×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. novembris, 2014
Drukāt

Luhanskas “republikas” līderis izsauc Porošenko uz divkauju (1)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04476922 A picture made available on 05 November 2014 shows Igor Plotnitsky taking oath during his inauguration as new head of the self-proclaimed Luhansk People's Republic in Luhansk, Ukraine, 04 November 2014. The leaders of the separatist movements in eastern Ukraine were declared the elected 'heads' of the self-proclaimed Donetsk People's Republic and the Luhansk People's Republic after winning disputed elections on 02 November 2014.

Viens no Austrumukrainas promaskavisko kaujinieku līderiem Igors Plotņickis trešdien Ukrainas prezidentu Petro Porošenko izsauca uz divkauju, paužot pārliecību, ka šādā ceļā kara plosītajā reģionā varētu tikt panākts miers.

Atklātā vēstulē Porošenko Luhanskas teroristu “republikas” līderis arī ierosinājis, ka divkauju tiešajā ēterā vajadzētu translēt televīzijai.

“Abām pusēm ir tiesības uz desmit lieciniekiem un desmit mediju pārstāvjiem. Man nebūtu iebildumu pret to, ka divkauju tiešajā ēterā translē televīzija. Es ļaušu jums izvēlēties vietu un ieročus,” norādīja Plotņickis.

“Kāda gan ir jēga naidam, cilvēku nogalināšanai, ekonomikas un pilsētu iznīcināšanai? Būtu labāk atrisināt to godīgā divkaujā un izglābt, samaksājot ar viena cilvēka dzīvību, miljonu dzīvības.”

Reaģējot uz Plotņicka ierosinājumu, Ukrainas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Jevhens Perebijnis tviterī norādīja, ka Plotņickis ir “tikai vienas divkaujas vērts – ar Ukrainas tiesu varu”.

Šomēnes promaskavisko kaujinieku rīkotajās “vēlēšanās” Plotņickis tika izraudzīts par Luhanskas “republikas” līderi.

Ukrainas valdība uzskata, ka Plotņickis pārraudzījis Ukrainas armijas helikoptera pilotes Nadjas Savčenko nodošanu Krievijai.

Kijeva norāda, ka Savčenko tika nolaupīta Ukrainas teritorijā un aizvesta uz Krieviju. Maskava uzstāj, ka Savčenko tikusi arestēta uz Ukrainas-Krievijas robežas brīdī, kad viņa nelegāli mēģinājusi iekļūt Krievijā.

Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vot, tas ir goda vīrs! Tie valdību vadītāji, kuri ir nemierā ar Krieviju vai Ukraiņu apgabalu valdībām- ņēmuši un savā starpā izkāvušies un likuši tautas mierā un ļautu tiem dzīvot Dieva nolikto laiku. Lielākai daļai ukrainas iedzīvotāju ir dziļi vienalga, kā paspārnē viņi dzīvo. Galvenais, lai būtu pārtiķuši, būtu darbs, medicīnas aprūpe, mājoklis kur dzīvot, bērniem skola un t,t, Ko mēs esam ieguvuši – nosacītu brīvību, bezdarbu, bezpajumtniekus, nestabilitāti un nedrošibu par rītdienu un car caurēm nabadzību tautas lielākā daļā,

Draugiem Facebook Twitter Google+