×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
13. marts, 2017
Drukāt

Ludzā par 35 000 eiro veidos koka izstrādājumu rekonstrukcijas un restaurācijas darbnīcu (1)

Foto: Ludza.lvFoto: Ludza.lv

Biedrības "Senpilsēta" vadītājs Ēriks Kondrāts

Aptuveni pēc diviem mēnešiem, 15. maijā, Ludzā biedrības “Senpilsāta” telpās tiks atvērta Koka izstrādājumu rekonstrukcijas un restaurācijas darbnīca, aģentūru LETA informēja Ludzas pilsētas pašvaldībā.

Projekta “Koka izstrādājumu rekonstrukcijas un restaurācijas darbnīcas izveidošana” īstenošanas gaitā tiks iegādāti jauni pamatlīdzekļi – profesionāli kokapstrādes darba galdi un rokas instrumenti, stacionārā koksnes kalte, un apkures krāsns.

Biedrības “Senpilsēta” vadītājs Ēriks Kondrāts uzsver, ka darbnīcā tapušie ražojumi būs konkurētspējīgi ar rūpnieciski ražotām līdzīga rakstura plastikāta precēm.

Projekta galvenais mērķis ir ēku vizuālā rekonstrukcija atbilstoši Latgales kultūrvēsturiskām tradīcijām. “Senpilsāta” plāno veicināt arī sabiedrības iesaistīšanos ēku vizuālā sakārtošanā, kā arī radīt rekonstruēt kultūrvēstures objektus, padarot tos pieejamus un pievilcīgus tūristiem.

Projektu “Koka izstrādājumu rekonstrukcijas un restaurācijas darbnīcas izveidošana” biedrība “Senpilsāta” īsteno ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Ludzas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Projekts tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākumā “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”. Tā budžets ir 35 173 eiro, tai skaitā: ELFLA finansējums – 28 138 eiro un Ludzas novada pašvaldības finansējums – 3000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Latviešu valodā nav vārdu rekonstrukcija un restaurācija, bet ir vārdi pārbūve un atjaunošana.

Draugiem Facebook Twitter Google+