Mobilā versija
+11.5°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
12. maijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Lūdzu, obligāti jeb Jāuzņemas šefība par melno tūkstoti (10)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropa kļuvusi vecmāmiņa no Kongo džungļiem un Sahāras tuksnešiem pazudušajiem mazdēliem, kuri, visai sarežģītos apstākļos kuģodami pāri Vidusjūrai, atpūsti līdz Itālijas, Grieķijas krastiem. Reizēm šie ļaudis dēvēti par imigrantiem, reizēm par bēgļiem, bet katrā ziņā dzīves apstākļu pasliktinājumu vai piedzīvoto humāno katastrofu dēļ kļuvuši par klaida afrikāņiem.

Droši vien Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai noraso piere katru reizi, kad dārgais draugs Junkers ierunājas, ka Itālijas zābaks pārapdzīvotībā piesmēlies un grimst ūdenī no uzņemtām atpeldējušajām melnajām masām un Brisele ieviesīs obligātu migrantu kvotu sistēmu. Atbraucēji no blakus kontinenta būšot jāsadala godīgi un līdzsvaroti pa Eiropas zemēm.

Autors ir bijis Sicīlijā. Melnūkšņu veseliem kvartāliem dzīvo savā nodabā, drūzmējas pie telefona tālsakaru centrālēm, kur sniedz pakalpojumu piezvanīt mājiniekiem uz Čadu vai Ganu, un gaisā smaržo pēc kebaba.

Te ožas pēc tā, ka mums vajadzēs pieņemt strēķi “patvēruma meklētāju” un ierīkot ērtības, kādām nu afrikānis radis, ievērojot ES pieklājīgas, cilvēka cienīgas dzīves standartus. Jāmaksā pabalsts, rokas nauda, kamēr ārzemnieks iekārtojas, atrod darbu, kur pielikt čaklās rokas.

Es jau jūtu, ka piere krunkās raucas mūsu pensionāriem. Viņiem dzīvošana pie iztikas minimuma, un viņi lasa avīzes, ka atkal būšot jāsavelk jostas. Ka pārtikas palīdzības pakas pietiek trūkumcietējiem, kamēr maznodrošināti vietējie, kam arī noderētu putraimi un sautētas gaļas konservi, paliek bešā.

Pašlaik neliekas, ka afrikāņi gribētu baudīt mūsu viesmīlību un sagaidīšanu Rīgas lidostā ar “laipni lūdzam, dārgie draugi!”. Migrācijas virziens viņus noved citos ceļos, bijušajās koloniālajās metropolēs un valstīs, sociālās palīdzības zelta bedrēs. Savulaik te ieklīda somālieši, vēl ciemiņi. Laikam prom ir – palūguši Latvijai naktsmājas, bet uz dzīvi nelaužas. Varbūt iebraucējiem nav pieņemams mūsu attīstības modelis, varbūt liekas par prastu. Eirokomisāri izstrādāšot godīgas gradācijas. Teiksim, ka mums jāuzņemas šefība par melno tūkstoti migrantu. Tālredzīgi zinātāji sen teica, ka šampinjonu derībā aizbraukušo rokpeļņu vietā ieradīsies citi. Ka Latvijas lauki tukši nepaliks. Un Latvijā apdzīvotāju blīvums uz kvadrātkilometru ir ļoti skrajš, salīdzinot ar Eiropā vidējo. Brisele teiks – lūdzu, latvieši, rodiet pretimnākšanu bēgļiem – obligatoriski.

Varbūt panāksim izvēli, kurus ņemt. Varētu lībiešus, bet lībieši mums jau ir. Varētu sūtīt ar pieredzi lauksaimniecībā, strādīgus kebabu ēdājus, kas saprot, no kura gala grābeklis rokā turams. Diemžēl skan brīdinājumi, ka starp bēgļiem, liktens triecienu ķertiem cilvēkiem, varētu būt tādi, kas māk gatavot ellesmašīnas, un, ja viņiem liksies, ka Latvija izturas kā pamāte, lojalitāti pret jauno tēviju negaidi. Vēl būs jākārto, kur sabraukušie upurēs saviem dieviem, jāierīko vudū kultūras centrs, – mūsu Laimdota ir lielās sprukās.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Paldies par rakstu! Piekrītu, ka nevajag uzņemt vēl vienu krustu uz kakla. Lai Brisele labāk palīdz noregulēt tos kofliktus, kuru dēļ cilvēki mūk no savas zemes! Bet varbūt tāda ir pasaules vareno politika- ļaut, lai sagrauj, iznīcina visu pa tīro, lai būtu, kur investēt, atvērt darba fronti…?

