×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

Lukašenko: Baltkrievijas gaisa telpā no Lietuvas nelikumīgi ielidoja lidmašīna

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko apstiprinājis, ka 4. jūlijā šīs valsts gaisa telpā no Lietuvas nelikumīgi ielidojusi ārvalstu viegldzinēja lidmašīna, un paziņoja, ka ir jāsoda amatpersonas, kas šādu rīcību nav novērsušas.

“Kā izskaidrot provokāciju ar viegldzinēja lidmašīnu, kas ne vien šķērsoja robežu, bet arī nesodīti ielauzās Baltkrievijas Republikas teritorijā? Tā taču pirmām kārtām ir mūsu pilsoņu drošība,” paziņoja Lukašenko apspriedē par bruņoto spēku un robežsardzes komitejas pāreju uz mūsdienīgām darba metodēm. “Šī lidmašīna tika laikus pamanīta, bet kāpēc priekšnieki nenovērsa šo lidojumu? Kuru žēloja? Vai tā ir konkrētu izpildītāju nolaidība vai kļūda valsts robežas apsardzes sistēmā gaisa telpā?” jautāja Lukašenko.  

“Šajā sakarā es gribētu godīgi un atklāti pateikt tiem, kas interesējas par šo jautājumu, un klātesošajiem: vīri, mēs visi esam pieauguši cilvēki, vainīgajiem par to ir jāatbild,” sacīja prezidents. “Es pēc jūsu lūguma nesteidzos ar lēmumu pieņemšanu. Jūs gribējāt sīki izmeklēt šo gadījumu. Šodien, kā redzu, tas ir sīki izmeklēts, un vainīgajiem par to ir jāatbild.”

4. jūlijā Baltkrievijas medijos parādījās ziņas, ka zviedru pilotēta viegldzinēja civilā lidmašīna no Lietuvas puses šķērsojusi Baltkrievijas gaisa telpu un virs Minskas pilsētas un Minskas apgabala Iveņecas pilsētas izmētājusi plīša lācīšus ar izpletņiem un aicinājumiem nodrošināt preses brīvību Baltkrievijā. Šo akciju organizēja Zviedrijas sabiedrisko attiecību kompānija “Studio Total” . Aizsardzības ministrija toreiz paziņoja, ka ir uzsākta vairākos interneta avotos ievietotās informācijas pārbaude par ārvalstu lidaparāta nesankcionētu lidojumu virs Baltkrievijas teritorijas. “Nav faktu, kas apstiprinātu Baltkrievijas Republikas valsts robežas šķērsošanu gaisa telpā,” toreiz paziņoja Aizsardzības ministrija.

Pēc kāda laika militārais resors paziņoja, ka, “izpētot iesniegtos foto un videomateriālus, eksperti konstatējuši rupju darbu ar vizuālas falsifikācijas elementu izmantošanu, kas liecina par šīs informācijas skaidri provokatīvu raksturu”. “Tā bija simtprocentīga provokācija pret Baltkrieviju ar ārvalstu specdienestu atbalstu. Mūsu gaisa spēku un pretgaisa aizsardzības līdzekļi neapstiprināja, ka gaisa telpu būtu pārkāpusi nezināma lidmašīna,” paziņoja Gaisa spēku un Baltkrievijas Bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības spēku pavēlnieks ģenerālmajors Dmitrijs Pahmelkins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+