Sports
Hokejs

Lukašenko savā repertuārā – Minskas “Dinamo” hokejistiem algā sola vien 500 dolārus0


Kvēlais hokeja mīļotājs Aleksandrs Lukašenko kārtējo reizi kritiski izteicies par savas valsts hokejistiem.
Kvēlais hokeja mīļotājs Aleksandrs Lukašenko kārtējo reizi kritiski izteicies par savas valsts hokejistiem.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko jau kārtējo reizi skarbi izteicies par savas valsts hokejistiem, atkal solot nogriezt atalgojumu KHL kluba Minskas “Dinamo” spēlētājiem.

Minskas klubs piektdien noslēgs sezonu, jo Baltkrievijas vienība jau pirms laba laika šķīrās no izredzēm iekļūt izslēgšanas spēlēs. Kaimiņvalsts galvaspilsētas klubs ar 40 punktiem Rietumu konferencē atrodas pirmspēdējā – 11.vietā.

Lukašenko piektdien tikās ar Minskas Kara akadēmijas kursantiem un mācību iestādes pasniedzējiem, atbildot arī uz jautājumiem. Lukašenko tika aicināts novērtēt arī šīs sezonas Minskas “Dinamo” sniegumu, liekot valsts vadītājam aizsvilties.

“Mēs komandai esam iztērējuši miljonus dolāru, bet kur viņa atrodas? “Belaruskalij” pārtrauca viņus [“Dinamo”] finansēt un pareizi izdarīja. Lai bankrotē! Par ko viņiem maksāt? Uzvarētu, visu samaksātu, par visu norēķinātos, bet ja zaudē – alga 500 dolāri,” paziņoja Lukašenko, kurš pats ir liels hokeja cienītājs.

Saistītie raksti

Te gan jāpiebilst, ka KHL ir reglamentēts, kāda ir minimālā alga hokejistiem, kas noteikti nav 500 dolāru mēnesī, bet krietni lielāka.

Šī nav pirmā reize, kad viņš kritizē hokejistus, iepriekš izceļoties ar vēl sulīgākiem epitetiem. Tā pēc 2016.gada pasaules čempionāta Baltkrievijas prezidents solīja hokeja funkcionārus pārcelt darbā par sētniekiem. Viņš piedraudējis arī ar hokejistu sītīšanu lauku darbos un citām soda sankcijām. Te gan jānorāda, ka Baltkrievijas hokeja federācijā un Minskas “Dinamo” vadībā amatpersonas mainījušās ļoti bieži, taču hokejisti allaž tikuši sveikā vien arī prezidenta publisku dusmu tirādi.

LA.lv