×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
22. maijs, 2017
Drukāt

Ludzas novadā uz deputātu vietām kandidē skolēni (7)

Kadrs no videoKadrs no video

Gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās uz deputātu krēsliem Ludzas novada domē kandidē skolēni, kuri knapi sasnieguši pilngadību. Teju visi uzrunātie pašvaldības iedzīvotāji un politikas eksperte jauniešu vēlmi domē lemt par nozīmīgiem jautājumiem vērtē kritiski. Kameras priekšā potenciālie deputāti atteicās runāt, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

18 gadus vecās 11. klases skolnieces Kristiāna Kopeika un Linda Mičule kandidē no “Latvijas Reģionu apvienības”. 19 gadus vecais 12. klases skolēns Kristaps Savickis cer kļūt par Ludzas novada domnieku, startējot vēlēšanās no “Zaļo un zemnieku savienības” kandidātu pulka.

Teju visi iedzīvotāji skolēnu vēlmi lemt par iedzīvotājiem svarīgiem jautājumiem domē vērtē kritiski.

Potenciālie deputāti atsakās stāties kameras priekšā, lai izklāstītu vīziju politikā. Telefonsarunā, uzdodot vienkāršus jautājumus par Ludzas vēsturi, bezdarba līmeni un pašvaldības budžetu, skolēni kļūdās atbildot, izvairās no atbilžu sniegšanas.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas, kurā mācās potenciālie politiķi, direktore Dzidra Dukšta atklāj, ka, uzzinot par skolēnu kandidēšanu vēlēšanās, sajūtas bijušas divējādas. Taujāta, vai divas kandidātes, kurām vēl priekšā mācības 12. klasē, veiksmīgu vēlēšanu rezultātā spēs apvienot mācības ar darbu domē, ģimnāzijas direktore teic, ka talkā nāks individuālās nodarbības.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. “Tā vien rādās, ka šajā datorā ir uzstādīta reklāmu bloķēšanas programmatūra… bla-bla-bla… Sirsnīgs paldies!”

  Es jūs neesmu pilnvarojis monitorēt manu datoru, bet par šo tematu varu uzzināt arī no citiem resursiem. Esat zaudējuši lasītāju, ja gribat man uzspiest augļotāju kantorus un Dormeo, iztikšu bez jums, sirsnīgs paldies!

 2. Reāls skats uz lietām Atbildēt

  Nedomāju, ka jaunie 18-19 gadi ir …stulbāki par vecajiem …kukuļnēmējiem – SAVA labuma tīkotājiem!
  Tieši APSVEICAMI, ka JAUNIE ienāk politikā un vēlas lemt par SAVA novada lietām …
  JAUNIE ir atkoduši pieaugušo (arī mēdiju) LIEKULĪBU un MELĪGUMU …tāpēc atteicās runāt tv kameru priekšā! PAREIZI darīja!
  Lai jaunajiem VEICAS vēlēšanās!

 3. Bet kāpēc lai katrā pašvaldībā nebūtu pa kādam jaunietim? Ne jau par pagastveceni uzreiz, bet vismaz ikdienā redzēt, kā lietas notiek, un dot savu pienesumu par jaunatnes vajadzībām un nākotnes vīzijām.

 4. ja augšā ir zicvara, tad kāpēc apakšas nevarētu ņemt priekšzīmi ?
  Vismaz kārtīga alga kādu laiku, nevis pabalsti…

 5. Mums Sailkrastu domes velesanas ari kandide 12.klases skolnieks-acimredzot tendence?

 6. Ko jūs piesējāties pie Ludzas? Sākumā ar to marihuānu, vēlāk ar nelegālu alkohola tirdzniecību un tagad ar jauniešu dalību pilsētas pārvaldē. Būsim reāli, jebkurā pilsētā ir nelegāla alkohola tirdzniecība un Ludza nav vienīgā pilsēta Latvijā, kur uz vietu pilsētas pārvaldes dzīvē kandidē jaunieši.
  Žurnālists piesējās klāt par tām telefona sarunām, tad gribētu dzirdēt jūsu atbildes, ja jums pēkšņi piezvana žurnālists dienas vidū un sāk uzdot kaut kādus jautājumus par bezdarba statistiku pilsētā utt. Kā arī varu droši apliecināt, ka video ir publicēti tikai tie brīži, kuros aptaujājamie ir nostādīti par muļķiem

 7. Ko jūs piesējāties pie Ludzas? Sākumā ar to marihuānu, vēlāk ar nelegālu alkohola tirdzniecību un tagad ar jauniešu dalību pilsētas pārvaldē. Būsim reāli, jebkurā pilsētā ir nelegāla alkohola tirdzniecība un Ludza nav vienīgā pilsēta Latvijā, kur uz vietu pilsētas pārvaldes dzīvē kandidē jaunieši.
  Žurnālists piesējās klāt par tām telefona sarunām, tad gribētu dzirdēt jūsu atbildes, ja jums pēkšņi piezvana žurnālists dienas vidū un sāk uzdot kaut kādus jautājumus par bezdarba statistiku pilsētā utt. Kā arī varu droši apliecināt, ka video ir publicēti tikai tie brīži, kuros aptaujājamie ir nostādīti par muļķiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+