×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2016
Drukāt

Lūdz sākt kriminālvajāšanu par braucienu organizēšanu uz Krimu

Foto - Anita PirktiņaFoto - Anita Pirktiņa

Drošības policija (DP) šonedēļ Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret vienu personu saistībā ar tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu.

Šis kriminālprocess tika sākts par ES Padomes regulā noteiktā aizlieguma sniegt pakalpojumus, kuri tieši saistīti ar tūrisma darbībām Krimā un Sevastopolē, pārkāpumu.

Izmeklētājs uzskata, ka ir savākti pietiekami pierādījumi, lai sāktu kriminālvajāšanu pret vienu fizisku personu par to normatīvo aktu tīšu pārkāpšanu, kuri regulē ES un citu starptautisko organizāciju noteikto sankciju darbību Latvijā vai kuri nosaka un regulē Latvijas nacionālo sankciju darbību.

Tāpat procesa virzītājs ir lūdzis prokuratūru šajā kriminālprocesā turpināt procesu pret vienu juridisko personu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu.

2014.gada 18.decembrī ES Padome pieņēma regulu par ierobežojumiem, reaģējot uz Krimas un Sevastopoles nelikumīgo aneksiju, paredzot, ka ir aizliegts sniegt pakalpojumus, kuri tieši saistīti ar tūrisma darbībām Krimā un Sevastopolē.

Jau ziņots, ka DP pagājušā gada 17.jūnijā veikusi kratīšanu kādā uzņēmumā, kurš sniedzis ar tūrisma darbībām Krimā un Sevastopolē saistītus pakalpojumus. Tiesas sankcionētas kratīšanas veiktas divos uzņēmuma objektos Rīgā, Marijas ielā 7 un Dzirnavu ielā 57, kuri saistīti ar Latvijā reģistrētu juridisku personu. Kā toreiz pārliecinājās aģentūra LETA, Marijas ielā 7 atrodas tūrisma uzņēmuma SIA “Mkbc Tour” birojs. Šai firmai birojs ir arī Dzirnavu ielā 57, liecināja “Firmas.lv” informācija.

“Mkbc Tour” ceļojumu konsultante Eleonora Ivanova aģentūrai LETA iepriekš teica, ka uz Krimu tika pārdoti ceļojumi maijā un jūnijā četriem cilvēkiem. Viņa sacīja, ka tūrisma uzņēmums nebija informēts par to, ka šādus ceļojumus veikt nav atļauts.

SIA “Mkbc Tour” reģistrēta 2008.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+