×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
10. jūnijs, 2017
Drukāt

Lukjanovs: Vai nu esam līdzvērtīgi partneri, vai neesam partneri vispār, citādi ar Krieviju nevar (10)

Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs akreditācijas vizītes laikā pie Valsts prezidenta Rīgas pilī. Foto - LETAKrievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs akreditācijas vizītes laikā pie Valsts prezidenta Rīgas pilī. Foto - LETA

Vai nu esam līdzvērtīgi partneri, vai neesam partneri vispār, citādi ar Krieviju nevar, uzskata Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs.

Viņš pauda neizpratni par Rietumvalstu sankcijām Krievijai, norādot, ka labumu no tām neviens negūst, vēl jo vairāk, daudziem Eiropas Savienības (ES) valstu uzņēmumiem sankcijas tāpat neliedz darboties Krievijā, kas liecinot nevis par vienotu ES politiku pret Krieviju, bet gan par konkrētu valstu savtīgu interešu nostādīšanu priekšplānā.

“Mēs nevienam neuzbāžamies ar savām receptēm, nevienu necenšamies izārstēt un teikt, kā ir jādzīvo. Bet te kāds mēģina mūs kā sliktu skolnieku piespiest kaut ko izdarīt vai iedzīt stūrī. Dzeniet, tā mums būs labāk, mēs mākam arī attiecīgi atbildēt,” teica Lukjanovs, piebilstot, ka kara gadījumā uzvarētāju nebūtu.

Vēstnieks arī vairākkārt norādīja uz, viņaprāt, neskaidrajām ES vērtībām, lūdzot viņam tās izskaidrot un sakot, ka demonstrāciju izklīdināšana Krievijā nav vērtību pārkāpums, jo tādā gadījumā arī pat Eiropa pārkāpjot konkrētas vērtības, izgaiņājot protestus savās valstīs.

Komentējot Krievijas attieksmi pret NATO bataljonu izvietošanu Baltijā un to ietekmi uz Krieviju, Lukjanovs vērsa uzmanību uz apmānu, kas ticis īstenots no NATO puses, jo iepriekš Krievijai ticis solīts, ka alianse uz austrumiem vairs nepaplašināsies.

“Tagad Igaunija ir NATO dalībvalsts, pavisam netālu no manas dzimtās Sanktpēterburgas. Ko lai saka, mūs apmānīja. Katrā gadījumā jums pašiem jādomā, vai ir labi būt NATO robežvalstij vai nav, mums tas neko nenozīmē un draudus no Baltijas puses nejūtam,” sacīja Krievijas vēstnieks.

Latvijai ir izvēlējusies kļūt par ES un NATO dalībvalsti, tādējādi Latvija nokļuvusi “rāmjos”, kas liedz pašai pieņemt lēmumus attiecībā pret Krieviju, secināja Lukjanovs.

Viņš uzskata, ka Latvija Krievijai var piedāvāt savu infrastruktūru, ostas, dzelzceļu, aviosatiksmi un kravu pārvadājumus, proti, visu, kas saistīts ar Krievijas tranzītu no un uz Eiropu. Tāpat vēstnieks ir pārliecināts, ka labu Latvijas un Krievijas reģionālo un kaimiņattiecību gadījumā, iegūtu arī abu valstu ģeopolitika.

Vienlaikus Lukjanovs kritizēja investīciju vidi, sakot, ka viņš Latvijā neatstātu “ne kapeiku”, jo nav skaidrības par to, kas šeit var notikt rīt. “Es esmu novērotājs un analītiķis, bet neesmu tas, kuram šeit ir jāved investīcijas. Ja jums ir tik labi, ka nevajag daudzu miljonu no “Nord Stream 2″ projekta… ir arī citu valstu ostas, kur tās caurules stāvēs, un cik labi ir tas, ka projekts būs bez jums, es nezinu, tā ir jūsu darīšana,” uzsvēra vēstnieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Katrs nākošais Krievijas gubernators Latvijā ir stulbāks par iepriekšējo.

    • А он по-вашему, губернатор?! Да бросьте. Не надо выдумывать. Главное, не надо воровать чужие ники!

  2. Kā to saprast? Vai ir līdzīgs atombumbu skaits?

  3. Krievi saprot,vai nu ar zābaku pa purnu,vai laizīt zābakus.

  4. Ja krievi (ieskaitot Lukjānovu) cieš no mazvērtības kompleksa, lai vaino savu mīļoto caru Pūķinu.

    • Visspilgtāk pie visu līmeņu krieviem izpaužas psihiskas novirzes – viņi smagi cieš no vajāšanas mānijas, ar ko arī izskaidrojama nenormālā bruņošanās, jo tiem šķiet, ka teju teju uzbruks ASV vai NATO vai vēl kāda cita lielvara.

  5. jautājums Lukjānovam Atbildēt

    Kā var mērkaķis būt “līdzvērtīgs” ar cilvēku ?

    • Ну, ты конкретно, никак не можешь равняться! Ибо априори не есть человек.

      • Es ķeru kaifu no krievu nīšanas., kad sāksies karš krievi līdīs ārā tad arī izšausim bez sūtīšanas arā. Galvenais ir naivi neuzticēties tautu draudzībais un trenēties šaut domāt par savu un tuvinieku aizsardzību.

      • Vajag tikai iemācīties spiest uz trigeri un jūsu būs mazāk ?

Draugiem Facebook Twitter Google+