×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
26. aprīlis, 2018
Drukāt

Lūsis atsakās komentēt viņa iespējamo aizturēšanu

Foto: LETAFoto: LETA

Kādreizējais Tieslietu ministrijas (TM) parlamentārais sekretārs un maksātnespējas administrators Aigars Lūsis nekomentē viņa iespējamo aizturēšanu vienā kriminālprocesā ar bijušo maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu un divām citām personām. Komentārus par to nesniedz arī viņa advokāts.

Lūsis aģentūrai LETA ceturtdienas pēcpusdienā telefoniski atbildēja, ka nevēlējās sniegt komentārus, mudinot sazināties ar advokātu. Tomēr arī viņa advokāts Oskars Rode aģentūrai LETA atteicās sniegt komentārus.

Lūsis joprojām ir nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) biedrs, taču nekādu amatu partijā viņam nav. No politiskā spēka ģenerālsekretāra vietnieka amata Lūsis atkāpās pērn jūnijā, aģentūrai LETA apstiprināja VL/TB-LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Kā ziņots, Valsts policija (VP) aizdomās par noziedzīgiem nodarījumiem maksātnespējas procesa laikā aizturējusi četras personas, tostarp jau apsūdzētā statusā esošo kādreizējo maksātnespējas administratoru Sprūdu un kādreizējo TM parlamentāro sekretāru un administratoru Lūsi, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

VP, neminot personu vārdus, aģentūru LETA informēja, ka Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki, veicot virkni procesuālo darbību iepriekš sāktajā kriminālprocesā par noziedzīgiem nodarījumiem, kas veikti maksātnespējīga uzņēmuma administrēšanas laikā, un kuru izdarīšanas rezultātā cietušajām personām nodarīti zaudējumi lielā apmērā, 24.aprīlī aizturējuši četras personas, kuru vidū ir bijušie un esošie maksātnespējas administratori un advokāti.

Kopumā desmit kratīšanu laikā izņemti dokumenti, elektroniskie datu nesēji un citi pierādījumi.

Aizturēšanas veiktas agrāk sāktā kriminālprocesā, kas tiek izmeklēts pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas, 215.panta otrās daļas un 196.panta otrās daļas. Kriminālprocess pašlaik ir ENAP lietvedībā. Aģentūrai LETA zināms, ka kriminālprocess varētu būt sākts jau pirms vairākiem gadiem.

Iepriekšminētie Krimināllikuma panti paredz atbildību par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, maksātnespējas procesa kavēšanu, kā arī pilnvaru ļaunprātīga izmantošana un pārsniegšanu.

Izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju policija patlaban nesniedz, tostarp vai aizturētajām personām ir piemēroti drošības līdzekļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+