Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
10. aprīlis, 2016
Drukāt

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret pusaugu meiteni par vienaudžu pārdošanu seksuālai izmantošanai

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts policija ir lūgusi prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret pusaugu meiteni, kura organizējusi vienaudžu pārdošanu seksuālai izmantošanai.

Lietā aizdomās tiek turēti četri cilvēki – 1999.gadā dzimusī meitene, 1971.gadā dzimis vīrietis, kurš ir iespējamais pasūtītājs cilvēktirdzniecības epizodei, kā arī 1988. un 1970.gadā dzimuši vīrieši par nepilngadīgo seksuālo pakalpojumu izmantošanu, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

Lieta nodota Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajā prokuratūrā, kurai tagad būs jālemj, vai uzrādīt apsūdzību. Prokuratūrā pagaidām komentārus nesniedza.

Informāciju par iespējamiem cilvēku tirdzniecības riskiem Valsts policija saņēma no Rīgas Pašvaldības policijas pēc tam, kad kāda persona bija vērsusies pēc palīdzības. Pārbaudot saņemto informāciju, organizētās noziedzības apkarotāju uzmanības lokā nonāca kāda tobrīd 16 gadus veca meitene, kura varētu būt iesaistīta cilvēku tirdzniecībā. Taču izrādījās, ka viņa nav cietusī, bet gan uzskatāma par organizatori. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka vismaz kopš 2014.gada pusaudze pārdevusi klientiem savas nepilngadīgās un mazgadīgās paziņas, kuras viņi seksuāli izmantojuši.

Izmeklētāju rīcībā esošā informācija liecina, ka pusaudze iepriekš bija iepazinusies ar kādu 1971.gadā dzimušu vīrieti, kurš vēlējies stāties dzimumsakaros ar nevainīgām meitenēm. Jauniete ar viltu pierunājusi savas nepilngadīgās paziņas, lai vīrietis varētu īstenot savas perversās vēlmes. Visos gadījumos pusaudze saņēmusi atlīdzību no šī vīrieša.

Pret 1971.gadā dzimušo vīrieti un meiteni sākts kriminālprocess par cilvēku tirdzniecību, ja tā izdarīta pret mazgadīgo. Vīrieti tiesa pēc policijas lūguma uzreiz apcietināja, taču meitenei tiesa atteicās piemērot bargāko drošības līdzekli – apcietinājumu -, tomēr pēc vieglāka drošības līdzekļa pārkāpšanas decembrī tiesa lēma apcietināt arī viņu.

Policija noskaidrojusi, ka pusaudze upurus meklējusi skolā, starp kaimiņu bērniem un apkārtējo paziņu lokā.

Apcietinātā pusaudze upurus iesaistīties biznesā pierunājusi ar dažādām viltībām, tostarp ar meliem. Tāpat viņa bija ieguvusi autoritāti meiteņu vidū, kas palīdzēja psiholoģiski viņas kontrolēt.

Policijai zināms, ka organizatore nevainīgas meitenes pakalpojumus pārdevusi par 200 līdz 300 eiro, taču iepriekš seksuālu pieredzi guvušas meitenes pakalpojumi bijuši cenā ap 70 eiro par vienu reizi.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (11)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+