×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Lūgs valdībai naudu 15 pārvietojamo fotoradaru un 40 netrafarēto auto iegādei (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai uzlabotu satiksmes drošību, Iekšlietu ministrija (IeM) lūgs valdībai sešu gadu laikā piešķirt 3,8 miljonus eiro 15 pārvietojamo fotoradaru un 40 netrafarēto ceļu policijas auto iegādei, informēja ministrijā.

Valsts policija (VP) ir iesniegusi IeM projektu, kas paredz nodrošināt VP ar atbilstoši aprīkotiem transportlīdzekļiem un pārvietojamiem fotoradariem VP funkciju nodrošināšanai atbilstoši 2013.gada 2.decembrī Ceļu satiksmes drošības padomes ārkārtas sēdē nolemtajam.

Toreiz sēdē lēma, ka ceļu satiksmes drošības stāvokļa uzlabošanai policijai nepieciešams izmantot netrafaretas automašīnas ar atbilstoši uzstādītu aprīkojumu un pārvietojamos fotoradarus, lai fiksētu pārkāpumus ceļu satiksmē, neapturot transportlīdzekli.

VP funkciju nodrošināšanai nepieciešamo 40 transportlīdzekļu ar atbilstošu aprīkojumu nomas izdevumu segšanai, pārvietojamo fotoradaru un rācijas iegādes un to uzturēšanas izdevumu segšanai no 2016. līdz 2021.gadam būs nepieciešami 3 808 900 eiro, norādīja ministrijā.

Vakar projekts tika izskatīts IeM Tiesību aktu projektu virzības komitejā. Šobrīd tas ir saskaņošanas procesā ministrijā un tālāk tiks virzīts uz valdību.

Plānots, ka projekta īstenošana ilgtermiņā valsts budžetā nodrošinās lielākus ieņēmumus nekā izdevumus.

Jau ziņots, ka Latvijā pērn ceļu satiksmes negadījumos gājuši bojā 105 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju, kas ir lielākais rādītājs starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Šogad trīs mēnešos uz Latvijas ceļiem ievainojumus guvuši 814 satiksmes dalībnieki, bet dzīvību zaudējuši 39 cilvēki.

Patlaban ātruma kontrolēšanai uz Latvijas ceļiem tiek izmantoti divi VP 2008.gadā iegādāti pārvietojamie fotoradari, policijas automašīnās ievietotās ātruma mērierīces un policijas izmantotie rokas radari. Šā gada 12.februārī sāka darboties arī pirmie jaunie stacionārie fotoradari. Šobrīd darba režīmā funkcionē jau 11 stacionārās ātruma kontroles mērierīces.

Plānots, ka teju visi līdz šim iepirktie stacionārie fotoradari darba režīmā sāks darboties tuvākajā laikā. Pērn rudenī Ceļu satiksmes drošības direkcijas rīkotajā konkursā par 16 Doplera principa stacionāro fotoradaru piegādi uzvarēja uzņēmums “Reck”. Iepirkuma līgumcena ir 896 786 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Viss jau būtu skaisti, tikai netrafarētās mašīnas nevis strādās uz ceļa, bet gan ar tām braukās dažāda ranga policijas priekšnieciņi. Un, runājot par atmaksāšanos, labāk to naudu būtu ieguldīt ceļu stāvokļa uzlabošanai, tad tā atmaksāšanās būtu daudz lielāka un to sajustu visi, kaut vai retāk remontējot sliktajos ceļos salauztos autiņus.

  2. Atkal lūgs naudu, pirks jaunas mašīnas, bet uz ceļiem visā Latvijā nedēļas garumā neredzēju NEVIENU policistu. Pie tik daudz bojāgājušiem neko nedos ne jauni radari, ne jaunas mašīnas, tikai tiks iztērēta kārtējo reizi valsts nauda. Satiksmes noteikumus vismaz puse autovadītāju nezina, automašīnām plikas riepas, izplūdes gāzes pārsniedz normu, medicīnas izziņas falšas. Bet amatpersonu pilni kabineti.

Draugiem Facebook Twitter Google+