×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Luksemburgā rāda Latvijas kino

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No šodienas līdz 28. oktobrim Luksemburgā notiks ikgadējais Centrāleiropas un Austrumeiropas kinofestivāls “CinEast”, kura programmā iekļautas arī vairākas Latvijas filmas – dokumentālā spēlfilma “Uz spēles Latvija”, animācijas filma “Zelta zirgs”, spēlfilma “Sēņotāji”, kā arī Latvijas līdzproducētā spēlfilma “Miglā”.

Par to aģentūru LETA informēja “CinEast 2014” Latvijas filmu koordinators Heinrihs Puciriuss.
Pavisam nesen iznākusī Pētera Krilova filma “Uz spēles Latvija” ir interesantā tehnikā veidots personisks stāsts par Valsts drošības komitejas un rietumvalstu izlūkdienestu sacensību pēckara Latvijā un tajā iesaistītajiem latviešiem. Pēc filmas demonstrēšanas 24.oktobrī paredzēta skatītāju tikšanās ar režisoru.

Animācijas filma “Zelta zirgs”, kas tapusi pēc Raiņa lugas motīviem, režisoram Reinim Kalnaellim ir pirmais pilnmetrāžas darbs. To producējušas Latvija, Lietuva, Dānija un Luksemburga, kur Latvijas pusi pārstāv filmu studija “Rija”. Savukārt Ivara Tontegodes filma “Sēņotāji” ir ironiska komēdija par korporatīvo vidi un sieviešu lomu mūsdienu vīrieša dzīvē, bet “Miglā” ir baltkrievu režisora Sergeja Ložņicas vēsturisks stāsts par kara absurdu un tajā nevilšus iesaistīto cilvēku dalīšanu nodevējos un savējos. Filma ir daļēji producēta Latvijā, un tā ir filmēta Latgalē. 2012.gadā šī filma sacentās par Kannu kinofestivāla zelta palmu un ieguva “Fipresci” balvu. Jāpiebilst, ka Ložņica būs arī “CinEast” festivāla žūrijas vadītājs.

“CinEast” atspoguļo kino aktualitātes Centrālās un Austrumeiropas valstīs. Šogad festivāls notiek septīto reizi, un tā programmā iekļautas vairāk nekā 50 pilnmetrāžas filmas un 40 īsfilmas no 18 Eiropas valstīm.

Paralēli filmām festivāls piedāvā arī bagātīgu kultūras programmu – muzikālus pasākumus, fotoizstādes, tikšanās ar filmu veidotājiem, diskusijas, seminārus un nacionālo ēdienu degustācijas.
Latvijas filmas festivālā piedalās kopš 2012.gada. Latvijas dalību kinofestivālā atbalsta asociācija “Luksemburga-Latvija”, Latvijas Nacionālais kinocentrs un Latvijas vēstniecība Beļģijā un Luksemburgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+