Latvijā
Novados

Ludzas novadā ugunsgrēkos gājuši bojā trīs cilvēki0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Pagājušajā diennaktī Latvijā dzēsti 22 ugunsgrēki, bet trīs cilvēki gājuši bojā ugunsnelaimēs Ludzas novadā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Viņa stāstīja, ka vakar plkst.12.27 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ludzas novadu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega neapsaimniekota ēka. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka vienstāvu dzīvojamā ēka deg ar atklātu liesmu un tai ir iebrucis jumts, kā arī deg tai blakus esošā piebūve ar malku.

Ugunsgrēkā bojā gāja divi cilvēki. Ugunsgrēks, kurā dega ēka 125 kvadrātmetru platībā un piebūve 21 kvadrātmetra platībā, tika likvidēts plkst.17.51.

Tāpat naktī plkst.2.41 VUGD saņēma izsaukumu uz Ludzas novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā 150 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ēka deg pilnā platībā un tai iebrukušas jumta un siena daļas.

Kopumā aizvadītajā diennaktī trīs ugunsgrēki dzēsti Rīgā, divi citās pilsētās, bet 12 novados.

VUGD veicis arī 13 glābšanas darbus un saņēmis 13 maldinošus izsaukumus.

Kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti 669 ugunsgrēki un tajos cietuši 65, izglābti 124, bet gājuši bojā 25 cilvēki.

Pie tam ugunsdzēsēji aizvadītajā diennaktī piedalījušies piecu pērnās zāles ugunsgrēku likvidēšanā. Kopumā kopš gada sākuma ir jau dzēsti 11 kūlas ugunsgrēki, jo pirmie seši pērnās zāles dedzināšanas gadījumi tika fiksēti vakar.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība, kas nodara kaitējumu dabai un apdraud gan cilvēku veselību un dzīvību, gan nekustamo īpašumu.

LA.lv