×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. septembris, 2012
Drukāt

Lukašenko pamāca, kā rīkot vēlēšanas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēc Baltkrievijas Centrālās vēlēšanu komisijas izplatītajiem datiem, pēc nedēļas nogalē notikušajām vēlēšanām valsts parlamentā nav iekļuvusi neviena opozīcijas partija, jo tās esot vēlēšanas boikotējušas.

 

Baltkrievijas CVK priekšsēdētāja Lidija Jermošina paziņojusi, ka vēlēšanās piedalījušies 74,3 procenti balsstiesīgo iedzīvotāju un parlamentā iekļuvušas piecas partijas. Tās visas ir Lukašenko režīma atbalstītājas. Protestējot pret Lukašenko režīmu un jau iepriekš pastāvot bažām par vēlēšanu negodīgumu, divas lielākās opozīcijas partijas vēlēšanās atteicās piedalīties. Turklāt opozicionāri paziņojuši, ka saskaņā ar viņu un starptautisko novērotāju informāciju vēlēšanās piedalījušies mazāk nekā puse balsstiesīgo baltkrievu un tāpēc vēlēšanas nevarot tikt uzskatītas par notikušām. Baltkrievijas Kristīgi demokrātiskā partija paziņojusi, ka patiesais vēlēšanās piedalījušos skaits ir tikai 38 procenti. Arī Eiropas drošības un sadarbības organizācija (EDSO), kas uz Baltkrieviju bija nosūtījusi vairāk nekā trīssimt novērotāju, paziņoja, ka vēlēšanas nav bijušas ne objektīvas, ne brīvas un konkurētspējīgas, informē ziņu aģentūra “Associated Press”. “Brīvas vēlēšanas ir tad, kad cilvēki var brīvi izteikties, rīkoties un kandidēt, bet to mēs šajā kampaņā neredzējām,” atzina EDSO novērotāju misijas koordinators Mateo Mekači.

 

“Tā saucamais parlaments ir kļuvis par prezidenta administrācijas departamentu. Meli ir kļuvuši par valsts vizītkarti. Tā ir totāla Baltkrievijas vēlēšanu sistēmas diskreditācija. Tas ir strupceļš,” paziņoja Lukašenko opozīcijas Apvienotās pilsoņu partijas priekšsēdētājs Anatolijs Ļebedko.

 

Jermošina visus opozīcijas pārmetumus ir noraidījusi, aizrādot, ka opozīcijai vajadzētu koncentrēties un uzlabot savu sniegumu. “Opozīcijas partijām, kas vēlas iekļūt parlamentā, ir jādomā, kā nākotnē strādāt,” pamācīja Baltkrievijas CVK priekšsēdētāja. Arī Lukašenko, spītējot opozīcijas un ārvalstu novērotāju skarbajiem atzinumiem, pauda apmierinātību ar vēlēšanām, tās nosaucot par tautas prieku un aicinot arī citas valstis sekot Baltkrievijas valsts pārvaldes piemēram, informē interneta vietne “Newsru.com”. “Ziniet, lielās aizņemtības dēļ es īpaši neiesaistījos vēlēšanu procesā,” pēc oficiālo rezultātu paziņošanas sacīja Lukašenko. “Lai jau daži saka, ka pie mums viss ir garlaicīgi. Valsts, kurā vēlēšanas norit garlaicīgi un mierīgi, ir laime tautai, nemaz nerunājot par valdību. Mums nav vajadzīgas revolūcijas, nemieri, kautiņi, sprādzieni, slaktiņi. Civilizētās valstīs, kur dzīvo civilizēta sabiedrība, vēlēšanām jānotiek tā, kā pie mums.” Lūgts komentēt EDSO novērotāju, jo īpaši poļu pārmetumus, ka vēlēšanas nav bijušas demokrātiskas, Lukašenko atbildēja: “Pasakiet saviem poļu novērotājiem, lai viņi pamācās, kā jārīko vēlēšanas. Mēs bez poļu politiķiem izdomāsim, kā veidot mūsu dzīvi.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+