×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Lūkass jaunā muzeja celtniecības dēļ iesūdzēts tiesā

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

ASV vides aizstāvji iesnieguši tiesā prasību aizliegt kino franšīzes “Star Wars” (“Zvaigžņu kari”) autoram Džordžam Lūkasam būvēt savu mākslas muzeju blakus Mičiganas ezeram.

Šī gada jūnijā tika pieņemts lēmums, ka Lūkasa mākslas muzejs, kurā būs aplūkojama filmu “Star Wars” piemiņas lietu kolekcija un citi priekšmeti no dažādām Holivudas filmām 700 miljonu ASV dolāru (570 miljonu eiro) vērtībā, atradīsies Čikāgā.

Lūkass, kurš pats no savas kabatas finansē muzeja celtniecību, cerēja, ka tas atradīsies netālu no Čikāgas sporta mekas – “Soldier Field” stadiona, taču organizācijas “Friends of the Parks” advokāti mudina režisoru pārdomāt.

Organizācija ceturtdien tiesā iesniegusi prasību pret Čikāgas Parku pārvaldes amatpersonām, piesaucot noteikumus, kas liedz ezera piekrastes zonu apbūvēt.

“Mums nav nekādu pretenziju pret muzeju, bet to nedrīkst būvēt ezera piekrastes zonā,” sacīja organizācijas prezidente Kasandra Frānsisa.

Šī ir jau otrā reize, kad Lūkass saskaras ar šādu problēmu. Sākotnēji bija paredzēts, ka muzejs atradīsies Sanfrancisko, taču pilsētas vadība aizliedza to būvēt tanī vietā, ko Lūkass bija izvēlējies.

Muzeju plānots atvērt 2018. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+