Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
5. februāris, 2016
Drukāt

“Lukoil” pārdod Austrijas kompānijai (1)

Foto: LETAFoto: LETA

SIA "Lukoil Baltija R" degvielas uzpildes stacija.

Krievijas naftas kompānija “Lukoil” parakstījusi līgumu ar Austrijas kompāniju “AMIC Energy Management” par 230 degvielas uzpildes staciju (DUS) pārdošanu Latvijā, Lietuvā un Polijā.

“Lukoil” meitasuzņēmuma “LUKOIL Europe Holdings” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem teikts, ka darījumu plānots pabeigt šā gada otrajā ceturksnī pēc tam, kad tiks saņemtas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Panāktā vienošanās paredz, ka degvielas uzpildes stacijas Latvijā un Lietuvā pārvaldīs kompānijas “Luktarna” un “VIADA Baltija”, kas saistītas ar “Lukoil” meitasuzņēmuma “Lukoil Baltija” vadību.

Lēmums par degvielas uzpildes staciju Latvijā, Lietuvā un Polijā pārdošanu pieņemts, īstenojot “Lukoil” aktīvu Eiropā optimizāciju, paskaidroja Krievijas kompānija.

Pērn aprīlī “Lukoil” un “AMIC Energy” paziņoja par 300 miljonu ASV dolāru (268 miljonu eiro) darījumu, kurā Austrijas kompānijai tiek pārdoti 100% “Lukoil-Ukraina”, kas ietvēra 240 degvielas uzpildes staciju un sešas naftas bāzes Ukrainā. “Lukoil-Ukraina” nosaukums ir nomainīts pret “AMIC Ukraine”, un notiek degvielas uzpildes staciju zīmola maiņa, izmantojot zili balto krāsu salikumu.

“AMIC Energy” sevi dēvē par neatkarīgu konsultantu kompāniju, kas darbojas privātā kapitāla, korporāciju un finanšu konsultāciju jomās un specializējas Eiropas enerģijas sektorā.

Jau vēstīts, ka “Lukoil” prezidents Vagits Aļekperovs pagājušā gada nogalē intervijā telekanālam “Rossija 24” teica, ka kompānija pārdos aktīvus Latvijā un Lietuvā, šādu lēmumu pamatojot ar to, ka šajās valstīs ir pret Krieviju vērsts noskaņojums.

Jūnijā Igaunijas degvielas tirgotājs “Olerex” iegādājās “Lukoil” meitasuzņēmumu Igaunijā “Lukoil Eesti”, kam piederēja degvielas uzpildes staciju tīkls šajā valstī. Pērn “Lukoil” pārdeva savus degvielas uzpildes staciju tīklus Čehijā, Slovākijā, Ungārijā un Ukrainā.

“Lukoil Baltija” Lietuvā, pēc neapstiprinātiem datiem, ir 76 degvielas uzpildes stacijas, bet Latvijā – 54 degvielas uzpildes stacijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nekas nekur jau īstenībā nav pārdots. Raksta nosaukumam vajadzēja būt – “Lukoil nomaina nosaukumu”. Čaļiem pielēcis, ka sankcijas un uzņēmuma sasaiste ar Krieviju nav labi biznesam Austrumeiropā. Pameklējiet netā rakstu -Как «Лукойл» в кустах спрятался.

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+