×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. decembris, 2015
Drukāt

Lūdz sākt kriminālvajāšanu par 200 000 eiro nodokļu izkrāpšanu enerģētikā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde novembra beigās nosūtījusi Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret divām enerģētikas nozares uzņēmumu amatpersonām, aģentūrai BNS pavēstīja dienesta Sabiedrisko attiecību daļā.

Tajā informēja, ka kriminālprocess nosūtīts kriminālvajāšanas sākšanai atbilstoši Krimināllikuma pantam par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un pantam par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

VID Finanšu policijas pārvalde 2014.gada jūnijā, pamatojoties uz saņemtajiem materiāliem no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, sāka kriminālprocesu par divu Latvijā reģistrētu enerģētikas nozares uzņēmumu iespējamu izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Amatpersonu veiktās krāpniecības dēļ valsts budžetam tika nodarīti zaudējumi nenomaksātā uzņēmumu ienākuma nodokļa veidā teju 200 tūkstošu eiro apmērā.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka divi reāli strādājoši elektroenerģijas ražošanas uzņēmumi Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtajā pārskatā un uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijās uzrādīja fiktīvus darījumu un grāmatvedības dokumentus ar Lielbritānijā reģistrētu uzņēmumu par koģenerācijas iekārtu apkopju veikšanu.

Lai mainītu finanšu līdzekļu izcelsmi, tika izveidota sarežģīta naudas atgūšanas shēma. Tostarp, pamatojoties uz faktiski nenotikušu darījumu dokumentiem, tika veikta naudas pārskaitīšana uz Lielbritānijā reģistrētā uzņēmuma kontu Austrijā. Savukārt pēc tam šie naudas līdzekļi tika pārskaitīti kādam Honkongā reģistrētam uzņēmumam, no kura tie tika nodoti patiesā labuma guvējam Latvijā.

Noziedzīgi iegūtā nauda tika pārskaitīta gan abiem Latvijā reģistrētajiem enerģētikas nozares uzņēmumiem, gan citiem patiesā labuma guvēja īpašumā esošajiem uzņēmumiem.

Lai atlīdzinātu valsts budžetam radītos zaudējumus, attiecībā uz diviem Latvijā reģistrētiem enerģētikas nozares uzņēmumiem pieņemts lēmums par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskām personām, kā arī ir arestēti vairāki abu minēto uzņēmumu amatpersonām piederoši nekustamie īpašumi, kuru kopējā vērtība ir vairāk nekā 760 tūkstoši euro. Kriminālprocesa izmeklēšanas ietvaros tika veikta sadarbība arī ar Austrijas un Vācijas tiesībaizsardzības iestādēm.

Abām minētajām personām, pret kurām lūgts uzsākt kriminālvajāšanu, piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Tās arī ir sauktas pie kriminālatbildības kāda Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja ierosināta kriminālprocesa ietvaros par krāpšanu un noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kad tiesās Latvenergo un Sadales tīklus par nepamatoti augstiem tarifiem un Latvijas tautas apzagšanu.
    Ekonomikas ministriju par shēmošanu saistībā ar ”zaļo” enerģiju.

  2. kad krimināli vajās “valsti” par pensionāru apkrāpšanu ?

Draugiem Facebook Twitter Google+