×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. novembris, 2012
Drukāt

Lūdz Sprūdžu atbildēt, kā mazināt nabadzību reģionos

Foto - LETAFoto - LETA

Tiesībsargs Juris Jansons šodien pirmajā Reģionu forumā aicināja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Edmundu Sprūdžu (RP) atbildēt uz jautājumu, kā Latvijas reģionos mazināt nabadzību un nevienlīdzību starp iedzīvotāju ekonomisko stāvokli.

Jansons uzsvēra, ka Latvijas reģionos apmēram 40% iedzīvotāju dzīvo zem nabadzības sliekšņa. “Kādu jūs mesidžu varētu dot pašvaldību pārstāvjiem, kā izdzīvot Latvijas reģionos?” vaicāja tiesībsargs.

Viņš arī vēlējās dzirdēt atbildi no ministra, kā tuvākajā laikā var novērst sociālo noslāņošanos un atstumtību. Tiesībsargs piebilda, ka nav atradis nevienu politikas plānošanas dokumentu, kurā būtu skaidra rīcība, kā izlīdzināt šo situāciju.

“Manā rīcībā nav nekādas burvju nūjiņas, kā rīt vai parīt kaut ko atrisināt,” atbildēja Sprūdžs. Viņš uzsvēra, ka galvenokārt to var atrisināt ar valsts ekonomisko izaugsmi, darbavietu radīšanu un ar augstākas pievienotās vērtības produkcijas ražošanu.

Ministrs aicināja saprast, ka vienas ministrijas rīcībā nav kāda instrumenta, kā šo situāciju var atrisināt, taču risinājumi ir paredzēti Nacionālajā attīstības plānā. Tas, viņaprāt, ir pietiekami fokusēts uz sociālās nevienlīdzības mazināšanu, un, īstenojot plānā paredzētos uzdevumus, ir pamats sagaidīt vērā ņemamu ekonomikas izaugsmi un nabadzības samazināšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+