×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
14. augusts, 2017
Drukāt

Lūdz VVC atzinumu par vārda “kepka” lietošanas atbilstību likumam (6)

Foto LETAFoto LETA

Saistībā ar Rīgas mēra Nila Ušakova (S) plāniem reģistrēt preču zīmi “Ušakova kepka”, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas domes frakcija lūgusi Valsts valodas centru (VVC) sniegt atzinumu, vai vārda “kepka” lietošana ir atbilstoša valsts valodas likumam, informēja frakcijas referente Evija Vaikina.

VL-TB/LNNK Rīgas domes frakcijas vadītāja vietnieks Dainis Locis šodien vērsies VVC, lai lūgtu sniegt atzinumu, vai vārda “kepka” kā preču zīmes reģistrēšana ir atbilstoša valsts valodas likumam, jo šis vārds esot klasificējams kā barbarisms, jo ir pārņemts no krievu valodas. VL-TB/LNNK norāda, ka šādai cepurei latviešu sinonīmu vārdnīcā atbilstošs apzīmējums būtu “cepure ar nagu” vai “naģene”.

“Lai arī Rīgas mērs noliedzis, ka šo vārdu salikumu varētu izmantot Augusta Deglava ielā uzceltajam “atkritumu kalnam”, reģistrējot to Patentu valdē kā preču zīmi, tiek stimulēts tas, ka iedzīvotāji šo vietu tā arī dēvēs. Tas ir nepieļaujami,” uzskata Locis.

Locis norāda, ka atbilstoši līgumam, kas ir noslēgts ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, par rekultivācijas projekta īstenošanu, kalns esot jāsaglabā neskarts piecus gadus pēc projekta īstenošanas. Pašreiz pašvaldība šos noteikumus neievēro, jo pa šo kalnu regulāri pārvietojas un uz tā atrodas iedzīvotāji.

“Esam vērsušies Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejā, lai lūgtu skaidrojumu par pašvaldības policijas rīcību, nodrošinot “atkritumu kalna” saglabāšanu, lai nepieļautu ar valsts atbalstu piesaistītā Eiropas fondu līdzfinansējuma neefektīvu izmantošanu,” pauž Locis.

Jau ziņots, ka Patentu valde ir atzinusi Ušakova iesniegto preču zīmi “Ušakova Kepka” par reģistrējamu, aģentūru LETA informēja Patentu valdē.

Ušakovs ir pieteicis preču zīmi “Ušakova kepka” trīs valodās – latviešu, krievu un angļu. Krievu valodā zīme ir pieteikta gan ar latīņu burtiem, gan kirilicā. Pieteikums par preču zīmju reģistrēšanu tika iesniegts šī gada 17.maijā, bet 24.jūlijā Patentu valde atzina šo zīmi par reģistrējamu. Ušakovam ir laiks līdz šī gada 24.oktobrim samaksāt valsts nodevu 3620 eiro apmērā, lai reģistrētu preču zīmi.

Tāpat jau ziņots, ka par “Ušakova kepku” rīdzinieki mēdz saukt mākslīgo kalnu Pļavniekos, un arī no Rīgas mēra vēstījumiem sociālajos tīklos secināms, ka viņš atbalsta šāda vārda salikuma izmantošanu, jo pats regulāri to lieto. Arī “Saskaņas” priekšvēlēšanu kampaņā pamanāms elements bija jaunieši zilās naģenēs ar uzrakstu “Ušakova kepka”.

Kā vēstīja raidījums “de facto”, maija vidū Ušakovs kā privātpersona iesniedza Patentu valdē pieteikumu šo vārdu salikumu trijās valodās – latviešu, krievu un angļu – reģistrēt kā vārdisku preču zīmi. Kā Ušakova pārstāvis darbojies Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks (S).

Visi četri pieteikumi iesniegti par šādām preču un pakalpojumu klasēm saskaņā ar Nicas klasifikāciju: iespiedprodukcija, fotogrāfijas, rakstāmlietas, iespiedburti, klišejas; ceļasomas un čemodāni, lietussargi un saulessargi, maisiņi; teltis un maisi; apģērbi, apavi, galvassegas; vingrošanas un sporta preces, spēles, rotaļlietas; reklāma; sporta un kultūras pasākumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ušakovs ir tikai un vienīgi huilo. Tāpat arī bijušais komunists un okupantu pakalpiņš lembergs no “zemniekiem”.

  2. Nacionālidiotismam nav gala, goda vārds. Tad lai tas Locis & Co vēl pajautā VVC, vai tādu vārdu kā “baznīca”, “cena”, “gads”, “nedēļa”, “pagasts” u.c. lietošana ir atbilstoša valsts valodas likumam. Varbūt tie arī ir klasificējami kā barbārisms, “jo ir pārņemti no krievu valodas”?

  3. Hūte arī ahūnais latviešu vārds, bet par to diegabikšiem pretenziju nav.

  4. Tie gan lien iekšā visās malās, kā utis.

  5. Ja tas ir registrēts zīmols Atbildēt

    Tad tur var būt vienalga kāds burtu salikums- ” ftyuore niijola ” kā par piemēru vai arī “get lost here” vai “alimpu rembis” …vai ari. ” place de laba ńamāšana” un tas ir viss tā kā zīmola registrētājs vēlas… ( izńemot varbūt aizvainojošas sakritības.) un tur nav ko darīt… Ej un pierādi vai kas aiz tā ir varbūt domāts vai arī nav domāts un patīk vai nē, joprojām, “die Gedanken sind frei.” ( arī registrējams kā zīmols piemēram vācu valodas vai vienalga kādam grāmatu veikalam) – viss pārejais ir tikai oportunisms.

  6. preču zīme var but jebkāda un VVC tur navteikšanas. tas ir nacistu kārtejais lētais reklamas triks, kas vel smiekligāks ir tāpec ka parādnieks jau šo vienreiz apspēleja kafe ļeņingrada variācijā un zobiņus aplauza

Draugiem Facebook Twitter Google+