×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2016
Drukāt

Lūgšanu nedēļā visā pasaulē lūgsies par kristiešu vienotību (7)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Nākamajā nedēļā visā pasaulē sāksies ikgadējā Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību, kurai meditācijas šogad ir sagatavojuši kristieši no Latvijas, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Romas Katoļu baznīcā.

2016.gada Lūgšanu nedēļas par kristiešu vienotību tēma ir “Aicināti sludināt Kunga varenos darbus”. Katrai no dienām ir sagatavoti lasījumi no svētajiem rakstiem, pārdomu teksts, diskusijas jautājumi un lūgšana. Lūgties, izmantojot šo materiālus, var individuāli, kā arī draudzē. Lūgšanu nedēļa sāksies pirmdien, 18.janvārī.

Līdzās meditācijai Lūgšanu nedēļā par kristiešu vienotību plānoti arī vairāki pasākumi gan Rīgā, gan citur Latvijā. Jau rīt, 17.janvārī, pēc vakara Svētās Mises Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā Svētās Ģimenes mājā notiks dažādu konfesiju garīdznieku tikšanās ar draudzes locekļiem. Uz tikšanos aicināti arī citi interesenti, jo būs iespēja vairāk uzzināt par kristiešu vienotību, kā arī garīdznieki atbildēs uz jautājumiem.

Katoļu kopiena ar ekumenisku ievirzi “Chemin Neuf” otrdien,19.janvārī, plkst.20 “Svētās Ģimenes Mājā”, Rīgā, piedāvā noskatīties filmu “Vienotības brīnums ir jau sācies”. Filmas pamatā ir kopienas dibinātāja priestera Lorāna Fabra piecas labās vēstis par dialogu starp dažādām konfesijām, kā arī viņa pārdomas par četriem posmiem ceļā uz vienotību.

21.janvārī plkst.19 Rīgas Sv.Jēkaba katedrālē uz ekumenisku dievkalpojumu ar tradicionālo konfesiju bīskapu piedalīšanos aicina arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Tāpat ceturtdien plkst.19 Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē notiks ekumenisks dievkalpojums, kurā piedalīsies Rīgas Romas Katoļu Baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis, Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs, kā arī citu kristīgo draudžu gani. Uz dievkalpojumu aicināti Rīgas Garīgā semināra, citu konfesiju garīgo semināru audzēkņi, kā arī dažādu kristīgo konfesiju un draudžu ticīgie.

Siguldā un tās apkārtnē katru dienu ekumenisks dievkalpojums tiks svinēts citā vietā – Siguldas katoļu, luterāņu un baptistu dievnamā, Siguldas slimnīcas kapelā, Inčukalna, Mālpils, Krimuldas un Turaidas baznīcā. Piektdien, 22.janvārī, plānotas arī kopīgas lūgšanu brokastis. Siguldas katoļu draudzes prāvests priesteris Rihards Rasnacis uzskata, ka draudzība ar citu konfesiju kristiešiem bagātina un šī lūgšanu nedēļa ir lieliska iespēja piedzīvot šo sadraudzību.

Atzīmējot lūgšanu nedēļu, vairākus tematiskus raidījumus saviem klausītājiem piedāvās “Radio Marija Latvija”.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Kas ir baznīca vispār? kāpēc tai ir noteiktas nozīmes ārējās-celtne? Ja Dievs saka , ka nemājo rokām celtos tempļos, mūros..
  pirmkristiešiem nebija šādu namu; bija saiešanas vietas, kur kopā lūdzās, tikās runāja par Svētām lietām , dzīvi; kas ir sprediķis? Cilvēka apcerēta tēma , ko tai dienā runās, bet priesterim jābūt no Gara vadītam , un Dieva Gars dod Vārdu tad kad jārunā, jo Gars izmana ik cilvēku un tā vajadzību un visus klātesošos; un tā katrs saņem sev Gara maizi , kas klausās un notiek pieaugšana, kas to vēlas, bet ko dod nolasīt Bībeli..? Un tad vēl ari nedarīt pat to, kas lasīts un saprasts??? vai tā nav Dieva zaimošana un nelietīgi Dieva Vārdu lieto???
  Dievs uzklausa , kur viens vai divi lūdzēji vienā prātā (ne savu prātu lūgt) , bet Gara sajūtas vienis prātis…
  Dievs dod pazemīgiem atbildes, lūgšanu palīdzību….
  “”esiet kā es, no sirds pazemīgi “”… nekas pie Dieva nedarbojas ārēji, ne ceremonijas ne lūgšana…
  Dievam ari nevajag šo īpašo tērpu ko mācītāji valkā (kā teikts; izgreznojušies kā lelles), Dievam vajag vientiesīgu sirdi, pazemīgu mīļu..ne laicīgu varu…
  Daudzas sektas sāk āre’ji atdarināt Bībeles mācību ārēji-pulcēties kautkur, uzvesties brīvi-pat pāŗāk , līdz estrādes koncertiem, sludināt ka kāds no kāda netikuma atbrīvots, vai slimības, vai tas ir rādītājs , ka esi Dieva bērns?
  Kas Dieva prātu dara tas ir Dieva bērns.. kur ir darbi Kristum līdzīgi-sekotāji??? Kam lai pievienojos , ja redzu šo neatbilstību????

