×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

“LUKoil Baltija R” vēlas apvienoties ar “Akselss” (1)

Foto: LETAFoto: LETA

SIA "Lukoil Baltija R" degvielas uzpildes stacija.

Konkurences padome (KP) saņēmusi degvielas mazumtirgotāju SIA “LUKoil Baltija R” un SIA “Akselss” ziņojumu par apvienošanos, informēja KP.

Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem KP jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Savukārt, ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz četriem mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Uzņēmumi, kas varētu sniegt būtisku un pamatotu viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz tirgu un konkurenci tajā, aicināti sazināties ar KP.

KP atļauja apvienošanās darījumiem nepieciešama, ja apvienošanās dalībnieku kopējais apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā ir bijis ne mazāks par 35 572 000 eiro vai apvienošanās dalībnieku kopējā tirgus daļa konkrētajā tirgū pārsniedz 40%.

KP uzsvēra, ka valstiska lielo apvienošanās darījumu kontrole nepieciešama, lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā. Tādējādi tiek saglabāts konkurences dzinējspēks, kas nepieļauj nepamatotu cenu pieaugumu, veicina izvēles un kvalitātes kāpumu, kā arī tautsaimniecības izaugsmi kopumā.

Pēc tirgus analīzes KP atļauj darījumus, kuru rezultātā netiek būtiski samazināta konkurence. Apvienošanās var tikt atļauta arī tad, ja iespējamo kaitējumu konkurencei var novērst, paredzot apvienošanās dalībniekiem saistošus noteikumus, kas regulē to darbību tirgū. Apvienošanās, kuru rezultātā rodas vai nostiprinās dominējošais stāvoklis vai var tikt būtiski samazināta konkurence un apvienošanās dalībnieku piedāvātie saistošie noteikumi nenovērš negatīvās sekas konkurencei, tiek aizliegtas.

Jau ziņots, SIA “LUKoil Baltija R” tika izveidota 1993.gada 21.jūnijā. Uzņēmumam pieder viena naftas bāze un 39 degvielas uzpildes stacijas, no kurām 33 stacijas ir aprīkotas ar moduļiem auto gāzes tirdzniecībai. Kompānijā strādā vairāk nekā 450 darbinieku.

“LUKoil Baltija R” 2013.gadā noturēja apgrozījumu 2012.gada līmenī – 325,5 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Savukārt peļņa nedaudz saruka – no četriem miljoniem eiro 2012.gadā līdz 3,52 miljoniem pērn.

SIA “Akselss” tika dibināta 1994.gadā, un iepriekš uzņēmums piederēja Dānijas kompānijai “Hydro Texaco”, vēlāk Igaunijas uzņēmumam “Alexela Oil”, bet kopš 2013.gada Lietuvas uzņēmumiem – “Luktarna” (74%), “Frater” (10%), “Joruna” (10%) un Remigijam Grigaļunam (6%). “Akselss” pamatkapitāls ir 1 422 871 eiro.

2013.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 167 653 724 eiro, bet pelņa – 5 135 541 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lukoil apgrozījums 325.5 peļņa 3.52
    Akselss apgrozījums 167.6 peļņa 5.13
    Kā ir patiesībā – Akselss piepelnās ar narkotiku vai Lukoil nemaksā nodokļus???

Draugiem Facebook Twitter Google+