×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Lūkass: Baltijas valstis gandrīz noteikti ir Putina nākamais mērķis (18)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Pazīstamais žurnālists Edvards Lūkass  komentārā britu laikrakstā “Daily Mail” brīdina, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins pēc Ukrainas savas impēriskās ambīcijas varētu īstenot Baltijas valstīs. Respektablais Austrumeiropas lietu speciālists norāda, ka, lūkojoties uz notikumiem Ukrainas austrumos, var arī saredzēt, kā iezīmējas iespējamās III Pasaules kara aprises.

“Drīz mums būs jāsaskaras ar drūmu izvēli. Mēs varam izvēlēties padoties tās atbildības priekšā, kas mums ir aizsargājot Ukrainu un Baltijas valstis, kuras gandrīz noteikti ir Putina nākamais mērķis. Vai arī mēs varam mēģināt veikt pēdējo izmisīgo mēģinājumu atturēt Krieviju no tās tālākajām impēriskajām ambīcijām,” raksta Lūkass.

Žurnālists norāda, ka NATO “bezbailīgais” komandieris ģenerālis Filips Brīdlovs vēlas sniegt starptautisko izlūkošanas informāciju Ukrainai un pastiprināt NATO spēku klātbūtni visvairāk ievainojamākajās alianses valstīs – Polijā, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

“Tomēr Baltais nams bloķēja pirmo ieteikumu. Un Eiropas valstis kā Vācija bloķē otro,” raksta Lūkass. Viņš norāda, ka veltīgi Rietumu līderi cer, ka diplomātija liks Putinam atkāpties. “Protams, viņam var likt saprast, ka sadursme nav Krievijas interesēs. Tirgi jau soda rubli un Krievijas uzņēmumus. Taču šo pieeju fundamentāli pārprot tāds vīrs kā Putins. Viņš ir sagatavojies, lai viņa tauta ciestu ekonomiskas sāpes un riskētu ar karu tā labā, kas, kā viņš tic, ir viņu nacionālās intereses. Mēs [Rietumos] tā nedomājam,” raksta Lūkass, kurš norāda – ja Putins “savāks” Ukrainu, viņš pievērsīs savu uzmanību Baltijas valstīm.

“NATO un ES locekles, to likumīgās sabiedrības, vēlēšanas un plaukstošās ekonomikas ir netiešs pārmetums tiem, kas Krievijā vada ar lētumu un brutalitāti,” domā Lūkass. Viņa ieskatā tagad Putins redz iespēju pazemot tās un arī Rietumus, turklāt viņam nav nepieciešams iebrukt, bet gan provocēt.

“Izmantojot sociālo šķelšanu un aģitāciju, viņš pastiprinās spiedienu – vai nu politiska vai ekonomiska rakstura uz vienu no Baltijas valstīm, līdz tas kļūs neizturams. NATO un ES pašreizējā veidolā tikai apelēs pie dialoga un draudēs ar sankcijām. Bet nekas nenotiks. Tas nozīmē, ka Baltija tiks nospriegota, un Putins paņems atpakaļ zemes, kuras, kā viņš tic, ir pamatoti piederīgas Krievijai,” šādu scenāriju pauž Lūkasss. Ja tas notiks, viņaprāt, tas nozīmēs NATO beigas un rītausmu šausminošai jaunai pasaulei, kurā starptautiskajiem likumiem nebūs nekādas vērtības un kurā stiprākais dominē pār vājāko.

“Krievija, nežēlīga un alkatīga, varēs skaldīt un valdīt nākamajās desmitgadēs,” spriež Lūkass. Viņš pieņem, ka Lielbritānija mēģinās pretoties ar saviem “sarukušajiem bruņotajiem spēkiem un gļēvajiem sabiedrotajiem” un norāda, ka ar pēdējiem līdzekļu samazinājumiem Britu armijas apmērs būs mazākais kopš Napoleona kariem.

