Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
12. augusts, 2016
Drukāt

Lūdzamies par žēlsirdīgu cilvēku sevī

Foto: Ernests Dinka, Saeimas KancelejaFoto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

“Latvijas Avīze” jautā – ar kādām pārdomām esat svētceļojumā uz Aglonu.

Ingmārs Zvirgzdiņš, Tukuma draudzes priesteris: Mēs, 26 cilvēki, sākām iet jau 29. jūlijā, un mums paredzēts veikt 320 kilometrus. Katrs tos savus privātos nodomus, par ko lūdz šajā ceļojumā, glabā savā sirdī, par tiem nerunājam. Bet kopējās lūgšanas veltām tiem cilvēkiem, kas mūs laipni uzņem, ieaicina savā ābeļdārzā, dāvā citus lauku labumus – maizīti, pienu, krējumu. Iedodam viņiem lapiņu un rakstāmo, lai uzraksta savus aizlūgumus, ieliekam šīs lapiņas “Abrahama maisā” un nesam uz Aglonu. Cilvēki lūdz svētību ģimenēm, darbam, bērniem, mazbērniem, lūdz par veselību. Lūdzamies arī par tiem, kuri paši svētceļojumā netiek – par Raudas pansionāta iemītniekiem. Pērn pāvests Francisks pasludināja šo gadu par Žēlsirdības gadu. Mūsu devīze ir: “Esiet žēlsirdīgi!” un ceļojuma laikā strādājam pie sevis kā žēlsirdīga cilvēka pilnveides. Visur mūs sagaida ļoti sirsnīgi. Dažviet man teica, ka neesot gultu, ko piedāvāt, ērtību. Taču mēs guļam savos guļammaisos, arī viss cits vajadzīgais ir līdzi.”

Juris Janums, Rīgas Svētā Franciska un Kristus karaļa draudzes apvienotās grupas svētceļnieks: “Mūsu devīze – “Kunga žēlsirdību es slavēšu mūžam!” Lūdzamies gan dziedot, gan skaitot visas ierastās katoļu lūgšanas. Mūsu vidū ir klostermāsa Tabita un priesteris Kārlis Miķelsons, un tā katru dienu notiek dievkalpojums, lai visiem šis svētceļojums būtu garīgi nozīmīgs. Konferencēs, kā sauc mūsu sapulces, apceram žēlsirdības darbus. Tie ir – paēdināt izsalkušos, padzirdīt izslāpušos, apciemot slimniekus, ieslodzītos – un vēl citi, kopā septiņi. Ieklausoties priestera pieredzes stāstos un liecībās, dziļāk izprotam šo darbu būtību. Piemēram, padzirdīt izslāpušo nav jāsaprot tikai kā otra fizisko slāpju remdēšana. Slāpes var būt dažādas – cilvēki meklē dzīvē ko vairāk par naudu, varu, viņi meklē garīgumu. Katrs esam aicināts padomāt, kā varam palīdzēt bezpajumtniekiem – piemēram, atdodot viņiem labas drēbes. Abu draudžu piederīgie, kuri paši netika svētceļojumā, ir iedevuši mums uz lapiņām uzrakstītus aizlūgumus – par personīgo nodomu sekmēšanos, par ģimeni, darbu, attiecībām. Vismaz divas reizes dienā lūdzamies par viņiem.”

Arnis Maziļevskis, Bebrenes un Grendzes draudzes prāvests: “Grupā esam 75 cilvēki, mūsu devīze – “Dievs ir ļoti, ļoti labs!” Mērķis – tuvoties Dievam: meklēt to, kas tuvina Viņam, un atteikties no tā, kas attālina. Esam ceļā jau nedēļu – kopš 3. augusta – un noskaņojums visiem ir ļoti labs. Kopīgais ceļš cilvēkiem ir skaists pārdzīvojums; izrādās, ka, būdami bez interneta, datora un citām ierastajām ērtībām, viņi piedzīvo īstu, patiesu prieku.”

