×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2014
Drukāt

Ludzā – kā pasakā!
 Ceļojumā pa senāko Latvijas pilsētu (3)

Foto - Inga PavlovičaFoto - Inga Pavloviča

Senākā Latvijas pilsēta Ludza aicina izbaudīt skaistas, sakoptas, interesantas un ērtas mazpilsētas šarmu.

Izstaigājiet Ludzas vecpilsētu, kas celta starp ezeriem, ar pili pilsētas viducī, baznīcu kalna galā un brīnišķīgiem koka un ķieģeļu vienstāvu un divstāvu būvētiem namiem un slēgtajiem pagalmiem šaurajās, dārzos slīgstošajās ielās. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas iespējas, ielūkojaties virtuālā vēsturiskā pils rekonstrukcijā ar audio/ video ekskursijas palīdzību. Izveidojiet pats savu māla trauku Ludzas Amatnieku centrā. Apmeklējiet Ludzas Novadpētniecības muzeja ekspozīcijas un plašo brīvdabas nodaļu. Pēc pastaigas veldzējaties vienā no pieciem Ludzas pilsētas ezeriem, līdz pludmalei aizvizinoties ar plostu.

Un, protams, neviens ceļojums neiztiek bez gardas maltītes.

Ludzas novada pašvaldība piedalās Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-2-266 “Kulināro pakalpojumu uzlabošana Latgales un Vitebskas reģionos, pamatojoties uz kulinārā mantojuma koncepciju” (BELLA CUISINE) īstenošanā, kura mērķis ir uzlabot kulināro pakalpojumu servisu. Kulināro mantojumu raksturo reģionālie, no vietējiem resursiem gatavotie ēdieni un esot Latgalē noteikti jānogaršo kāds no tiem.

Projekta aktivitātēs iesaistījās 6 Ludzas novada uzņēmumi, katrs ar savu unikālo un gardo piedāvājumu. Tie ir Ludzas Amatnieku centra paspārnē izveidojusies Latgaļu kukņa, kafejnīcas “Kristīne” un “Eglīte”, mājražotāja Mārīte Lipska, lauku māja “Aizupmājas” un ražotājs “Ariols”. Visus vienkopus “izgaršojiet” projekta ietvaros rīkotajā kulinārā mantojuma festivālā, kas notiks 9. augustā, Ludzas vecpilsētas laukumā. Būs arī radošās darbnīcas, kuru laikā saimnieces ierādīs kulināro mākslu. Apmeklējiet arī Lielo Latgaļu tirgu, kas notiks 21. jūnijā Ludzas pilskalnā. Plašāka informācija Ludzas TIC.

Lūdzu uz Ludzu!

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Šī pilsēta tiešām ir lieliski sakopta pēdējos gados.

  2. vēl senāka pilsēta Atbildēt

    Nav skaidrs, kāpēc Ludza pretendē uz vecākās PILSĒTAS statusu?!?
    Ludza kā vieta (ne pilsēta) pirmo reiz rakstos minēta tikai 1173 gadā, bet Grobiņa (tajā laikā Seeburg) minēta jau 854. gadā Rimberta hronikā?…..

  3. Dažas dienas atpakaļ speciāli aizbraucu uz šo pilsētu ,lai iepazītos ar paveikto šajā gadā..Ir ko paskatīties un papriecāties par šo Latgales mazpilsētu.Daiļdārznieki un pilsētas apzaļumotāji malači..mājas sakoptas,zālāji nopļauti puķu dobes sakoptas un izravētas..Pretstatā Rēzekne,kur viss betonā,zālāli nesakopti un individuālās mājas nolaistas..

Draugiem Facebook Twitter Google+