Mobilā versija
+3.9°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Lūdz vērtēt radaru sodu likumību


Tiesībsargs Juris Jansons ir vērsies Satversmes tiesā, lūdzot vērtēt, vai pamatlikumam atbilst Latvijā līdz ar fotoradariem iedibinātā prakse, kad par braukšanas ātruma pārsniegšanu sods tiek piemērots automašīnas īpašniekam, nenoskaidrojot pārkāpuma faktisko veicēju.

 

Kā informē Tiesībsarga biroja komunikāciju pārstāve Ruta Siliņa, pašlaik spēkā esošais regulējums par braukšanas ātruma neievērošanu turklāt paredz, ka par vienādu nodarījumu sods atšķiras atkarībā no pārkāpuma fiksēšanas veida – vai tas veikts ar fotoradaru, vai arī policistam apturot autotransportu. Šāda prakse ir pretrunā labas pārvaldības un vienlīdzības principam, uzskata tiesībsargs. Tiesībsargs norāda, ka pārkāpuma izdarījušās personas noskaidrošana nav uzskatāma par neiespējamu vai nesamērīgu nastu atbildīgai iestādei.

 

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+