Mobilā versija
+0.5°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
27. decembris, 2014
Drukāt

Lukašenko ieceļ jaunu premjerministru

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko par jauno premjerministru iecēlis līdzšinējo savas kancelejas vadītāju Andreju Kobjakovu, ziņo prezidenta preses dienests.

Līdz ar iepriekšējo premjerministru Mihailu Mjasņikoviču, kurš amatā atradās kopš 2010.gada decembra, savus krēslus zaudējuši arī centrālās bankas vadītājs un vairāki valdības locekļi, tostarp ekonomikas un rūpniecības ministri.

Jau piektdien, 26.decembrī, Lukašenko stingri brīdināja valdību, norādot, ka vairākas amatpersonas, iespējams, savos amatos atradušās jau pārāk ilgi. “To iespējams labot,” norādīja prezidents.

Lai gan Baltkrievijas valūta nav oficiāli saistīta ar Krievijas rubli, Baltkrievija joprojām ir ļoti atkarīga no Maskavas un ļoti jūtīga pret kaimiņvalsts ekonomiskajām problēmām.

Krievijas rubļa sabrukums izraisīja paniku arī Baltkrievijā, kur iedzīvotāji metās mainīt savus ietaupījumus dolāros.

Tas lika centrālajai bankai ieviest „pagaidu” nodokli 30% apmērā uz ārvalstu valūtas iegādi, kā arī paaugstināt procentu likmi līdz 50%.

Pievienot komentāru

Mēģina uzlauzt Makrona datubāzi (1)Krievijas kiberkramplaužiem GRU "rokraksts"
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+