×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Ludzā atklāj līdz šim lielāko cigarešu kontrabandas kravu (1)

Foto: VIDFoto: VID

Ilustratīvs attēls

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvalde 2.jūnijā Ludzā aizturējusi sešas personas — divi šoferi, trīs muitas darbinieki un viens robežsardzes darbinieks — par 32 760 800 kontrabandas cigarešu nelikumīgu ievešanu no Krievijas, portālu ”la.lv” informē VID Sabiedrisko attiecību daļa.

Par šo noziedzīgo nodarījumu uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta trešo daļu. Šis ir lielākais vienā reizē aizturēto cigarešu daudzums VID Muitas policijas pastāvēšanas laikā, valstij novērstais kaitējums – aptuveni 4,9 miljoni eiro.

Policija kontrabandu aizturēja uz Terehovas-Ludzas ceļa, kur brauca divas automašīnas-kravas vilcēji, pilni ar 18 578 800 cigaretēm „Премьер”, 2 869 800 cigaretēm „NZ Gold” un 1 910 000 cigaretēm „Фэст” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes preču markām, kā arī atklāja 2 968 200 cigaretes „Bayron White”, 5 796 000 cigaretes „Bayron” un 638 000 cigaretes „Kiss” ar Krievijas Federācijas akcīzes preču markām.

Jebkāda piesegkrava nebija.

“Minētās automašīnas šajā pašā datumā bija iebraukušas no Krievijas Latvijā caur Terehovas muitas kontroles punktu it kā tukšas, bez kravas. Automašīnu vadītāji VID Muitas policijas amatpersonām uzrādīja tranzīta kravas pavaddokumentus, taču, pārbaudot datus, tika konstatēts, ka deklarācijas ar šādiem numuriem, datumu un kravu nav formētas un pavaddokumenti ir viltoti,” stāsta VID pārstāvji.

2015.gada 2.jūnijā VID Muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta trešo daļu par kontrabandas ceļā ievesto muitošanai pakļauto preču – 32 760 800 cigarešu pārvietošanu Latvijas Republikas muitas teritorijā no Krievijas Federācijas caur muitas kontroles punktu „Terehova” divās kravas mašīnu puspiekabēs.

Šis ir lielākais aizturēto kontrabandas cigarešu daudzums, kas konstatēts vienā reizē, VID Muitas policijas pastāvēšanas laikā.

Visas aizturētās personas atzītas par aizdomās turētām un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Ņemot vērā, ka muitas un robežsardzes amatpersonas tiek turētas aizdomās par noziedzīgu nodarījumu, kas veikts, pildot amata pienākumus muitas kontroles punktā „Terehova”, visām četrām amatpersonām ir piemērots drošības līdzeklis – noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tā izdarīta lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz vienpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nevajaga dot pielaidi nelojāliem darbiniekiem darbā policijā,robežsardzē un muitā….Lūk rezultāts,domāju,ka tādu vēl daudz visās struktūrās,kas apkrāpj valsti……un nodos jebkurā brīdī….

Draugiem Facebook Twitter Google+