×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. novembris, 2016
Drukāt

Lūdz prezidentu neizsludināt grozījumus Mikrouzņēmuma nodokļa likumā

Ilustratīva Foto LETAIlustratīva Foto LETA

Ņemot vērā, ka pieņemtie grozījumi Mikrouzņēmuma nodokļa likumā neievēro sabiedrības intereses, vēl vairāk palielinot jau tā augsto ēnu ekonomikas īpatsvaru, kā arī ir pretrunā premjerministra iepriekš solītajam – atvieglot uzņēmējdarbību, Latvijas Reģionu Apvienība (LRA) nosūtījusi vēstuli Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, lūdzot nosūtīt likumu Saeimai otrreizējai caurlūkošanai.

“Ministru prezidenta Māra Kučinska valdība solīja atvieglot uzņēmējdarbību, taču prakse rāda pretējo – arvien jauni nodokļi nospiež Latvijas uzņēmējus, kā arī samazina to spējas ne vien izdzīvot Latvijā, bet arī konkurēt reģionā. Esošajai koalīcijai, ieviešot Mikrouzņēmuma nodokli, nebija atrunas par tā darbību tikai krīzes periodā, tādējādi sabiedrībai un mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem ir zudusi ticība valstij, jo netiek ievērots tiesiskās paļāvības princips,” skaidro LRA pārstāvis Mārtiņš Bondars.

Saistībā ar grozījumiem Mikrouzņēmuma nodoklī satraukumu pauduši daudzi mazie uzņēmēji no neskaitāmiem Latvijas novadiem, kam šāds nodokļu režīms līdz šim bijis visatbilstošākais, lai spētu apgādāt savas ģimenes, vienlaikus nodarbojoties ar legālu uzņēmējdarbību. Ja tiks izsludināti likumprojekta grozījumi, esošajā ekonomiskajā situācijā būs ļoti postošs vairākiem desmitiem tūkstošu Latvijas ģimeņu, ņemot vērā, ka šā gada 25.oktobrī Latvijā bija reģistrēti 50 771 Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, uzskata vēstules iesniedzēji.

Jau vēstīts, ka grozījumi Mikrouzņēmuma likumā paredz, ka mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem līdz 2018. gada 15. decembrim būs jāpārreģistrējas kādā no pastāvošajiem nodokļu maksāšanas režīmiem, ja tie vēlēsies turpināt saimniecisko darbību pēc 2018. gada 31. decembra. Ja mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs līdz 2018. gada 15. decembrim nebūs pārreģistrējies, tas, atkarībā no juridiskās formas, kļūs par uzņēmumu ienākuma nodokļa vai iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju, tādējādi tiks likvidēts Mikrouzņēmuma nodokļa režīms Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+