×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Lugovojs konsultēs televīzijas seriāla veidotājus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas apakšpalātas jeb Valsts domes deputāts Andrejs Lugovojs, kurš ir galvenais aizdomās turamais lietā par Krievijas Federālā drošības dienesta bijušā darbinieka Aleksandra Ļitviņenko noindēšanu ar radioaktīvo vielu poloniju 210, sniegs konsultācijas Krievijas režisoriem, kuri veidos televīzijas seriālu par Ļitviņenko noslepkavošanu.

“Filmā būs stāsts par diviem Valsts drošības komitejas virsniekiem nemierīgajos gados, kad Krievija no komunisma pārgāja uz kapitālismu. Viens no viņiem izvēlējās kalpot dzimtenei, bet otrs – strādāt oligarha labā un nodot savu valsti,” šādi sarunā ar britu laikrakstu “The Daily Telegraph” topošo seriālu, kuru gatavojas izrādīt Kremļa kontrolēts televīzijas kanāls, komentēja Lugovojs.

Paredzams, ka seriāla galveno varoņu prototipi būs nogalinātais Ļitviņenko un viņa slepkavībā apsūdzētais Lugovojs. 2006. gadā noslepkavotais Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritiķis Ļitviņenko pirms savas nāves sadarbojās ar Krievijas oligarhu Borisu Berezovski. Ļitviņenko, bēgot no iespējamas izrēķināšanās Krievijā, politisko patvērumu bija ieguvis Britānijā.

Pagājušajā nedēļā Britānijā tika sākta Ļitviņeko lietas publiskā izmeklēšana. Lugovojs kopā ar savu draugu Dmitriju Kovtunu ir galvenie aizdomās turamie Kremļa kritiķa slepkavības lietā. Taču Krievija allaž atteikusies izdot Lugovoju un Kovtunu tiesāšanai Britānijā. Abi arī noliedz, ka būtu vainīgi Ļitviņenko nogalināšanā. Tikmēr britu izmeklētāji noskaidrojuši, ka Lugovojs un Kovtons radioaktīvā polonija pēdas atstājuši gan lidmašīnā, ar kuru devās uz Londonu, gan viesnīcā, kurā mitinājās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+