Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
13. maijs, 2016
Drukāt

Ludzas ērģeles iekļauj valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā

Foto: ludza.lvFoto: ludza.lv

Ludzas katoļu baznīcas, kas atrodas Baznīcas ielā, ērģeles iekļautas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, nolēmusi Kultūras ministrija (KM).

Ērģeles patlaban ir izjauktā veidā, bet tiek gatavotas uzstādīšanai.

Ērģeles ir 19.gadsimta otrās puses ērģeļbūves tradīciju paraugs, tās izgatavotas Pēterpilī 1864. gadā un 1904. gadā pārvests uz Rēzekni. Objekts ir nozīmīgs kā Latvijā reti pārstāvēts Sanktpēterburgas meistaru darbs. Tas raksturo arī Latvijas teritorijā 19.–20.gadsimtā darbojušos meistaru rokrakstu un senāku ērģeļu pārbūves praksi, veidojot liela izmēra instrumentu. 2015. gada sākumā ērģeles Ludzas katoļu baznīca pārņēma no Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrāles un nolēma tās restaurēt.

Par objekta vēsturi liecina uzraksts spēles galda apakšā. Objektam pieskaņots neogotikas stilā veidots prospekts. Patlaban instruments atrodas izjauktā veidā. Tas ir apmierinošā stāvoklī, tiek sagatavots uzstādīšanai Ludzas katoļu baznīcā.

Pievienot komentāru

Valdis Liepiņš atgriežas "Tobāgo!" kā režisors un aktierisJau otro nedēļu režisors Valdis Liepiņš kopā ar aktieriem strādā pie Māras Zālītes un Ulda Marhileviča traģikomiskās dziesmu spēles "Tobāgo!" iestudējuma, kura pirmizrāde notiks 7. jūlijā Valmieras pilsētas estrādē un teic, ka šis darbs viņam sagādā patiesu gandarījumu.
Draugiem Facebook Twitter Google+