kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” lokālplānojumu, kurā paredzēts palielināt motorizētā transporta infrastruktūru un auto klātbūtni parkā.

“Aicinām pārvietot birojus un autobraucēju galamērķus no parka centra uz citām vietām ārpus parka, tai skaitā atļaujot Pāvu ielas iedzīvotājiem lietot īsāko ceļu uz viņu dzīvesvietu,” teikts vēstulē Rīgas domei.

Tāpat Mežaparka attīstības biedrība ierosina izstrādes procesā esošajā Rīgas Rīcības programmā 2014. līdz 2020.gadam ieplānoto aptuveni 71 miljonu eiro, kas paredzēts arī apjomīgas jaunas infrastruktūras, tai skaitā auto infrastruktūras būvniecībai, novirzīt gājēju, velobraucēju, skrituļotāju un ģimeņu ar bērniem ērtību nodrošināšanai brīvai atpūtai brīvā dabā. Biedrība uzskata, ka lielākā daļa no paredzētā finansējuma būtu jāvelta parka pamatfunkcijas nodrošināšanai – Dziesmu svētku estrādes rekonstrukcijai.

Kā ziņots, 9.martā Mežaparkā gājis bojā 2007.gadā dzimis zēns, kurš, braucot ar velosipēdu, pakļuvis zem ekskursijas autovilciena. Vilcieniņš parka teritorijā kursējis nelegāli, jo šogad vēl nebija noslēdzis kārtējo līgumu ar parka apsaimniekotāju, pašvaldības SIA “Rīgas meži”, par šādas atrakcijas organizēšanu.

“Rīgas mežu” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš norādīja, ka patlaban vilcieniņa kustība ir apturēta gan tāpēc, ka tam nav legāla pamata turpināt pārvadājumus, gan arī tāpēc, ka pēc traģiskās nelaimes, kurā gāja bojā septiņus gadus vecs zēns, policija vagonu arestējusi.

“Rīgas mežiem” pagaidām nav sīkākas informācijas par to, kā tieši noticis negadījums, – apstākļus izmeklē policija.

Vilcieniņš pieder SIA “Baltās ielas”. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Oskars Krēsliņš pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” norādīja, ka sešu gadu laikā, kopš uzņēmums darbojas Mežaparkā, šis ir vienīgais gadījums, kas beidzies traģiski, un arī uzņēmuma pārstāvji ļoti pārdzīvo notikušo. Uzņēmums sadarbojas ar Valsts policiju, lai noskaidrotu visus negadījuma apstākļus. Uzņēmums arī centīsies sniegt atbalstu bojā gājušā bērna vecākiem, piebilda Krēsliņš.

Tauriņš pastāstīja, ka “Rīgas meži” šogad vairs neturpinās līgumattiecības ar “Baltajām ielām”, jo uzskata, ka pēc traģēdijas uzņēmums ir izsmēlis tam sniegto “uzticības kredītu”. Tauriņš gan uzskata, ka vilcieniņš Mežaparkā ir vajadzīgs, jo šāds pakalpojums ir katra atrakciju parka neatņemama sastāvdaļa un Mežaparkā pēc tā ir liels pieprasījums. Tāpēc “Rīgas meži” apsver iespēju iegādāties savu vilcieniņu un paši organizēt šo atrakciju, lai pakalpojums būtu kvalitatīvs un drošs. Uzņēmums šādu iespēju jau pārrunājis arī ar Rīgas domes vadību, kas ideju atbalstījusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ….šis ir vienīgais gadījums, kas beidzies traģiski,… tātad ir bijuši arī citi negadījumi. Tērvetē arī kursē vilcieniņš tikai krietni jestrāks un pamatīgāks. To var dzirdēt jau pa 300 – 400 m. Aizliegt var, bērnu daudz un nelaime var notikt ar jebkuru. Bet labāk sagatavot noteikumus (vai pārstrādāt, ja tādi jau ir), kuros būtu noteikts minimālais un maksimālais pārvietošanās droksni dB, brīdinājumu signālu minimālais skaļums dB, maksimālais pārvietošanās ātrums apdzīvotās, atpūtas, u.c. vietās u.t.t.
    Vai tādam vilcieniņam ir “tehniskā apskate”, kā normāliem transporta līdzekļiem? Ja nē, tad kā var pieļaut satiksmē transporta līdzekli ar nezināmu ritošās daļas (piemēram, bremžu) stāvokli?! Te ir daudz neskaidrību un būtu labi, ja kāds varētu ieviest skaidrību kā tāds “Ķīnas šedevrs” var pārvadāt cilvēkus…

  2. cik tad vispār ir bijis šo 6 gadu laikā negadījumu?
    šis ir ļoti smagi.

Draugiem Facebook Twitter Google+