×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

“Lupatiņi” trīs mēnešus apceļos Latviju, viesojoties 80 vietās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sākot no 11. marta Kinopunktos visā Latvijā demonstrēs jaunu un mākslinieciski augstvērtīgu animācijas filmu programmu “Lupatiņi un draugi”, kas paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, LA.lv pastāstīja studijas “Atom Art” pārstāve Ieva Vaickovska.

“Lupatiņi un draugi” vairāk nekā trīs mēnešu garumā apceļos 80 dažādas Latvijas vietas, viesojoties arī kinoteātros Talsos, Valmierā, Cēsīs, Smiltenē, Madonā, Rēzeknē un Ludzā.

Pirmie seansi plānoti 11. martā Valmierā, 13. martā Jumpravā un Cēsīs, 16. martā Pļaviņās un Carnikavā, 18. martā Pļavmuižā un Talsos.

Programmā “Lupatiņi un draugi” iekļautas piecas jaunākās studijas “Atom Art” veidotās “Lupatiņu” sērijas: “Kā Lupatiņi būvēja māju”, “Kā Lupatiņi veseļojās”, “Kā Lupatiņi kārtoja”, “Kā Lupatiņi slēpās” (2015) un “Kā Lupatiņi precējās” (2014) (režisors Edmunds Jansons), kā arī divas studijas “Animācijas Brigāde” filmiņas: “Zīļuks” (2011) un “Sārtulis” (2014) (režisore Dace Rīdūze).

“Lupatiņi” ir stāsti par četriem auduma bērniņiem – Zeķīti, Cimdiņu, Lakatiņu un Spilventiņu, kuri kopā ar gudro Kaķi dzīvo skaistā auduma mājiņā un iepazīst pasauli. Jaunākajās filmiņās Lupatiņi pēta dažādas dzīvei noderīgas lietas – kāda mājiņa būtu vispiemērotākā mājdzīvniekam, kur dzīvo ziema, vai var izārstēties, ēdot konfektītes, ar ko būtu interesanti precēties, – un noskaidro, kurš no viņiem prot vislabāk noslēpties.

“Lupatiņu” animācijas īsfilmas izrādītas vairāk nekā 70 starptautiskos bērnu filmu festivālos visā pasaulē un saņēmušas godalgas prestižos animācijas filmu festivālos ASV un Ķīnā, kā arī pašmāju “Lielo Kristapu” par labāko animācijas filmu mākslinieku 2012. gadā. “Lupatiņu” radošajā komandā darbojas dzejniece Inese Zandere, režisors Edmunds Jansons, mākslinieks Reinis Pētersons, komponists Jēkabs Nīmanis, aktieris Kaspars Znotiņš un citi.

Abas studijas “Animācijas Brigāde” filmiņas veidotas pēc Margaritas Stārastes stāstu motīviem un tikušas iekļautas arī Berlīnes kinofestivāla programmā.

Latvijā ražoto filmu programma Kinopunktos tiek demonstrēta Nacionālā kino centra filmu izplatīšanas projekta “Latvijas filmu maratons” ietvaros. Animācijas filmu programmas “Lupatiņi un draugi” demonstrēšana norisinās ar sulu, nektāru un sulas dzērienu zīmola “Gutta” atbalstu.

Ar visām “Lupatiņi un draugi” kino seansu norises vietām var iepazīties “Kinopunkts” mājas lapā. Demonstrētāji vēl var pieteikties uz seansiem arī savās pilsētās, piebilda Vaickovska.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+