×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. novembris, 2015
Drukāt

“Lufthansa” lūdz tiesai pārtraukt stjuartu streiku

Foto - AFPFoto - AFP

Vācijas nacionālā aviokompānija “Lufthansa” otrdien lūdza tiesai pārtraukt pagājušajā nedēļā sākto stjuartu streiku, savukārt stjuartu arodbiedrība UFO paziņoja, ka no trešdienas līdz piektdienai streikos visu “Lufthansa” reisu stjuarti.

Prasībā tiesai “Lufthansa” norāda, ka streikotāju prasības esot pārāk nekonkrētas un neatbilstot Vācijas Darba likumam.

Tiesa Darmštatē “Lufthansa” prasību izskatīs otrdienas vakarā.

Jau ziņots, ka “Lufthansa” stjuarti otrdien ceturto dienu turpina streiku, tādēļ kompānija atcēlusi 126 tālos reisus un desmit īsākus reisus.

Stjuartu arodbiedrība UFO streiku izsludinājusi trīs Vācijas lielākajās lidostās: Frankfurtē, Minhenē un Diseldorfā.

“Lufthansa” paziņoja, ka reisu atcelšana ietekmēs 27,3 tūkstošus pasažieru, bet kompānija uzsvēra, ka gandrīz visi Vācijas iekšzemes reisi un reisi uz galamērķiem Eiropā kursēs kā plānots.

Arodbiedrība pirmdien noraidīja “Lufthansa” izteikto jaunāko piedāvājumu, sakot, ka tajā ir vien “minimāli uzlabojumi”.

“Lufthansa” pirmdien streika dēļ atcēla 929 reisus. Sestdien streikoja “Lufthansa” īsās un vidējas distances reisu stjuarti Frankfurtē un stjuarti Diseldorfā. Svētdien streiki nenotika.

UFO piektdien izsludināja streikus, kurus plāno turpināt septiņas dienas.

Arodbiedrība ceturtdien paziņoja, ka streiks ir nenovēršams pēc tam, kad kompānijas vadība neiesniedza uzlabotus priekšlikumus par darba samaksu un pensionēšanās nosacījumiem. Tā pieprasa, lai “Lufthansa” nemainītu pašreizējo priekšlaicīgas pensionēšanas sistēmu 19 tūkstošiem arodbiedrības biedru.

Nesaskaņas par darba samaksu un pensionēšanās nosacījumiem starp “Lufthansa”, kas cenšas samazināt kompānijas izdevumus, un stjuartu arodbiedrību turpinās jau gandrīz divus gadus, taču līdz šim streiku tādēļ nav bijis.

Streiks neietekmē “Lufthansa” meitsabiedrības, piemēram, “Eurowings”, “Germanwings”, “Swiss” un “Austrian Airlines”.

Jau vēstīts, ka, pieprasot uzlabot pensionēšanās nosacījumus, regulāri streiko “Lufthansa” piloti.

Pagājušajā nedēļā “Lufthansa” paziņoja, ka paaugstina šā gada peļņas prognozi saistībā ar zemajām naftas cenām un pozitīvo pasažieru aktivitāti, kas veicināja peļņas kāpumu trešajā ceturksnī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+