×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. novembris, 2012
Drukāt

Lūdz sākt kriminālprocesu pret Matīsu un Gausu

Foto - LETAFoto - LETA

Uzņēmums SIA “Eurobalt Junipro” vērsies Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē, lai tā sāktu kriminālprocesu pret vairākām amatpersonām, tai skaitā Satiksmes ministrijas valsts sekretāru Anriju Matīsu un lidsabiedrības “airBaltic” valdes priekšsēdētāju Martinu Gausu par krāpšanas gadījumiem, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Eurobalt Junipro” valdes priekšsēdētājs Gunārs Silavs.

Viņš skaidroja, ka uzņēmuma rīcībā ir divas Satiksmes ministrijas (SM) vēstules, kuras nepārprotami ir pretrunā viena otrai, līdz ar to esot acīmredzams krāpšanas mēģinājums. Vienā SM vēstulē tiekot atzīts, ka prasība tiek atzīta, ka ir parāds pret “Taurus Asset Management Fund Limited” 5 000 000 eiro apmērā, bet otrā – pretēja informācija. Parādsaistības esot nodotas “airBaltic” par vienu latu, kas arī skaitās kā valsts atbalsts aviokompānijai, kas nedrīkst notikt, uzsver Silavs.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa oktobrī sāka izskatīt strīdu starp nacionālo aviokompāniju “airBaltic” un parādu piedzinēju SIA “Eurobalt Junipro”, kā arī “Taurus Asset Management Fund Limited” par piecu miljonu eiro (3,5 miljonu latu) prasījuma tiesību atgūšanu, kuru pēc būtības paredzēts izskatīt 2013.gada 7.februārī.

Galvenais strīds šajā lietā pastāv par to, ka “Taurus Asset Management Fund Limited” un citiem lidsabiedrības finansētājiem saskaņā ar pērnā gada 3.oktobra vienošanos, kad valstij tika nodrošināta faktiskā kontrole pār “airBaltic”, bija jāatdod savi naudiskie prasījumi pret lidsabiedrību, ja “Baltijas aviācijas sistēmas” (BAS) kā viens no akcionāriem nespētu pildīt savus pienākumus.

Tā kā BAS neizpildīja savu vienošanos pret valsti un Satiksmes ministrija (SM) pērn uz pirmpirkuma tiesību pamata iegādājās AS “Latvijas Krājbanka” ieķīlātās “airBaltic” mazākuma akcionāram BAS piederošās aviokompānijas kapitāldaļas, tad “Taurus Asset Management Fund Limited” vajadzēja atdot savu prasījumu 5 miljonu eiro (3,5 miljonu latu) apmērā.

Kā norādīja “airBaltic” pārstāvis tiesā zvērināts advokāts Raivis Leimanis, prasījums tiek prettiesiski nodots tālāk un “Taurus” izvairās no maksājuma, tādā veidā pierādot savu negodprātību un cenšoties šo prasījuma summu piedzīt un izmantot. Savukārt “Taurus Asset Management Fund Limited” pārstāvis tiesā advokāts Viktors Tihonovs uzsvēra, ka viņam vispār nav skaidra “airBaltic” iesniegtā prasība un kāpēc tā tika celta tieši pret “Taurus”.

“Eurobalt Junipro” pārstāvis tiesā zvērināts advokāts Zigurds Krastiņš norādīja, ka “airBaltic” prasība tika celta funkcionāli, lai izvairītos no maksātnespējas procesa, jo praktiski “airBaltic” un uzņēmuma starpā strīds nepastāv, jo cesijas līgums tika noslēgts.

2011.gadā kompānijas apgrozījums bija 228 miljoni latu, bet zaudējumi sasniedza 83,6 miljonus latu.

“airBaltic” ir 1995.gadā dibināta akciju sabiedrība. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. “airBaltic” flotē ir 32 lidmašīnas – sešas “Boeing 737-500”, astoņas “Boeing 737-300”, desmit “Fokker 50” un astoņas “Bombardier Q400Next G.

“Eurobalt Junipro” apgrozījums pērn bijis 23 922 lati, bet peļņa – 14 564 lati. Uzņēmums dibināts 2006.gadā un sniedz juridiskos pakalpojumus. Uzņēmums pilnībā pieder Silavam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+