Andrejs Mediņš, Bruknas “Kalna svētību kopienas” kapelāns: “Mūsu grupā ir 57 svētceļnieki, kuru vidū daudz ģimeņu. Mūsu lozungs: “Atzīsti patiesību, un tā tevi darīs brīvu!” Ļoti daudz runājam par to, kā ikdienā labas lietas sagandē meli, izlikšanās, pielāgošanās, un tā ir problēma daudziem. Šis svētceļojums ir kā masku noraušana sev. Cilvēkiem jāmācās runāt par to, kā viņi jūtas un kāpēc tā. Ir jāmācās piedot citiem un sev. Bērniem ir jāmācās piedot vecākiem, kuri no viņiem prasījuši neiespējamo. Vecāki nereti cenšas iztaisīt bērnus par pašu pilnību un spiež atvases apgūt to, ko paši neprot, – zīmēt, spēlēt kādu instrumentu. Bērni saprot, ka no viņiem daudz prasa, bet neredz, ka vecāki paši augtu un pilnveidotos.”

UZZIŅA

Aglonas svētku norise

* 14. augusts: 17.30 – garīgā mūzika (pie bazilikas); 18.00 – konkursa “Dziedu Dievmātei” laureātu dziedājumi (pie bazilikas); 18.30 – ves­peres; 19.00 – vakara Svētā Mise, Iestiprināšana, Dievmātes litānija, euharistiskā procesija (pie pāvesta altāra); 22.00 – Krustaceļš (sakrālajā laukumā, translācija LTV1); 24.00 – pusnakts Svētā Mise (pie pāvesta altāra); no 1.00 līdz 7.00 – adorācija bazilikā.

* 15. augusts: 7.00 – Rīta Svētā Mise (bazilikā pie Dievmātes altāra, latgaliski); 9.00 – Svētā Mise jauniešiem (pie pāvesta altāra), Iestiprināšana; 10.00 – Svētā Mise svešvalodā apakšējā baznīcā; 11.00 – Rožukronis (pie pāvesta altāra); 12.00 – svētku galvenā Svētā Mise, Dievmātes litānija, euharistiskā procesija (pie pāvesta altāra, translācija LTV1).

Pievienot komentāru

Harijs Tumans: Kā savaldīt "ciklopus" un pasargāt valsts intereses (6)Gaidot valsts simtgadi, dažādu šim svarīgajam notikumam veltīto pasākumu un ieceru saraksts kļūst aizvien garāks.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nepilsonijas pilsoņi

Saeima pagājšnedēļ noraidīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iesniegto likumprojektu, kas paredzēja vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem. Patlaban nepilsoņa statuss tiek piešķirts reti – 2016. gadā tikai 52 bērniem. Bet jau tagad nepilsoņu bērnam iegūt pilsonību ir vienkārši – uz dzimtsarakstu nodaļas darbinieka jautājumu, vai vecāki jaundzimušajam bērnam izvēlas Latvijas pilsonību, jāatbild ar “jā”. Tas tiek atzīmēts reģistrā un dzimšanas apliecību bērns uzreiz saņem ar Latvijas pilsonību. Tiem vecākiem, kas saka “nē”, vairākumā gadījumu noteicošā esot iespēja vieglāk ceļot uz Krieviju, jo nepilsoņiem nav vajadzīga vīza.

Vai partijām jāpalielina valsts budžeta finansējums?
Egils Līcītis: Un visi raksta prezidentamBet tad uzrodas vēstuļu draugi, kurus Vējonis nemaz negrib par vēstuļu draugiem, un sarakstīšanās ar tādiem nedara godu augstiem amatvīriem.
Viss var būt taisnība, izņemot to, kas tiek drukāts (17)Sudrabas komisijā žurnālistu organizācijas viena otru apsmidzina ar indīgām ķimikālijām
Rita Našeniece: Impērijas brīvprātīgie palīgi (96)Piederību valstij nenodrošina uztiepti papīri. To nodrošina audzināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+