×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Lukašenko sola spert “lielu soli” valsts attīstībā

luka3

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, uzstājoties ar ikgadējo uzrunu, atzina – dziļā krīze apliecina nepieciešamību modernizēties un spert “lielu soli” uz priekšu.

Bija sagaidāms, ka Lukašenko uzruna būs vairākas stundas gara. Savu uzrunu Lukašenko sāka ar valdības līdzšinējās politikas asu nosodījumu. “Pēdējais gads atklājis daudzas mūsu ekonomikas problēmas, kas jārisina bez kavēšanās,” televīzijā pārraidītajā uzrunā likumdevējiem sacīja Baltkrievijas prezidents. “Mums ir jādzīvo ar saviem līdzekļiem. Mēs nevaram tērēt vairāk, kā nopelnām.”

Pērn Baltkrievijas gada inflācijas līmenis sasniedza 108 procentus un Baltkrievijai nācās devalvēt valūtu. Atzīstot, ka valsts nonākusi ekonomiskās grūtībās, Lukašenko aicināja iedzīvotājus būs patriotiskiem. “Progresu nosaka nevis materiālā labklājība, bet gan patriotisms,” uzsvēra Lukašenko. “Taču mēs vienalga nedrīkstam atpalikt. Mums ir jāsper liels solis uz priekšu.” Lukašenko savā uzrunā arīdzan atklāja, ka vēlas, lai valsts tautsaimniecība attīstītos starp tirgus un komandekonomiku. “Saprātīga cenu kontrole ir jāsaglabā, un tas arī tiks darīts. Strikta regulēšana noved pie preču deficīta. Bet brīvs tirgus – tā dēvētā spekulācija – sit pa patērētāju kabatām,” viņš skaidroja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+