Pasaulē

Luhanskas centru situācijas kontrolēšanai aplenkuši Krievijas karavīri 6

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Ukrainas austrumos Luhanskas pilsētā turpinās konfrontācija, ko izraisījis konflikts starp promaskavisko teroristu pasludinātās “tautas republikas” prezidentu Igoru Plotņicki un “iekšlietu ministru” Igoru Kornetu, bet šobrīd Luhanskas centru ir aplenkuši Krievijas karavīri un kāda privāta militāra uzņēmuma pārstāvji, sociālajā tīklā pavēstījis Ukrainas organizācijas “Informatīvā pretošanās” koordinators un Ukrainas parlamenta deputāts Dmitro Timčuks.

“Šobrīd Luhanskas centru ir aplenkuši Krievijas karavīri un privāta militāra uzņēmuma pārstāvji, kuriem dota pavēle kontrolēt situāciju un nepieļaut tās saasināšanos,” norādīja deputāts.

Tālākā notikumu attīstība pilnībā ir atkarīga no lēmuma, kāds tiks pieņemts Kremlī, norāda organizācija “Informatīvā pretošanās”.

Var notikt Doņeckas un Luhanskas “tautas republiku” saplūšana ar pārvaldes centru Doņeckā, “status quo” atjaunošana ar Luhanskas līderu piespiedu izlīgumu, vai arī Plotņicka, pret kuru Maskavā ir daudz pretenziju, atstādināšana, pieļauj organizācijā.

Tikmēr Ukrainas ziņu aģentūra UNIAN vēsta, ka grupējumu “Doņeckas tautas republika” (DTR) un “Luhanskas tautas republika” (LTR) kaujinieki triecienā ieņēmuši LTR “prokuratūru”, sagūstot visus Plotņicka atbalstītājus. Aizturēts arī LTR “iekšlietu ministra” vietas izpildītājs Vladimirs Čerkovs.

Aizturēti vairāk nekā 20 cilvēki, tostarp LTR “ģenerālprokurors” Vitālijs Podobrovo un LTR “kara prokurors” Sergejs Rahno un viņu vietnieki, vēsta laikraksts “Novaja gazeta”. No LTR “Tautas sapulces” aizvesti cilvēki, un šobrīd ēku bloķējuši kaujinieki.

“Prokuratūras” darbinieki aizturēti pēc tam, kad Kornets Plotņickim bija pieprasījis atdot viņam vairākus augsta ranga kaujiniekus, kurus bija vainojis diversijā un spiegošanā Ukrainas labā.

Plotņickis tikmēr vainojis Kornetu centienos destabilizēt LTR.

Plotņickis 20.novembrī Kornetu bija “atcēlis” no amata, tomēr “iekšlietu ministrs” atteicās paklausīt. LTR administratīvās ēkas pēc tam bloķējuši nezināmi cilvēki.

Komentējot Luhanskas centra sagrābšanu, Kornets paziņoja, ka pārtraukta “Ukrainas diversantu un izlūku grupas darbība” un noliedzis savu atcelšanu no amata.

Plotņickis savukārt noliedzis izskanējušo informāciju, ka aizbēdzis, jo viņam ar Krieviju radies konflikts.

Kremlis konfliktu Luhanskas grupējumu starpā nav komentējis.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

LA.lv