×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Lūdz vērtēt Mūrnieces rīcību, ASV Neatkarības dienas svinībās uzrunājot klātesošos angliski (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Opozīcijas partijas “Saskaņa” frakcijas deputāts Ivars Zariņš vērsies Valsts valodas centrā ar iesniegumu, prasot izvērtēt Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (VL-TB/LNNK) rīcību.

“Publiskā pasākumā 2.jūlijā Rīgas Latviešu biedrības namā Saeimas spīkere piedalījās ASV Neatkarības dienas svinībās un uzrunāja klātesošos. Valsts otrā augstākā amatpersona to darīja angļu valodā bez nodrošināta tulkojuma valsts valodā,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem klāsta Zariņš.

Savā iesniegumā Valsts valodas centram Zariņš norāda: “Jūtos sarūgtināts par tādu Saeimas priekšsēdētājas rīcību, jo viņai kā vienai no visaugstākajām valsts amatpersonām būtu jārāda piemērs, kā ir jāciena un jāgodā latviešu valoda, kas ir Latvijas valsts valoda. Šāda rīcība visnotaļ līdzinās tai, ko ir nācies pieredzēt padomju laikos, kad Latvijas amatpersonas pakalpīgi centās lietot svešvalodu latviešu valodas vietā. Tas radīja nopietnu apdraudējumu latviešu valodai, jo šāda amatpersonu rīcība veidoja vispārēju necieņu pret latviešu valodas lietošanu saziņā.”

Zariņš piebilst, ka īpaši uzkrītoša šāda rīcība bija salīdzinājumā ar ASV vēstnieka pienākumu izpildītājas rīcību, kura savu runu teica angļu valodā, bet pati arī pārtulkoja to latviski.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Būtu tas kangars labāk paklusējis.

  2. Vai šis nav veikls gājiens? Jaatzīst tomēr, ka angļu valoda ir ES valoda, kamēr krievu nav. Bet — štrunts par bitēm, ka tik varu taisīt šmuci NA.

  3. Ha, atradies te maaciit. Lai pats lieto ikdienaa latvieshu valodu.

  4. Kur tad nacionālās pašapziņas un valsts likumu ievērotājs bija 9. maijā, kad viņa partijas biedri lerkšķēja nelatviski? vai iesniegums valodu centrā ir reģistrēts? Ja nav tad aizver savas prokrieviskās žaunas.

  5. Tā atklājas, ka tie, kuri uzdodas par dižiem nacionālistiem un vēršas pret krievu valodu, patiesībā ir tikai rusofobi. Amerikai lien laizīt vienu vietu tāpat kā savulaik Pelše – Krievijai.

  6. Vai gadījumos, kad Maskavas namā tādi zariņi uzrunā klātesošos krievu valodā bez tulkojuma valsts valodā, arī “Saskaņa” Valsts valodas centrā ir iesniegusi kādu iesniegumu? Kā tad tur ir ar cieņas izrādīšanu latviešu valodai?

  7. Silts ieteikums Zariņam Atbildēt

    Vajadzētu Zariņam paskatīties uz amatpersonām, valsts iestāžu darbiniekiem, kuri ikdienā nelieto valsts valodu un bez vajadzības īstas pāriet uz krievu valodu. Tas neveicina integrāciju. Mūrniece ASV svētkos izrādot cieņu uzrunāja klātesošos, kuru vairumam angļu val ir ikdienas valoda. Lai izdodas būt katram savas dzīves noteicējam

Draugiem Facebook Twitter Google+