Raksta beigās viņš atzīmē, ka tuvojoties jūlijam, kad atzīmējams I Pasaules kara sākums, vēsturnieki sacenšas, lai precīzi noteiktu notikumu ķēdi, kas izraisīja konfliktu. “Es varu kļūdīties, bet, vai nākamo 100 gadu laikā viņu pēcteči atskatīsies uz notikumiem Ukrainā, lai saprastu sākumu nākamajam pasaules uzliesmojumam,” jautā Lūkass.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. vājprātīgie vienmēr grib karot jo viņi paši lielākie sātanisti.

 2. Jasaskata Eiropas Savien’ibai un NATO,tas,ko vi’ni “‘nesaskata””-apstadin’at uzbruc’eju var tikai ar adekv’atu darb’ibu-nolikt pret’i pamat’igu armijas vien’ibu garES robe’zu.Pieredze jau bija Berlines kr’izes laik’a,kad preti st’av’eja tanku vien’iba. Vien’igi,kad Krievu tanki atst’asja pozicijas tad “‘atykl’aj’as berlines m’uris”.Nav cita veida,k’a l’idzv’ert’iga pretdarb’iba.

 3. Es saprotu kā domā eiropieši, amerikāņi, ķīnieši, japāņi, indieši — pat normāli musulmaņi. Bet krievu domu gājiens man ir pilnīgi svešs. Krievs ir kautkas tumsonīgs un neprognozējams, kā dinozaurs.

 4. Apriebušies šie pesimistiskie pasaules gala scenāriji.

 5. Baltijas valstis Krievija ļoti velētos, tikai tā var nesapņot, jo ļoti drīz tā nožēlojamā valsts sabruks humanitaras katastrofas rezultātā.

 6. kartejais gaisregis.iedod kadu zaliti varbut palidzes.

 7. Ļoti pareiza analīze par pašreizējo situācīju un nākotnes notikumiem. Pļutiņš ir ” maniaks ” kam cilvēku dzīvības nav svarīgas. Viņu var apturēt tikai ar spēku. Viņš jau gadiem ilgi ir plānojis ko tagat izved. Diplomātīja vai snakcījas neko nedos. Viņa mērķis ir atjaunot pad. savienību.

 8. Palasiet, ko par lielkrievu šovinistiskajiem mērķiem 18.-20.gs. vēsturē raksta Alens Palmers „Baltijas jūras valstu un tautu vēsture”. Un vai šodien viss neatkārtojas un nesākās ar kustību „Naši”. Prot, „našizm” bija sākums, kurā izmantojot hitleriešu ideoloģijai līdzīgus fašisma un nacisma lozungus, tika taisīts milzīgs troksnis, lai aizstāvētu nacionālboļševiku idejas ar skaidri redzamām komunistiski noskaņotām lielkrievu šovinisma jeb „rašizma” ideoloģijas pārākuma pazīmēm pār citām tautām un valstīm. Kā raksta Alens Palmers, Konstantīns Pobedonoscevs sāka ar ticību: “”Dižā krievu nacionālisma dievišķajam uzdevumam un svētībai pār varu”, kuru kā augstākais autokrāts īsteno Viskrievijas imperātors.” Vai tiešām arī šodien mūsdienu demokrātiskās Krievijas apritē darbojas tas, ka „ēbreju ģimenēm un īpašumiem Ukrainā ieviesa Eiropas vārdnīcās šausmīgo krievu lietvārdu pogrom – “žīdu grautiņš” un, ka “atslēga uz tā saukto Baltijas jautājumu” ir “vietējo tautu” pievēršana pareizticībai”. Bet Krievijas oficiālā vai nu vara klusē vai arī blefo, lai slēptu savas vēstures drūmākās lappuses.

 9. Daily Mail ir visnotaļ interesants laikraksts , bet respektabls ir vārds , kas uz to tik tiešām neattiecas….

 10. Internetā ir ziņas, ka ar Maskavas ziņu ir gaidāma provokācija no separātistu puses – atļauts nogalināt 100 -200 cilvēkus, lai Krievijai būtu iegansts ievest Ukrainā savu karaspēku. Tas iespējams jau rīt – laikā, kad jāsākas 4 pušu sarunām par Ukrainu. Tad Krievija varēs šīs sarunas ignorēt un turpināt iesākto.

