×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. decembris, 2013
Drukāt

Ko vēlat “Latvijas Avīzes” lasītājiem un Latvijai jaunajā gadā?

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Jānis Stradiņš, akadēmiķis:
 “Latvijai šis gads bijis vairāk neveiksmīgs nekā veiksmīgs. Bijušas tik daudz nelaimes – ugunsgrēks pilī, Ķemeru sanatorijas lieta, “Maxima” lieta, valdības krišana un visas no tā izrietošās jukas. Kaut gan jāatzīst, ka ir arī labās puses – mazliet gausāk norit emigrēšana, lielākoties cilvēki sāk labāk dzīvot, un arī eiro ieviešanu, kas gaidāma, vērtēju drīzāk pozitīvi. Latvijai ir panākumi arī mazo uzņēmumu attīstībā un vēl šur tur. Kas attiecas uz zinātni, nekas diemžēl nav mainījies sakarā ar budžeta samazinājumu. Vienīgi priecē, ka jaunie zinātnieki sasparojušies. Man personīgi gads gan bijis labs. Nupat pabeidzām lielu darbu “Latvieši un Latvija”, kuram esmu galvenais redaktors. Priecājos, ka tik labvēlīgi mani sabiedrība uzņēma manā jubilejā. Jūtos visiem ārkārtīgi pateicīgs. Manā vārdā pat tika nosaukta vabole, kas atrasta Filipīnās. Taču, runājot par nākamo gadu Latvijai, tas būs politiski un saimnieciski grūts – vēlēšanas, politiskā kņada, daudz problēmu, kuras jārisina – “Maxima”, “Latvijas dzelzceļš”, “Air Baltic”, Ķemeru sanatorija, Rīgas pils utt. Tiesa, latvieši vienmēr ir pratuši izķepuroties. Gaiša lieta nākamgad būs jaunās Nacionālās bibliotēkas atvēršana. Vēlu visiem nākamgad vairāk ticēt savai valstij, mazāk tiekties uz aizbraukšanu. Un turpināt attīstīt ne vien Rīgu, bet arī provinci.”

Lice_LV_2

Anda Līce, publiciste:
 “Pati par aizvadīto gadu nevaru sūdzēties, ir veselība, darba pilnas rokas, un ieradies mans otrais mazdēliņš. Par visu Latviju kopumā gan jāsaka, ka sāp sirds. Visi ļoti gaida sniegu, taču jāsaprot, ka sniegs jau mūsu problēmas neatrisinās. Šis gads Latvijai bijis gana tumšs un pelēks. Kaut gan mums pavīdēja iespēja dziedināties. Arī caur šo traģisko gadījumu gada nogalē. Dziedināties un apzināties situāciju, kādā esam mēs un visa cilvēce. Es nepiederu pie optimistiem, kuri saka, ka viss būs labi. Man liekas, lai būtu labi, no mums tas prasīs aizvien lielāku piepūli. Mūsu kļūst mazāk. Migrācija, demogrāfijas lejupslīde un morāles atmiekšķēšanās uzliek aizvien lielāku atbildību tiem, kas paliek. Bet tie ir mūsu dzīves eksāmeni. Tāpēc nākamajā gadā varu vēlēt atcerēties gan no savas personīgās dzīves, gan citu pieredzēm, ka Dievs nav miris un ka mums ir žēlastības laiks. Pat netālu Eiropā plosās plūdi, terorakti un citas krīzes, kas nes neskaitāmus upurus. Latvija tomēr ir tādā kā pasargātības zonā. Un to vajadzētu novērtēt. Ir jālūkojas augšup un nevis zem kājām, jo tā ir liela debesu žēlastība!”

Timrots_KM_2Pauls Timrots, 
režisors un žurnālists:
 “Aizvadītais gads bijis vēl viens solis uz priekšu. Latvijai šis gads ir bijis ļoti pamācošs, bet, vai mēs to pratīsim izmantot, nav teikts! “Latvijas Avīzes” lasītājiem novēlu – domāt ar galvu un sapņot no sirds!”

 

 

 

 

Paukstello_Leta_Edijs_Palens_2

Jānis Paukštello, aktieris:
 “Šis gads Latvijai bijis dikti sarežģīts. Savulaik Kārlis Zāle teicis saviem audzēkņiem, ka cerēt uz labākiem laikiem nevajag, jo labāku laiku nebūs. Labākais laiks ir tas, kurā dzīvojam. Cīnās nauda un vara, bet ir vēl trešā lieta – darbs. Un darbs uzvarēs. Zelts nav nekas, bet darbs – viss. Mēs esam strādīga tauta, mums ir tik daudz skaistas zemes. Lai visiem “Latvijas Avīzes” lasītājiem nākamgad labi klājas! Nenolaidiet rokas! Bet mūsu Saeimai gan novēlu tik tiešām godprātīgi rūpēties par mūsu zemi un patiesi to mīlēt.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+