Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Lūdz vērtēt radaru sodu likumību


Tiesībsargs Juris Jansons ir vērsies Satversmes tiesā, lūdzot vērtēt, vai pamatlikumam atbilst Latvijā līdz ar fotoradariem iedibinātā prakse, kad par braukšanas ātruma pārsniegšanu sods tiek piemērots automašīnas īpašniekam, nenoskaidrojot pārkāpuma faktisko veicēju.

 

Kā informē Tiesībsarga biroja komunikāciju pārstāve Ruta Siliņa, pašlaik spēkā esošais regulējums par braukšanas ātruma neievērošanu turklāt paredz, ka par vienādu nodarījumu sods atšķiras atkarībā no pārkāpuma fiksēšanas veida – vai tas veikts ar fotoradaru, vai arī policistam apturot autotransportu. Šāda prakse ir pretrunā labas pārvaldības un vienlīdzības principam, uzskata tiesībsargs. Tiesībsargs norāda, ka pārkāpuma izdarījušās personas noskaidrošana nav uzskatāma par neiespējamu vai nesamērīgu nastu atbildīgai iestādei.

 

Pievienot komentāru

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
“Google” TOP 10 meklētākie vārdi no LatvijasTīmekļa meklēšanas vietne “Google” publiskojusi Latvijā meklētākos atslēgvārdus 2016. gadā. * pokemon go * euro 2016 * iphone 7 * eurovision 2016
Draugiem Facebook Twitter Google+