Pasaulē

Lukašenko: Maskava baidās, ka Baltkrievija aizies pie Rietumiem 16

Foto – AFP/LETA

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko piektdien paziņojis, ka attiecības ar Maskavu pasliktinās, jo Krievija baidās par Minskas “aiziešanu” pie Rietumiem.

Lukašenko arī par izdomājumu nosauca medijos parādījušās ziņas par to, ka Baltkrievija izstāsies no Eirāzijas ekonomiskās savienības un Baltkrievijas un Krievijas Savienotās valsts. Baltkrievijas prezidents gan piebilda, ka viņa vadītā valsts neplāno iestāties Eiropas Savienībā (ES) vai NATO.

Minskā tiekoties ar sabiedrības un mediju pārstāvjiem, Lukašenko arī vainoja Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) vadītāju Aleksandru Bortņikovu par to, ka viņš ar “vienu spalvas vilcienu” pārsvītrojis vienošanos par abu valstu robežu.

Baltkrievijas prezidents arī lika ierosināt krimināllietu pret Krievijas Federālā Veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta (“Rosseļhoznadzor”) vadītāju Sergeju Dankvertu, kuru apsūdzēja par “zaudējumu radīšanu” Baltkrievijai. Janvāra beigās “Rosseļhoznadzor” ierobežoja divu Baltkrievijas uzņēmumu gaļas produkcijas ievešanu, jo šie uzņēmumi tiekot turēti aizdomās par Ukrainas gaļas piegādāšanu.

Lukašenko arī paziņoja, ka Baltkrievija var iztikt bez Krievijas naftas. Turklāt Baltkrievija arī esot vērsusies tiesā par naftas piegāžu samazināšanu no Krievijas, ko Minska uzskata par vienošanos pārkāpumu, piebilda Lukašenko.

FDD vadītājs Bortņikovs 1.februārī lika ierīkot robežzonu uz Krievijas un Baltkrievijas robežas. Tas notika pēc tam, kad Baltkrievija 9.janvārī atcēla vīzas 80 valstu, tostarp Latvijas, pilsoņiem, kas apmeklē Baltkrieviju ne ilgāk kā piecas dienas, ja viņi ierodas Baltkrievijā caur Minskas lidostu.. Krievijas varasiestādes paziņoja, ka tās veiktie pasākumi neietekmēs Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu pārvietošanos.

Savukārt Baltkrievijas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs piektdien paziņoja, ka Baltkrievija var noteikt ilgāku termiņu, kurā šo valstu pilsoņi drīkst uzturēties valstī bez vīzas.

LA.lv