×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Luksemburgas latviešiem muzicēs talantīgais koklētājs Ansis Jansons

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Ansis Jansons kopā ar dziedātāju Agnesi Rakovsku.

Svētdien, 1. februārī, projekta “Kokles baznīcā” ietvaros Sv. Alfonsa baznīcā (Luksemburga) gaidāmi divi muzikāli sarīkojumi, raksta portāls latviesi.lu.

Dievkalpojumā plkst. 11.15 kopā ar draudzi muzicēs etnomūziķi un koklētāji no Latvijas Dina Liepa un Ansis Jansons, pianiste no Luksemburgas Kristīne Ozoliņa, Daugavpils Mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas audzēkņi, kā arī vietējie papildspēki (klavieres, kokles, basģitāra, vijole, balsis). Mise būs angļu valodā.

Pēc mises plkst. 12.20 būs neliels koncerts un kopā muzicēšana “Kā Dieviņis tev līdzēja”, papildināta ar Toma Liniņa video projekcijām par Latviju.

Koklētājs Ansis Jansons nāk no Limbažu puses, plašākai publikai pazīstams kā viens no raidījuma “Latvijas zelta talanti” pusfinālistiem. Viņš spēlē neskaitāmus instrumentus – klarneti, klavieres, akordeonu, dūdas, blokflautu, mutes harmonikas un tāšu taures, bet tieši kokle viņam ir īpaši mīļa.

“Koklei ir tāds knifs – tā dod īpašu brīvības un tādu kā lidojuma izjūtu. Kaut ko līdzīgu var panākt, nodarbojoties ar ekstrēmajiem sporta veidiem. Kokles spēle dod adrenalīnu, tās laikā zūd stress un rodas izjūtas, ko nevari aprakstīt vārdos,” saka jaunais koklētājs. Ansis Jansons apciemo Latvijas skolas, ar kokles īpatnībām iepazīstinot arī citus jauniešus, muzicē, tapusi folkloras grupa “Dārdi”, kura ierakstījusi disku ar trejdeviņām stiprajām latviešu tautasdziesmām. Anša Jansona kokles improvizācijas var dzirdēt ŠEIT.

Folkloriste un mūziķe Dina Liepa, Anša Jansona skolotāja, aktīvi muzicē un darbojas dažādos projektos, kas saistīti ar tradicionālās kultūras pārmantošanu un tālāknodošanu. Lielākie ir bērnu un jauniešu izglītības programma “Pulkā eimu, pulkā teku” un folkloras festivāls “Baltica”.

Savā pamatdarbavietā Rīgas Skolēnu pilī Dina Liepa vada bērnu un jauniešu folkloras kopu “Kokle”, kurā piecās grupās darbojas bērni un jaunieši no 4 līdz 27 gadu vecumam. Dina māca spēlēt dažādus tautas mūzikas instrumentus – stabules, kokles, vijoles –, kopā ar bērniem dzied, dejo, spēlē spēles un stāsta pasakas. Arī Dinas pašas trīs bērni darbojas šajā folkloras kopā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+