×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. decembris, 2013
Drukāt

Lūsēns ar Muktupāvelu pēc 30 gadiem kopā koncertē baznīcās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien, 26.decembrī, sv.Jāņa Baznīcā plkst.17:00 notiks koncerts „Ar zvaigžņu kluso gaismu”, kurā atkalsatikšanos uz skatuves pēc 30 gadiem piedzīvos komponists Jānis Lūsēns un dziedātājs Zigfrīds Muktupāvels. Koncertā Lūsēns spēlēs taustiņinzstrumentus, kā arī perkusijas, bet basģitāru spēlēs Jānis Lūsēns juniors.

Koncertprogramma tiks izpildīta vēl 27.decembrī Mālpils luterāņu baznīcā un 29.decembrī Ķekavas Ev.Luteriskajā baznīcā.

Visiem iepriekšminētajiem koncertiem ir ieejas maksa, biļetes vēl ir pieejamas.

„LA.lv” iepriekš ziņoja, ka uz koncertprogrammu šodien kultūras un atpūtas centrā „Imanta” plkst.13:00 ir pieejami bezmaksas ielūgumi, tomēr tie jau tikuši ātri izdalīti un vairs nav pieejami.

Lūsēns gan arī jau uzsvēris, ka koncertprogramma paredzēta izpildīšanai tieši baznīcās un vakara stundās, kas atgādināšot viņam laiku, kad Liepājas baznīcā spēlējis pa vakariem ērģeles.

Programmā ietvertā mūzika iezīmē ilgu laiku komponista daiļradē – no pat 1980. gada līdz trijiem pirmatskaņojumiem, kas tapuši šī gada martā. Tajā būs dzirdami vairāki Indriķa dziedājumi no Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperas “Indriķa hronika”, tālajos 80. gados tapušas dziesmas ar Māra Melgalva vārdiem un pēdējos gados komponētās dziesmas ar Kārļa Skalbes, Aspazijas un Plūdoņa vārdiem.

„Koncerta noslēgumā izskanēs jaunas dziesmas ar nākama gada jubilāra – Ojāra Vācieša mīlas lirikas dzeju, kuras smalkums un jūtīgums varētu būt tuvs sufistu izpratnei par Dievu, kā labāko draugu. Skaņdarbos mākslinieki meklēs veidu, kā caur mūziku un dzeju apliecināt savu piederību Dieva radītajai pasaulei un kārtībai tajā,” tā par gaidāmo koncertu teikts mūziķa Lūsēna mājaslapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+