×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Lūkass brīdina atkal (5)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

“Latvijas Avīzes” iepriekšējā (otrdienas) numurā, cerams, izlasījāt pazīstamā angļu žurnālista un politiskā rakstnieka Edvarda Lūkasa rak­stu “Rietumiem nav gribasspēka”. Šis vīrs, kurš jau nolamāts Krievijā, droši vien atradīs arī oponentus Latvijā kā “Vanags” un “kara kurinātājs”. Tāpat kā Londonā.

Misters Lūkass ir pateicis, ka runas par tālākām sankcijām pret Kremli par karu Ukrainā ir izčākstējušas. Droši vien tāpēc pašreizējai Latvijas valdībai, kuras ārlietas stūrē ministrs E. Rinkevičs un kura par Krievijas sodīšanu enerģiski iestājusies, jādomā, kā rīkoties turpmāk. Vai samierināties ar Lūkasa k-ga norādīto izčākstēšanu vai rīkoties kaut kā citādi. Domājams, ka mūsu sabiedrība vēlēsies dzirdēt valdības pozīciju pirms visādi daudzinātās prezidentūras un miglainajiem ģeopolitiskajiem prātojumiem. Arī tauta uztraucas kā nu zinādama un prazdama. Tā viens no mūsu lasītājiem šajās dienās (Kārlis Lepsis, 21. XI) rosināja, ka laiks zemessargiem ieročus turēt pa rokai mājās. Vai gan viņam nav taisnība? Ja vēlies aizstāvēt savu pagastu, novadu, savas mājas?

Lūkass novērojis, ka “frontes līnijas valstis”, īpaši Baltijas valstis, arī Polija, Gruzija un Moldova, arvien vairāk jūtoties apdraudētas, lai gan “nezina, kad, kur un kādi draudi varētu nākt”. Bet tās zinot, kāpēc. Zinot, kas notiek mūsu valsts politiskajā vidē, es gan nebrīnīšos, ja angļu žurnālista mistera Lūkasa novērojumi tiks apstrīdēti, bet pats autors nolamāts, mazākais, par panikas cēlāju. Kaut ko tādu varētu stāstīt no Ždanokas k-dzes un Ukrainas separātistu piekritēju puses. Tomēr daži sabiedrībā pazīstami, pat ļoti pazīstami kungi tieši šajā laikā apspriež Latvijas neitralizāciju, kas nozīmē šīs valsts izstāšanos no ES un NATO.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Šodien Krievijas TV Solovjova raidījumā skaļi izskaneja, ka Krievijā ir Humanitārā krīre sakarāar ukraiņu bēgļiem no Austrumukrainas lidz Vladivostokai, Kuriļu salām. Ukraiņu krievi saņēmuši no uzn’ēmējiem mājokļus, iedzīvi, apģērbus un NU VIŅIEM BŪŠOTS JĀATSTRĀDĀ SŅEMTAIS. KĀDA NETAISNIBA, TĀ ESOT VERDZĪBA!

  2. gospoģinam Krustiņam Atbildēt

    Latvijas izstāšanās no ES un NATO būtu nevis “Latvijas neitralizācija”, bet tās kapitulācija Krievijai.

  3. NATO sargaa Latviju un ES dod katru gadu lielus pabalstus. No taam Latvija nedriikst izstaaties. Vieniigais luugums: lai latvieshi nepamet dzimteni deelj paaris nedroshiem grashiem!

  4. Vai nebūtu laiks šos kungus, kuri runā par neitrālizāciju nosaukt vārdos. Lai tauta vismaz uzzina savus “varoņus”.

    • Jā tā tas ir, tad drīz mēs tos varēsim redzēt ielās ar transporantiem “strādnieku” un citu “darbaļaužu” pavadījumā. Domāju, ka pirmo “vadoņu” desmitnieku es varētu droši uzskaitīt. Iespējams, ka šis “signāls” tiek arī gaidīts, lai atsāktu Ukrainā aktivitātes. Šodien Latvijas vārdu nedzird nevienā pasākumā, kas ir vērsts pret evraziju un Krievijas agresiju. Tas var nozīmēt tikai vienu – vadība notiek no pašas augšas. Mums, redzi, pašreiz daudz svarīgāk un neatliekamāk ir aizsargāt viendzimuma partneru tiesības.

Draugiem Facebook Twitter Google+