×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2013
Drukāt

Lupīnas sēklas


Vēlos iegādāties daudzgadīgās lupīnas sēklas. Kur tās meklēt?
 Ilmārs Lūsis Stopiņu novadā

 

Jūsu žurnālā lasīju, ka Latvijā izveidota jauna zilās lupīnas šķirne ‘Valfrīds’, ko atšķirībā no savvaļā augošās, var izmantot lopbarībā. Vai šopavasar būs nopērkamas sēklas? Dzidra V. Kuldīgas novadā

 

Kā paskaidroja Zemkopības zinātniskā institūta Selekcijas nodaļas vadītāja Sarmīte Rancāne, mazalkoloīdo daudzgadīgo lupīnu ‘Valfrīds’ vēl turpina testēt un pagaidām, kamēr šķirni pārbauda AVS un SĪN testos, lielos apjomos sēklas nepavairo. Tātad tās vēl nedrīkst tirgot, taču, ja kādam ir interese, izmēģināšanai un savstarpējai informācijas apmaiņai nedaudz sēklu var dabūt Skrīveros, Zemkopības institūtā. Daudzgadīgā lupīna ir ražīga un aukstumizturīga, labi ataug pēc appļaušanas, agri zied.

Ja vēlas sēt lopbarībai, SIA “Dotnuvos projektai” (Babītes pagasta Piņķos, Jūrmalas ielā 13 c) pašlaik var iegādāties viengadīgās šaurlapu lupīnas ‘Sonate’ sēklas. Maisā ir 30 kg, cena – 18,39 lati. Šaurlapu lupīna labi aug smilts un smilšmāla augsnēs (pH 4,6 – 5), no hektāra var iegūt 50 – 60 t zaļās masas. Tā ir ātraudzīga – zaļmēslojumam var iestrādāt pēc 50 – 75 dienām. .

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+