×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Lūdzu, obligāti jeb Jāuzņemas šefība par melno tūkstoti (10)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropa kļuvusi vecmāmiņa no Kongo džungļiem un Sahāras tuksnešiem pazudušajiem mazdēliem, kuri, visai sarežģītos apstākļos kuģodami pāri Vidusjūrai, atpūsti līdz Itālijas, Grieķijas krastiem. Reizēm šie ļaudis dēvēti par imigrantiem, reizēm par bēgļiem, bet katrā ziņā dzīves apstākļu pasliktinājumu vai piedzīvoto humāno katastrofu dēļ kļuvuši par klaida afrikāņiem.

Droši vien Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai noraso piere katru reizi, kad dārgais draugs Junkers ierunājas, ka Itālijas zābaks pārapdzīvotībā piesmēlies un grimst ūdenī no uzņemtām atpeldējušajām melnajām masām un Brisele ieviesīs obligātu migrantu kvotu sistēmu. Atbraucēji no blakus kontinenta būšot jāsadala godīgi un līdzsvaroti pa Eiropas zemēm.

Autors ir bijis Sicīlijā. Melnūkšņu veseliem kvartāliem dzīvo savā nodabā, drūzmējas pie telefona tālsakaru centrālēm, kur sniedz pakalpojumu piezvanīt mājiniekiem uz Čadu vai Ganu, un gaisā smaržo pēc kebaba.

Te ožas pēc tā, ka mums vajadzēs pieņemt strēķi “patvēruma meklētāju” un ierīkot ērtības, kādām nu afrikānis radis, ievērojot ES pieklājīgas, cilvēka cienīgas dzīves standartus. Jāmaksā pabalsts, rokas nauda, kamēr ārzemnieks iekārtojas, atrod darbu, kur pielikt čaklās rokas.

Es jau jūtu, ka piere krunkās raucas mūsu pensionāriem. Viņiem dzīvošana pie iztikas minimuma, un viņi lasa avīzes, ka atkal būšot jāsavelk jostas. Ka pārtikas palīdzības pakas pietiek trūkumcietējiem, kamēr maznodrošināti vietējie, kam arī noderētu putraimi un sautētas gaļas konservi, paliek bešā.

Pašlaik neliekas, ka afrikāņi gribētu baudīt mūsu viesmīlību un sagaidīšanu Rīgas lidostā ar “laipni lūdzam, dārgie draugi!”. Migrācijas virziens viņus noved citos ceļos, bijušajās koloniālajās metropolēs un valstīs, sociālās palīdzības zelta bedrēs. Savulaik te ieklīda somālieši, vēl ciemiņi. Laikam prom ir – palūguši Latvijai naktsmājas, bet uz dzīvi nelaužas. Varbūt iebraucējiem nav pieņemams mūsu attīstības modelis, varbūt liekas par prastu. Eirokomisāri izstrādāšot godīgas gradācijas. Teiksim, ka mums jāuzņemas šefība par melno tūkstoti migrantu. Tālredzīgi zinātāji sen teica, ka šampinjonu derībā aizbraukušo rokpeļņu vietā ieradīsies citi. Ka Latvijas lauki tukši nepaliks. Un Latvijā apdzīvotāju blīvums uz kvadrātkilometru ir ļoti skrajš, salīdzinot ar Eiropā vidējo. Brisele teiks – lūdzu, latvieši, rodiet pretimnākšanu bēgļiem – obligatoriski.

Varbūt panāksim izvēli, kurus ņemt. Varētu lībiešus, bet lībieši mums jau ir. Varētu sūtīt ar pieredzi lauksaimniecībā, strādīgus kebabu ēdājus, kas saprot, no kura gala grābeklis rokā turams. Diemžēl skan brīdinājumi, ka starp bēgļiem, liktens triecienu ķertiem cilvēkiem, varētu būt tādi, kas māk gatavot ellesmašīnas, un, ja viņiem liksies, ka Latvija izturas kā pamāte, lojalitāti pret jauno tēviju negaidi. Vēl būs jākārto, kur sabraukušie upurēs saviem dieviem, jāierīko vudū kultūras centrs, – mūsu Laimdota ir lielās sprukās.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Paldies par rakstu! Piekrītu, ka nevajag uzņemt vēl vienu krustu uz kakla. Lai Brisele labāk palīdz noregulēt tos kofliktus, kuru dēļ cilvēki mūk no savas zemes! Bet varbūt tāda ir pasaules vareno politika- ļaut, lai sagrauj, iznīcina visu pa tīro, lai būtu, kur investēt, atvērt darba fronti…?

 2. Labi, ka vismaz viens sakarīgs raksts, bet no feļetonu rakstnieka par šo tēmu. Pārējie atkal kārtējo reizi meklē vien, kā atbilstoši tam sava statusa rangam izgorities un izmuldēties par labu visu veidu bēgļiem….
  🙂
  Pašu varnešu vara jau tautai ir kā pamāte un… nu jau gadus 25 vismaz jau arī…
  Un kādu NAP vārdā tas viss atkal?
  :(?

 3. 2060. gadā Junkers jau būs paspējis labi sapūt,bet Eiropa būs aidirsta no viņa neķītrajiem darbiem.
  Izklausās jau tā:pēc manis kaut vai plūdī. Riebjās tie pretīgie meli.

 4. Paldies Laimdotai par lemumu. Nedomaju, ka tas butu pareizi, Latvija tagad iepludinat melnaadainos. Nepietiek ar krieiviem , ar kuriem mes mokamies jau cik gadus, kur nu vel slinkos melnadainos, kuri sedees uz musu nodoklu rekina. Baltijas valstis is vienigaas, kur baltaa rase vel eksistee. Paskataaties, kas daraas Eiropaa!

 5. un vēlreiz pē Līcītim ! Mums ir līvi, bet lībieši – tik, cik atbrauc !
  Bet abi badā !!!!!!

  • Paldies Līcītim! Laba ironija. Pavilkts uz zoba, ka mums jau ir lībieši. Tas tāpēc, ka paši līvi neiebilst, ka viņi ir lībieši.

 6. Aprprac,kads auns gan rakstijis so tekstu.Galigs sviests 😀

 7. lai tumšie ietu secen - Atbildēt

  vietējiem vispār nevajag ēst … 🙂

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Divu ātrumu Eiropa

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Strasbūrā notiekošās plenārsesijas laikā vakar ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu diskutēja par Eiropas nākotni. Šīs ir ceturtās EP deputātu debates par Eiropas nākotni ar ES valstu vadītājiem. Savā pirmajā uzrunā  Makrons aicināja uz “jaunu Eiropas suverenitāti”, ņemot vērā arvien pieaugošo autoritārismu dažās ES valstīs. Makrona reformu priekšlikumi, kuri zināmā mērā aizgūti no tā sauktās divu ātrumu Eiropas teorijas, ES līderu vidū netiek uzņemti vienprātīgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+