×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Lūsis paziņo par izstāšanos no maksātnespējas administratoru rindām (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) ģenerālsekretārs Aigars Lūsis nolēmis pilnībā pārtraukt savu darbību maksātnespējas administratoru jomā un izstāties no Latvijas sertificētu maksātnespējas administratoru asociācijas.

Kā liecina Lūša izplatītais paziņojums, šādu lēmumu viņš pieņēmis, reaģējot uz pēdējo nedēļu laikā publiskajā telpā izskanējušiem “nievājošiem izteikumiem, kas vērsti pret maksātnespējas procesa administratoriem”.

“Analizējot situāciju, kļūst saprotams, ka galvenais iemesls šādiem uzbrukumiem ir tas, ka administratori šobrīd mūsu valstī ir aktīvi iestājušies pret ārvalstu komercbanku patvaļu un nekaunību, par to nemitīgi saņemot, bet izturot sitienus,” teikts Lūša izplatītajā paziņojumā.

“Uzbrukumi” administratoriem esot saasinājušies laikā, kad VL-TB/LNNK stingri iestājās pret termiņuzturēšanās atļauju tirdzniecību nekustamo īpašumu iegādes darījumos. Gan pret nacionālo apvienību, gan administratoriem esot sākta “apmelojumu kampaņa”, solot tajā ieguldīt līdz pat miljonam latu. “Tā kā esmu gan nacionālās apvienības biedrs, gan maksātnespējas administrators, tad mana persona izrādījās viena no centrālajām šajā kampaņā,” norāda Lūsis.

Lūsis kā maksātnespējas administrators darbojies 19 gadus, bet šodien viņš nolēmis izstāties no Latvijas Sertificētu maksātnespējas procesu administratoru asociācijas, šīs asociācijas padomes, nolikt savu sertifikātu un pārtraukt praktizēt šai jomā.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK piektdien vērsās pie premjera Valda Dombrovska (V), informējot viņu par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt no amata tieslietu ministru Jāni Bordānu. Nacionālās apvienības partija “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) 1.novembra valdes sēdē pieņēmusi lēmumu izslēgt Bordānu no partijas.

Nacionālai apvienībai prasot atsaukt Bordānu, viņam pašam būtu jāpiekrīt to darīt vai arī Dombrovskim būtu formāli jāpieprasa viņa demisija. Tomēr pagaidām no publiski paustajiem komentāriem un arī kuluāru sarunām var secināt, ka Bordāns pagaidām neplāno iesniegt demisijas rakstu. Arī vairāki “Vienotības” politiķi pozitīvi vērtē tieslietu ministra darbu, līdz ar to premjers tuvākajā laikā varētu arī nepieprasīt Bordāna demisiju.

Publiski izskanējis, ka šāds VL-TB/LNNK lēmums saistīts ar Bordāna pieteiktajām izmaiņām maksātnespējas procesu norisē, taču kuluāros arī tiek pieļauts, ka ministrs paziņojis par plānotājām reformām, lai viņa atsaukšana izskatītos pēc izrēķināšanās. Par iecerēm veikt izmaiņas maksātnespējas procesa jomā Bordāns izvēlējies pagājušās nedēļas sākumā notikušā preses konferencē, jo par savu iespējamo atsaukšanu viņš ticis brīdināts jau iepriekš.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. vai tiešam Dzintars atļaus Ka Lusis aiziet? vai viņš nebija jusu sponsora ieliktenis kas tagad skrien prom no grimstošā kuģa kas itkā ir sasmirdinājis lietas un
  na sponsori ir visi šai lietai par vidu. un nauda no sponsoriem palidzēja ievelēt NA un na jastav pie sponsoriem? bet velētāji nestav pie sponsoriem. velētāji ari tagad iet prom no NA grimstošā kuģa.
  Bordans vienīgais godīgais un tadēļ viņu bija jaizmet klusām un atrī.
  kauns dzintar, kauns.

 2. TM Bordāns ļoti konkrēti un detalizēti piedāvāja ar normatīviem aktiem sakārtot MNA administratoru ienākumus, turpmāk nosakot tiem valsts amatpersonas statusu un pienākumus katru gadu iesniegt VID deklarāciju par visiem gūtiem ienākumiem, bet ņemot vērā, ka MNA administrātori ir vienlaikus zvērināti advokāti ar ļoti lieliem ienākumiem. NA sponsori sāk rīkoties, lai kategoriski nepieļautu ienākumu – deklarāciju publisku pieejamību VID datu bazē.

 3. Patriotiskie BLĒŽI…

 4. Aigaru Lūsi pazīstu personiski, un par viņu varu teikt to labāko.
  Ja domājam ar galvu, tad skaidrs, ka ārvalstu bankām ļoti patīk netraucēti atņemt īpašumus ar “pirmo roku”, un arī no termiņuzturēšanās atļauju tirgošanas iegūst galvenokārt bankas un nekustamo īpašumu tirgoņi.
  Sekojiet naudai, tauta, varbūt tad nevajadzēs portālos apsaukāties un izplatīt dažādas nevalodas, un meklēt zagļus pilnīgi ne tur, kur tie patiešām darbojas.

 5. par vēlu nacionāļu puiši, esat sapinušies ar šo nesimpātisko glumo , sastrādājuši esat nesmukumus. Ja vajadzēja sponsoru partijai, varējāt pameklēt kādu no citas operas.
  cik zinu, mani radi un draugi ir jūsos vīlušies , tā ka tagad jūsu reitings būs īsāks kā mana takša kājeles.

 6. Putina pakalpiņš Atbildēt

  Kamēr Nacionāliem, būs tādi smirdīgi un zaglīgi cilvēki vadībā nebalsošu par Jums .

  šis cilvēk ir Kauna traips NA

 7. ” Latvijas tiesu izpildītāji/maksātnespējas administratori arī laupa…”
  – – – – – – – – – – – –
  Šo rindkopu Bubas kungs varētu komentēt sīkāk.

 8. Analizējot situāciju, kļūst saprotams, ka galvenais iemesls šādiem uzbrukumiem ir tas, ka administratori šobrīd mūsu valstī ir aktīvi iestājušies pret ārvalstu komercbanku patvaļu un nekaunību, par to nemitīgi saņemot, bet izturot sitienus

  šo rindkopu Lūša kungs varētu komentēt sīkāk.

 9. Krokodila asaras. Nekā jauna jau nav, – Henrijs Morgans jau 17.gs Karību jūrā laupīja ar karalienes svētību, Latvijas tiesu izpildītāji/maksātnespējas administratori arī laupa ar Prezidenta un valdības ( likumu) svētību. Tikai Morgana pirāti laupīja ienaidniekus spāņus, bet Latvijā – pamatā mūsu pašu reņģēdājus.

Draugiem Facebook Twitter Google+