 2. Labi, ka vismaz viens sakarīgs raksts, bet no feļetonu rakstnieka par šo tēmu. Pārējie atkal kārtējo reizi meklē vien, kā atbilstoši tam sava statusa rangam izgorities un izmuldēties par labu visu veidu bēgļiem….
  🙂
  Pašu varnešu vara jau tautai ir kā pamāte un… nu jau gadus 25 vismaz jau arī…
  Un kādu NAP vārdā tas viss atkal?
  :(?

 3. 2060. gadā Junkers jau būs paspējis labi sapūt,bet Eiropa būs aidirsta no viņa neķītrajiem darbiem.
  Izklausās jau tā:pēc manis kaut vai plūdī. Riebjās tie pretīgie meli.

 4. Paldies Laimdotai par lemumu. Nedomaju, ka tas butu pareizi, Latvija tagad iepludinat melnaadainos. Nepietiek ar krieiviem , ar kuriem mes mokamies jau cik gadus, kur nu vel slinkos melnadainos, kuri sedees uz musu nodoklu rekina. Baltijas valstis is vienigaas, kur baltaa rase vel eksistee. Paskataaties, kas daraas Eiropaa!

 5. un vēlreiz pē Līcītim ! Mums ir līvi, bet lībieši – tik, cik atbrauc !
  Bet abi badā !!!!!!

  • Paldies Līcītim! Laba ironija. Pavilkts uz zoba, ka mums jau ir lībieši. Tas tāpēc, ka paši līvi neiebilst, ka viņi ir lībieši.

 6. Aprprac,kads auns gan rakstijis so tekstu.Galigs sviests 😀

 7. lai tumšie ietu secen - Atbildēt

  vietējiem vispār nevajag ēst … 🙂

Māris Antonevičs: Pirmais eksāmens KNAB vadītājam. Pagaidām teorētisks... (11)Par "oligarhu sarunām" vairāk taisnošanās nekā pārliecības par rīcību.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pie domes durvīm manītas lāča pēdas

Vakar Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts partijas “Saskaņa” saraksta līderis Andrejs Elksniņš. Arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts “Saskaņas” saraksta līderis Aleksandrs Bartaševičs. Līdz ar to šobrīd “Saskaņa” nonākusi pie abu Latvijas lielāko pilsētu – Rīgas un Daugavpils, kā arī Rēzeknes vadības grožiem. Jūrmalā “Saskaņa” veido koalīciju ar ZZS.

Partija “Saskaņa” maksimāli izmantojusi to, ka atrodas opozīcijā un nepiedalās valsts pārvaldē, tādēļ partijas nākšana pie varas lielākajās Latvijas pilsētās ir likumsakarīga, šādu viedokli aģentūrai LETA paudis politologs Filips Rajevskis. Viņš gan to neuztver kā nopietnu atspēriena punktu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās: “”Saskaņa” ir bijusi ļoti konsekventa, jo nelauž līgumu ar partiju “Vienotā Krievija”, aktīvi uzstāj uz attiecībām ar Krieviju un nemainīgi negatīvi attiecas pret Latvijas līdzdalību NATO. Šī būs tā robeža, kas “Saskaņai” kā kreisajiem neļaus pilnīgi izpausties, jo, lai gan cilvēkiem varētu patikt kaut kādi ideoloģiski punkti viņu programmā, tomēr nedomāju, ka vairākums cilvēku ir tik prokrieviski orientēti.”

Ko sagaidāt pēc noklausīto oligarhu sarunu publicēšanas?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (4)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (6)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Draugiem Facebook Twitter Google+