 11. Turpmākās vēlēšanas būs tik pat svarīgas, kā 2012.gada prokremlinu organizētais referendums par okupācijas laika valodu, jo ja pie varas tiks SC, šlesers, sudraba vai citi prokremlini, tad viņi noteikti palīdzēs kremlim realizēt Latvijā Ukrainas scenāriju. Un tagad mēs izjūtam 20 gados nepadarīta darba (okupācijas seku novēršana) sekas, jo visas iepriekšējās vēlēšanas bija tik pat svarīgas, bet diemžēl lupatliberālkompartijnieku kangari un politprostitūtas ir pilnībā sačakarējušas visu politisko vidi. Pat čekas maisi joprojām vēl nav atvērti.

  • Taisnība kā par “jaunpartijām”, tā par 20 gados neizdarīto un vējā palaisto tās pašas pragmatiskās nostājas dēļ. Vēl jāpiemin arī Belokoņa sponsorētā Eināra brigāde ar žipčikiem Pūci, Jaunupu un vecajiem kadriem (Kehri, piemēram). Tie viena eiro dēļ nodos kā tēvu, tā māti.

  • Ne velti prezidents Bērziņš ar savu piemēru latviešus aicināja nepiedalīties referendumā? Kam galva ar saturu – lai domā, kam tās nav vai tur ir semuškas lai naivi tic vecuma nevainībai…

 12. Kad Vācijai pēc 1.pasaules kara uzvarētājas valstis liedza bruņoties ,to atļāva Krievijas impērija PSRS izskatā.Pēc PSRS sabrukuma rietumi ,pērkot dārgo gāzi no Krievijas,palīdz tai bruņoties lai nākotnē iekarotu vai pazemotu rietumu valstis .Rietumi varētu energoresursus iepirkt no Afrikas vai tuvējiem austrumiem,bet arī šīs valstis,bijušās rietumu kolonijas ir naidīgi noskaņotas.Tā kā patreiz gļēviem rietumiem ar visu savu NATO nav citas izvēles kā izirt un padoties.

 13. “tas nozīmēs .. rītausmu šausminošai jaunai pasaulei, kurā starptautiskajiem likumiem nebūs nekādas vērtības un kurā stiprākais dominē pār vājāko.”

  Cik traģikomiski kļūst vīrieši, kad pastāvošā režīma celtā “laime” draud skart viņus pašus.

  *Women* work two-thirds of the world’s working hours, produce half of the world’s food, but earn only 10% of the world’s income and *own less than one percent* of the world’s property. – ..

 14. putins lauzīs kaklu. Viņš lien lamatās.

 15. ģenerālis Filips Brīdlovs vēlas sniegt starptautisko izlūkošanas informāciju Ukrainai un pastiprināt NATO spēku klātbūtni visvairāk ievainojamākajās alianses valstīs – Polijā, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.“ Tomēr Baltais nams bloķēja pirmo ieteikumu (izlukošanu) Un Eiropas valstis kā Vācija bloķē otro, NATO karaspēka klātbūtni Baltijā. (Kāpēc?)” raksta Lūkass/
  ————————-
  Ar to šai kritiskajā situācija viss ir pateikts. Ne Vācija ne ASV negrib saprast, ka patreiz Krievija provocē NATO. Krievijas analītiķi vēro un izdara secinājumus. Ja tas tā turpināsies, tad ar NATO ir cauri. Tā patreiz ir uz sabrukuma robežas, jo nav spējīga iestāties par pazemotu un apdraudētu nāciju šodien ,kā Ukraina. Tā arī tas notiks ar Baltiju, vispirms ar LAtviju, jo Latvijā NAV NAFTAS, GāZES, DIMANTU un krāsaino metālu. Sāksies ilgstošas bezproduktīvas diplomātiskās sarunas ar Krieviju, kas patiesībā nozīmē Latvijas atdošana Krievijas protektarātā, kas man atgadina Ribentropa un Molotova paktu. Eiropas lielvarām un pieļauju ASV ir viņu pašu valsts intereses, bet ne Baltijas un Latvijas. Jāatzīst, ka Krievijai ir ļoti veiksmīgi izdevies sarīdīt Eiropas valstis un ASV, tai skaitā arī NATO valstis. Es esmu bažīgs par LAtvijas un eiropas pastāvēšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+