 2. Grūti,jā,bet nav pavēlēts lūgties baznīcā.To var darīt individuāli,savās mājās un tad vari lūgties par sevi un tev līdzīgajiem kristiešiem un Dievs uzklausīs Tavas lūgšanas. Man arī labāk patīk lūgties individuāli,bez kaut kādām ceremonijām un būt tiešā kontaktā ar Dievu. Lai top slavēts Jēzus Kristus!

 3. Grūti,jā,bet nav pavēlēts lūgties baznīcā.To var darīt individuāli,savās mājās un tad vari lūgties par sevi un tev līdzīgajiem kristiešiem un Dievs uzklausīs Tavas lūgšanas. Man arī labāk patīk lūgties individuli,bez kaut kādām ceremonijām un būt tiešā kontaktā ar Dievu. Lai top slavēts Jēzus Kristus!

 4. Vispirms atrodiet Kristiešus un tad vienojieties.
  Ar to , ka runā par Bībeli un Dievu jau nenozīmē kristietis!!!!
  Paskatiet, ko esat Dieva mācība sadarījuši; svētku laikus sagrozījuši kopā ar pagānismu, svētku dienas-svētās dienas sagrozījuši;
  Kura tad ir pēc bauslības-Dieva likuma nemainīga Svētā diena? Svētdiena vai sestdiena?
  Protams, ka sestdiena, ko apzīmē ar sabatu, ko visā Bībelē lasāt; un citas dienas nav!! Svētdiena ir nedēļas pirmā diena… un ar to vien jau pietiekoši pateikts, ka esat pret Dieva likumiem… tad kādi kristieši??
  Dievs viens, viena ticība, viena kristība- tā ir sacīts.. bet nu jau gandrīz vai katram savs dievs; tā jau ir .. kā saka pamatīga Bābele ir uztaisīta, ka no pirms kristietības nav ne smakas… pat to vairs nepiemin, jo katoļu kungi to jau tūlīt pēc Kristus 1 g.s. izmainīja un ieviesa visādus cilvēka izdomājumus , kam kalpo vēl šodien.. bet ne Dieva noliktiem..
  Tāpēc, ka netur Dievu godā , bet cilvēku tad notiek tas , kas notiek, sodību paši pelna ar savu dzīvi ikkatrs, ka nostājies pret Dieva kārtību…

  • Ir nepieciešams vēlreiz izlasīt Bībeli,lai secinātu,ka dienu jautājumā Dievs devis norādījumu katram turēties pie savas pārliecības,kā arī sabats tika radīts cilvēkam ne otrādi.

 5. smiekli nāk. Bībeli nav lasījuši, bet vienojas. Pret ko? Pret stulbumu? Pirmais bauslis: neparazitē.

 6. daudz domāju par šeit teikto vārdu; “”kristiešu vienotību….”””, esmu sen izbijis baznīcas cilvēks, jo tur sen jau vairs nav kristietības mācības un arī kristiešu- un sekot Bābelei nevēlējos.. (tas ir sajaukums)..
  Kristietis ir cilvēks , kas lasa Svētos rakstus-Dieva mācību kā dzīvot un pilveidot sevi garīgi ik dien.. mācību parādīt caur savu dzīvi… ko māca Kristus; nepalikt pasaulei līdzīgiem , atbrīvoties no grēka visāda; kā māca; “‘bez svētas dzīvošanas neviens Dievu neredzēs””… tikumības normas un morāle kristietim, un daudz kas ,kā arī pretēju dzimumu laulības, (tāda dzīve) kas ir liels grēks Dieva acīs…
  tas viss šodien netiek ņemts vērā cilvēkiem, kas sevi sauc par ticīgiem-kristiešiem.. kāpēc nelietīgi Dieva Vārdu valkāt? arī tie taps Dieva sodā..
  Tad lūdzu parādiet man ,kur atrodama kristīga dzīvošana Latvijā??? Patiesa bez pasaulīgā, elkdievības, pagānisma sajaukuma; tad ari pievienotos tai lūgšanai…
  tas nav pārākums par citiem, bet realitāte, ka cilvēkam , kas patiesi meklē Dievu un grib dzīvot pēc tā likuma -Kristus mācības tiek uzskatīts par jukušu? Vai tas nav jau aplami teikts???
  Bībele ir rokas grāmata katram, kas grib tā dzīvot, bet ne Bībeli pielāgot savam dzīves veidam… tas ari tad ir saucams par kristieti, kas seko Viņa mācībai dzīvē ne vārdos….ja jūs būtu kristieši tad saprastu pēc notiekoša , ka Kunga Kristus atnākšana ir pavisam tuvu.. to rāda visas zīmes uz pasaules, kas sakrīt ar Bībeles pravietojumu…
  atmodiniet savas sirdis patiesībai, par to būtu vislielākais lūgums….

Draugiem Facebook Twitter Google+