Kultūra
Kultūrpolitika

“Lūsis ņēma caunes meitu.” Folkloras vasaras skolā šogad vedību tēma 0

Publicitātes attēls

Šonedēļ Rīgas, Vidzemes, Latgales un Sēlijas folkloras skolotāji, kā arī bērnu un jauniešu folkloras kopu vadītāji tiekas Vasaras skolā 2017 Līvānos, lai apgūtu prasmes pie vadošajiem Latvijas skolotājiem un māksliniekiem nemateriālā kultūras mantojuma jomā, pauda Māra Mellēna.

PEPT galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma – īpaši nemateriālais kultūras mantojuma: prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību pielietojuma iespējas šodien, šeit un tagad katram no mums, atbildīgi saglabāt un attīstīt, nododot tālāk.

“Šogad virstēmas “Zinu, zinu tēva sētu ietvarā” pievērsīsimies precību un kāzu ieražām, jo katras mājvietas pamatā ir ģimene, bet tās aizsākums rodams kāzu godos. Atbilstoši dalībnieku vecumam būs gan putnu kāzas, gan circeņa un blusas vedības, caunes meitas un lūša dēla derības,” stāsta “Pulkā eimu, pulkā teku” (PEPT) projekta vadītāja Māra Mellēna.

Vasaras skolas programmā Līvānos paredzēta kokles un ritmu nodarbība ar koklētāju Laimu Jansoni, dziedāšanas nodarbības ar dziedātāju Zani Šmiti, muzicēšanas nodarbība ar folkloras kopas “Kokle” vadītāju Dinu Liepu un folkloras kopu “Ceiruleits”, stāstītprasmju attīstīšana ar Māru Mellēnu, rotaļu nodarbības ar tradicionālās dejas pedagoģi Daci Circeni, kā arī vakarēšanas ar dziesmām, stāstiem un dančiem un latgaliešu kāzu tradīciju iepazīšana ar Annu Kārkli.

Savukārt Zemgales un Kurzemes skolotāji un folkloras kopu vadītāji tiksies Vasaras skolā 2017 no 8. līdz 10. septembrim Otaņķos, kur tiksies ar Otaņķu etnogrāfisko ansambli un suitu kāzu tradīciju mantinieci un brīnišķīgu iedzīvinātāju un pedagogu – Lidiju Jansoni no Basiem. Dalībai vasaras skolā vēl var pieteikties līdz 4. septembrim.

LA.lv