×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2012
Drukāt

Ludza svinēs pilsētas 835 gadu jubileju

Foto - Inga PavlovičaFoto - Inga Pavloviča

No 1.augusta līdz 5.augustam Ludzā norisināsies pilsētas 835 gadu jubilejai veltītie pilsētas svētku pasākumi, aģentūru LETA informēja vietējā pašvaldībā.

Trešdien, 1.augustā, plkst.11 pilsētas svētku pasākumus ievadīs futbola sacensības stadionā “Vārpa”. Plkst.15 Ludzas novadpētniecības muzejā paredzēta S.Danelsones izstādes “Grāmatzīmes” atklāšana, bet plkst.17.30 tautas namā – 1.Starptautiskā bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkursa “Tavas sirds mīlestības māja” izstādes atklāšana.

2.augustā plkst.11 stadionā “Vārpa” turpināsies sacensības futbolā, bet plkst.16 Ludzas novadpētniecības muzeja teritorijā tiks atklāts 1812.gada kara varoņa J.Kuļņeva krūšutēls un J.Kuļņevam veltīta literāri muzikāla kompozīcija. Plkst.18 pie viesnīcas “Valensija” tiks atklāta foto izstāde “Zudusī … atrastā Ludza”, bet stundu vēlāk kinoteātrī “Latgale” sāksies Herca Franka filmu un jauniešu video konkursa darbu demonstrējumi.

Piektdien, 3.augustā, plkst.12 pludmalē “Radziņš” sāksies sacensības pludmales handbolā. Pilsētas svētku turpinājumā plkst.15 domes laukumā tiks veidots ziedu rakstu paklājs. No plkst.14 pilsētas parkā darbosies radošās darbnīcas jauniešiem un bērniem, bet plkst.20 sāksies festivāls “Saules lietus Latgalē” ar Latvijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Krievijas pārstāvju piedalīšanos. Pilsētas trešās svētku dienas pasākumi noslēgsies ar diskotēka bērniem un jauniešiem.

4.augustā no plkst.10 pludmalē “Radziņš” norisināsies sacensības pludmales handbolā, volejbolā un šahā, bet Mazajā Krasta ielā darbosies “Ēdāju iela” kopā ar pavāru Mārtiņu Sirmo un amatnieku tirdziņš. Plkst.13 Ludzas mūzikas skolā sāksies starptautiskā konference “Trīsstūru dialogs: jaunieši, seniori un pašvaldības”, bet stundu vēlāk Tautas namā – meistarklases jauniešu teātriem. Plkst.15.30 pilsētas parkā sāksies vieskolektīvu koncerts ar Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Vācijas un Bulgārijas pārstāvju piedalīšanos.

Plkst.15 paredzēts motorizētās kolonnas “Klaidoņi” brauciens pa Ludzas ielām, bet plkst.18 stadionā “Vārpa” sāksies “Klaidoņu dienas 2012” pasākumi. Plkst.20 pilsētas parkā tiks sumināti nomināciju “Goda pilsonis” un “Gada cilvēks” ieguvēji un apbalvoti konkursa “Vasara sētā 2012” uzvarētāji. Pilsētas svētku pasākumu turpinājumā – Marijas Naumovas koncerts un balle.

Svētdien, 5.augustā, plkst.11 pilsētas svētku pasākumus ievadīs dievkalpojumi par Ludzu un ludzāniešiem pilsētas dievnamos. Plkst.12.15 Ludzas pilskalnā izskanēs Raimonda Paula jaunā dziesmu programma “Miers un Bērziņš”, bet plkst.13.30 sāksies amatierteātru brīvdabas izrāde “Vurvuleits”. Pasākuma gaitā darboties amatnieku tirgus, notiks vizināšanās ar zirgiem. Plkst.18 kinoteātrī “Latgale” tiks demonstrēta filma “Raganu mēnesis” un notiks tikšanās ar filmas varoņiem.

No 2. līdz 4.augustam Ludzas tautas namā darbosies darbnīca “Modeļu dzelzceļš” (Vācija) un būs apskatāma 1.Starptautiskā bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkursa “Tavas sirds mīlestības māja” izstāde.

3.augustā no plkst.12 līdz 20 un 4.augustā no plkst.10 pludmalē “Radziņš” un pilsētas parkā darbosies bērnu piepūšamās atrakcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+